Zaloguj się do konta

Nęcenie

utworzono: 2010/09/11 23:16
luciano

Witam koledzy.Może poradzicie mniej doświadczonemu wędkarzowi. Chodzi mi o nęcenie , czy jest sens nęcić o innej porze niż będzie się łowić? Bo wpadłem na pomysł żeby zanęcić sobie środa , czwartek , piątek łowisko i w sobote pojechać na ryby , tyle że staw jest kawałek ode mnie i nie bardzo bym mógł tam pojechać o 6 rano żeby zanęcić. Jeżeli będę nęcił około 17 , a łowił około 6 rano czy będzie sens tego nęcenia? Dziękuje za porady:)
[2010-09-11 23:16]

Jeżeli nie masz czasu to pewnie , że jest sens bo nie masz innego wyjścia . Na pewno będziesz miał lepsze efekty po tych trzech dniach nęcenia niż jakbyś w sobotę tam zaczął łowić z '' lotu '' . Ja tak często czynię jak pracuję , jeżeli jestem na urlopie to nęcę o jednakowych porach i to nęcenie jest skuteczniejsze może o 20 % .

[2010-09-12 07:21]

Noooo , może o 30 % ale to nie zmienia faktu , że lepsze trzy dni nieregularnego godzinowo nęcenia niż łowienie na stanowisku zanęconym w danym dniu .

[2010-09-12 07:27]

luciano

dzięki za pomoc , tak też zrobię.
[2010-09-12 14:32]

baloonstyle

Tez tak uwazam że nęcenie kilka dni przed wyprawą z wędką jest skuteczniejsze niz spontaniczny atak z rana.

Po ostatnim weekendzie sam zaobserwowałem ze im więcej dni nęcilismy tym coraz ciekawsza rybka brała.

[2010-09-13 08:41]

Tez tak uwazam że nęcenie kilka dni przed wyprawą z wędką jest skuteczniejsze niz spontaniczny atak z rana.

Po ostatnim weekendzie sam zaobserwowałem ze im więcej dni nęcilismy tym coraz ciekawsza rybka brała.

 

 

 

 

 

 

 

A co tam fajnego połapaliście ?



[2010-09-13 08:46]

baloonstyle

Płocie i leszcze.

Tylko że kazdego kolejnego dnia coraz większe brały.

Wyglądało to tak jakby się rybki rozgrzewały :))

W nocy 3 węgorze padły ale bez szału jeżeli chodzi 0o wielkośc :))

Po południu w sobote z łódki złapałem szczupoaka 52 cm, a kolego sporo okoni.

Oczywoiscie wszystko co złowione od razu wypuszczone :))

Świetna zabawa była :))

[2010-09-13 08:49]

....'' jakby sie rozgrzewały ''  Dobrze powiedziane , super zjawisko , uwielbiam to ! [2010-09-13 08:51]

baloonstyle

Hehe :))

Na początku płotka brała bez wymiaru a leszcze jakies takie małe.

ale potem juz było ciekawie az w niedziele konczyło się podbierakiem do leszczy:))

Dlatego tak to podsumowałem :))

[2010-09-13 08:53]