Zaloguj się do konta

Nęcenie pod lodem

utworzono: 2010/12/30 20:35
kurkamat56

Chciałbym się wybrać w tym roku na podlodowe łowy. Doradźcie mi jaka żyłka mam założyć jaka przynęta czy mam zanęcać rybki jak najskuteczniej złapać rybę pod lodem i jakie ryby biorą??
[2010-12-30 20:35]

robertxxx62

Polecił bym ci poszukać w internecie jest dużo fajnych porad a na yutube masz fajne filmiki , wszystko jest czarno na białym . Pozdrawiam i połamania oczywiście wędki nie lodu :)
[2010-12-30 20:47]

1z2z3z4

musisz poszukać na forum temat był już naprawdę szeroko i dogłębnie poruszany

tu masz link http://forum.wedkuje.pl/pokoj,wedkarstwo-podlodowe,325
[2010-12-30 21:11]

Zbig28

Wydaje mi się, że najlepsza rada to dogadać się z kimś, kto już wędkuje pod lodem ( na lodzie ? ). Pierwsza wyprawa z kimś doświadczonym wydaje się być najlepszym pomysłem.  Jeżeli jednak nie masz w swoim gronie nikogo z takim doświadczeniem warto, abyś w swoim zaprzyjaźnionym sklepie wędkarskim zasięgnął rady. Jeżeli jesteś tzw. stałym klientem, to nie sądzę aby Cię wpuszczono w tzw. maliny.

Sprzętu masz do wyboru mnóstwo, technik wędkowania także. Zrób początek, a nie pożałujesz.  Wędkowanie zimą, to naprawdę cudowna sprawa !    

[2010-12-30 21:25]

Matys24

Krótko na Twoje pytania odpowiem tak: łowię na mormyszkę  na którą zakładam pinkę, białe, jak uda mi się kupić to też  ochotkę i ta przynęta powinna być podstawą.  żyłkę jaką  mam to 0,06mm może wydawać się trochę cienka ale łowi się fantastycznie. Ostatnią rzeczą jest nęcenie, może wiele osób mnie tu skrytykuje ale nęce bardzo mało o tej porze roku i tylko wtedy jak już znajdę ryby, a nęce po to żeby je dłużej przetrzymać. Pozdrawiam i powodzenia na lodzie [2010-12-30 23:19]

ppawi78

Kolego Zbig28 Twoja rada odnośnie wprawy z kimś doświadczonym jest bardzo cenna. Ja natomiast troszeczkę bym ją rozszerzył namawiając aby na lód generalnie  wybierać się w towarzystwie, lub przynajmniej na akweny gdzie nie będziemy zupełnie sami. Chodzi mi oczywiście o względy bezpieczeństwa

ps. Wszystkiego najlepszego w 2011 i oczywiście TAAAAAAkiej ryby

[2010-12-31 08:28]

ramzes1660

zalezy co chcesz złapać:p i jaką metodą jesli chodzi o błystke to zyłka 0.14 -0.16 mormyszka i spławik 0.10-0.14 ja osobiscie uzywam 0.16 i 0.14 bierze wsyztsko od okonia po płotke, można nawet złapac linka:) musisz sprecyzowac na co dokałdniej chciąłby sie nastawić ale jesli zacyznasz przygode z lodem to najlepiej poluj na okonia z apomoca blaszek:) [2010-12-31 17:21]