Zaloguj się do konta

Nęcenie pszenicą jaka ryba może podejść?

utworzono: 2011/07/15 23:35
sieb1

czesc chcialbym sie dowiedziec czy jak będę zanęcal pewne miejsce przez kilka dni przenicom to jaka ryba morze podejsc z góry dziękuje

[2011-07-15 23:35]

mikomir

Witam,
Na pewno: kleń, płoć i leszcz. Te rybki łowiłem w Gwdzie gdy nęciłem pszenicą.
[2011-07-15 23:49]

kasalka

A co to jest "p rzenic om" ???
[2011-07-16 03:10]

kazik

To zależy gdzie chcesz nęcić ,  czy na zbiorniku , czy na rzece .

Nęcąc na zbiorniku możesz łowić leszcze , karpie , płocie i prawie wszystkie ryby karpiowate   . Na rzece podobnie , łowimy klenie , jazie , płocie , brzany i też wszystkie ryby karpiowate .

Jest to jedna z uniwersalnych przynęt , kiedyś najczęściej stosowana . Przyrządza   się nią podobnie jak pęczak , choć czasami do nęcenie stosują tylko moczoną pszenicę . Lepiej jest jednak ją ugotować , ponieważ łatwiej założyć na haczyk  .    [2011-07-16 06:29]

Ernest755

w moim łowisku podchodzą wzdręgi a nawed płocie

[2011-07-16 14:32]

FriQ

czesc chcialbym sie dowiedziec czy jak będę zanęcal pewne miejsce przez kilka dni przenicom to jaka ryba morze podejsc z góry dziękuje

Ja nigdy nie zanęcałem w morzu bo piszesz tutaj "morze"...takim wynalazkiem jak "przenica". Wiem, że ludzie nęcą "pszenicą" w rzekach jak i na stawach ale o "przenicy" i nęceniu w morzu nie słyszałem. Ale jak masz do tego wynalazku dostęp to nęć, tylko co wiem jaki jest sens nęcenia w morzu. No ale "góry" napisałeś bez błędu medal się należy.
[2011-07-16 16:15]