Zaloguj się do konta

Nęcenie ryb zimą

utworzono: 2011/01/20 14:17
Adam789

Mam pytanie . Ja na lodzie łowie tylko na okonia,a chciałbym sprubować połowić trochę na płotkę ( na spławik ) ale nie wiem jaka podkarma będzie dobra i nie wiem co zakładać na haczyk (w moim sklepie wędkarskim nie ma ochotek) z góry dzięki za odpowiedzi.

[2011-01-20 14:17]

Poprostu próbuj z przynętami. Co łowisko to inne gusta i guściki ryb moga być. Próbuj pęczak, pszenicę, gnojaki, ciasto, białe, pinki..... A zanęcaj podobnie jak bez lodu. Ochotka jest taką uniwersalną przynęta i zanętą pod lód i nie tylko, więc jeśli jest dla Ciebie nieosiągalna, to zrób jak napisałem. Metoda prób i błędów. [2011-01-20 14:39]

Stypa63

U mnie dobrą przynętą na płocie z lodu jest serek topiony, ale tak jak napisał pan Mastiff są gusta i guściki i na różnych łowiskach ryby mogą brać na coś innego. Musisz kombinować i połamania kija życzę. [2011-01-20 15:58]

Adam789

Dziękuje za odpowiedzi będe szukał gust rybek w jeziorku [2011-01-20 18:38]

tomustad

Adamie na naszych łowiskach na haczyku najbardziej sprawdza się mięsko w postaci pinki lub wołowinki. Oczywiście nie chodzi tu o stek wołowy lecz mały kąsek założony na haczyku. Uważam, że zakupienie ochotki w Gnieźnie jest osiągalne, jeżeli nie ma jej w sklepie to po prostu wystarczy ją zamówić przed wyjazdem na ryby. Co do nęcenia płoci zimą to nie zgodzę się z kol. Mastiff-em, że nęcenie zimowe jest takie same jak latem. Zimą należy nęcić w małych ilościach i to najlepiej ochotką lub pinkami, nie stosować grubej zanęty i nie przesadzać z atraktorem czyli zapachem. W okresie zimowym ryby mają zmniejszony metabolizm czyli gdy rybka się naje to na dłużej jej to starcza, a najedzona ryba wychodzi z zanęconego łowiska.
[2011-01-20 23:28]

Adamie na naszych łowiskach na haczyku najbardziej sprawdza się mięsko w postaci pinki lub wołowinki. Oczywiście nie chodzi tu o stek wołowy lecz mały kąsek założony na haczyku. Uważam, że zakupienie ochotki w Gnieźnie jest osiągalne, jeżeli nie ma jej w sklepie to po prostu wystarczy ją zamówić przed wyjazdem na ryby. Co do nęcenia płoci zimą to nie zgodzę się z kol. Mastiff-em, że nęcenie zimowe jest takie same jak latem. Zimą należy nęcić w małych ilościach i to najlepiej ochotką lub pinkami, nie stosować grubej zanęty i nie przesadzać z atraktorem czyli zapachem. W okresie zimowym ryby mają zmniejszony metabolizm czyli gdy rybka się naje to na dłużej jej to starcza, a najedzona ryba wychodzi z zanęconego łowiska.



Kolego, nawet słowa nie napisałem o wielkości porcji zanęty podawanej pod lód, tak jak i dokładnego składu  i "granulacji", bo nie o to było pytanie. Zarówno skład, wielkość porcji, jak i fakt zubożenia jej gliną lub ziemią jest oczywisty, aby ryby nie przekarmiać w tak sprecyzowanym i ograniczonym obszarowo (przerębel) miejscu łowienia. Napisałem też wyraźnie : "...zanęcaj podobnie
jak bez lodu
..."
Podobnie-nie znaczy -tak samo.Co do proponowanej mu przez Ciebie ochotki jako zanęty, to młody kolega napisał wyraźnie, że nie ma do niej dostępu, więc taka rada jest bezsensowna. Aczkolwiek jeśli chodzi o dostępność ochotki, to wyjściem z sytuacji jest też ochotka-jokers akwariowa, a ta jest w niemal każdym sklepie akwarystyczno-zoologicznym. Połamania kijów życzę więc Wam obu. :)



[2011-01-21 07:44]