Nęcenie pszenicą jaka ryba może podejść?

/ 5 odpowiedzi

czesc chcialbym sie dowiedziec czy jak będę zanęcal pewne miejsce przez kilka dni przenicom to jaka ryba morze podejsc z góry dziękuje


mikomir


Witam,
Na pewno: kleń, płoć i leszcz. Te rybki łowiłem w Gwdzie gdy nęciłem pszenicą. (2011/07/15 23:49)

kasalka


A co to jest "przenicom" ??? (2011/07/16 03:10)

kazik


To zależy gdzie chcesz nęcić ,  czy na zbiorniku , czy na rzece .

Nęcąc na zbiorniku możesz łowić leszcze , karpie , płocie i prawie wszystkie ryby karpiowate  . Na rzece podobnie , łowimy klenie , jazie , płocie , brzany i też wszystkie ryby karpiowate .

Jest to jedna z uniwersalnych przynęt , kiedyś najczęściej stosowana . Przyrządza  się nią podobnie jak pęczak , choć czasami do nęcenie stosują tylko moczoną pszenicę . Lepiej jest jednak ją ugotować , ponieważ łatwiej założyć na haczyk    (2011/07/16 06:29)

Ernest755


w moim łowisku podchodzą wzdręgi a nawed płocie


(2011/07/16 14:32)

FriQ


czesc chcialbym sie dowiedziec czy jak będę zanęcal pewne miejsce przez kilka dni przenicom to jaka ryba morze podejsc z góry dziękuje



Ja nigdy nie zanęcałem w morzu bo piszesz tutaj "morze"...takim wynalazkiem jak "przenica". Wiem, że ludzie nęcą "pszenicą" w rzekach jak i na stawach ale o "przenicy" i nęceniu w morzu nie słyszałem. Ale jak masz do tego wynalazku dostęp to nęć, tylko co wiem jaki jest sens nęcenia w morzu. No ale "góry" napisałeś bez błędu medal się należy. (2011/07/16 16:15)