Zaloguj się do konta

Nęcenie leszcza

utworzono: 2012/01/24 22:32
plotka97

Też mam zamiar spróbować swoich sił w poławianiu leszczy na żwirowni. Wiem że jest ich tam dużo, czasem trafiają się naprawdę duże sztuki, łowisko obfituje też ponoć w karpie do ponad 5cio kilogramowe karpie. Na łowisko jest również sporo drobnicy której brania chciałbym w pewnym stopniu ograniczyć. Chciałbym wiedzieć czy istnieje jakiś sposób na połączenie smaków tych dwóch gatunków(jaki wybrać atraktor nie wanilie, która jest u mnie strasznie popularna i ,przeżarła się rybom" może karmel, czosnek lub melasa) Moją zanętą były by gotowane ziarna kukurydzy z atraktorem. Czy mogę je zespoić ziemią lub gliną wędkarską I DODAĆ DO NICH POCIĘTE DŻDŻOWNICE? Łowisko do nieduża żwirownia miejsce, w którym będę łowił ma około 3-4 m głębokości. Jeziorko obfituje w roślinność wynurzoną. Proszę o pomoc. Metoda to spławik i pickerpozdrawiam P.s może dosmaczyć jakimś smrodkiem

[2012-01-24 22:32]

plotka97

Założyłem ten temat ponieważ na innych podobnych wątkach nikt nie udzielił mi informacji oraz nie znalazłem żadnych konkretnych co do mojego pomysłu  [2012-01-24 22:35]

Wasia

Jezeli chcialbys i leszcza i karpia to moge Ci polecic cynamon, wydaje mi sie ze obie rybki dobrze na niego reaguja
Mozesz polaczyc z glina jezeli chcesz daleko necic tylko musisz pamietac ze glina moze zmniejszyc intensywnosc zapachu, mozesz takze dodawac jakas gruba zanete aby ulepic kule
Pociete robaczki jak najbardziej, gdyby leszcze umialy sie oblizywac pewnie by to zrobily na mysl o nadchodzacej wyzerce
[2012-01-24 22:55]

Pacior27

Mam taką samą sytuację, wybieram się w sobotę z kuzynami, ale czy kuzyn będzie nęcił tak jak mu kazałem tego nie wiem : ). Dragon XXL leszcz + glina + pinki/jokers + czosnek jakieś płatki owsiane(leszcze przepadają) i może ziemniaki : )Pozdrawiam i napisz na priv albo tutaj jak wyniki z tą zanętą [2012-01-25 01:51]

owczarki

cynamon z z pewnością w jakimś stopniu pomoże bo jest jednym z wielu składników natomiast zastanowiłbym się czym jeszcze to ulepszyć aby utrzymac rybki na swoim stanowisku bo jak przyjda tak i szybko mogą odejść  [2012-03-18 14:16]

wojtaszek89

mozesz uzyc copro melasy , bardzo dobry skladnik dla leszka ;) ... jesli chodzi o zmnejszenie drobnicy to radzilbym jasna barwe zanety :) poniewaz w bialej drobnica mniej kontrastuje sie z otoczeniem i jest bardziej widoczna i narazona na ataki drapieznikow w lowisku :) oczywiscie kukurydze jakas :) nie koniecznie z puszki ;) leszki lubia jasna gruba zanetke :)
[2012-03-27 19:06]