Nęcenie Odry okolice Głogowa

/ 53 odpowiedzi
mam wielki problem!!!! od 5 dni razem z ojcem  nęce (10kg kuku i 1 kg kulek) codziennie odre nie daleko głogowa!mam zamiar łowic od soboty po południu do wieczora w niedziele!  wszystko fajnie miejscówka bardzo dobra prawie nie dostępna dla ludzi a przynajmniej autem tam sie nie dojedzie !! no wlasnie prawie dzis byl nęcic mój Ojciec a tu wszystkie główki przez kilka km wolne tylka ta nasza niby idealna zajeta???  a dokladnie jakis koles na skuterku którego raz mijalismy na duzo wczesniejszej głóce , wiec nie mozliwe ze to przypadek!!! co mam zrobic ??????
Fix


Jak my możemy ci pomóc? ktoś był szybszy może przy obserwował, chamskie ale nic nie zrobisz ;/ (2012/08/01 20:58)

Diablo


Możesz liczyć że w sobotę go nie będzie. Jeśli będzie to możesz też zapytać go czy mozesz koło niego łowić gdyż nęciłeś cały tydzień. Nic innego zrobić nie możesz,takie prawo. (2012/08/01 21:06)

JKarp


CześćGrzecznie aczkolwiek stanowczo wytłumacz i poproś o udostępnienie miejsca lub koniecznie zajmijcie miejscówkę nawet w nocy przed zasiadką.Szkoda, że nie zapytałeś o porę nęcenia a mi nie przyszło do głowy. Zawsze nęcę jak jest ciemno.Uważam, że takie zachowanie jak tego kolesia jest chamskie i niedopuszczalne.I niech nikt nie mówi "RAPR" kto nie przygotowywał miejsca nęcąc go systematycznie.JK (2012/08/01 21:08)

JKarp


'' Główce '' a nie '' Głóce ''.. Bez komentarza.. Tytuł jakby Ci nie wiem co robili.. Przyjechać wcześniej chyba, że chcesz się kłócić bez argumentów ;) Jak dla mnie to temat do zamknięcia..

CześćWiesz co ?Nęciłeś kiedyś przez tydzień? Jak nie to może poproszę o nie komentowanie.Pożyjesz, wydasz kiedyś kasę na zanęty, poświęcisz czas, duuuużo czasu a tu jakiś pajac wykorzysta Twoją pracę. Zobaczysz jak się poczujesz.JK (2012/08/01 21:13)

klepa87


kolego sitownik piszesz tak jak gdyby to było normalne zachowanie ??? jeden sie stara wydaje kase i inny przychodzi na gotowe i ma wszystko w d...!!! dla nie których istnieje cos takiego jak etyka wędkarska i takie chamskie i bezczelne zachowanie powinnło sie tępić!! ale widać dla ciebie to normalne i to jest temat do zamkniecia!! (2012/08/01 21:13)

Kowal73


Witam:),,ja dam swoje zdanie na wesoło:):):),Mateusz,, pozostało nam wyzbierać to co wsypane,, (zanęcone) i wsypać gdzie indziej:):),nic mu nie zrobimy, gość jest pierwszy na łowisku.Pozdrawiam:) (2012/08/01 21:16)

menofthenight


wujek mojego kumpla miał identyczną sytuację. postanowił wydać jeszcze 10 zł i poprosił kolegów spod pobliskiego sklepu monopolowego, a Ci że byli w potrzebie postanowili mu pomóc. :) (2012/08/01 21:18)

Fix


Oczywiście że to jest chamskie zachowanie, ale co my możemy mu polecic?rozstawic pułapki na szczury? :D a nóż przyjdzie w sandałach!  (2012/08/01 21:19)

Kowal73


Myślę aby podszedł do tego Pana i się w delikatny sposób podpytał:),czy coś Panu na tą wędkę bierze?,bo tu jeden koleś cały czas sypie a plonów nie zbiera:):)..O,tak trzeba:).Tak se myślę:)  (2012/08/01 21:27)

szymides


Ja też miałem podobną sytuacje a okazało się później że nęciliśmy oboje równocześnie nie wiedząc o tym. Może to naiwna wersja ale też możliwa. (2012/08/01 21:27)

henryk58


Łowię na spining , ale czy te 10 kg kukurydzy i inne zanęty nie degraduje środowiska wodnego , pomyślcie o tym , nie za wszelką cenę ryba!!! (2012/08/01 21:32)

Jędrula


kolego sitownik piszesz tak jak gdyby to było normalne zachowanie ??? jeden sie stara wydaje kase i inny przychodzi na gotowe i ma wszystko w d...!!! dla nie których istnieje cos takiego jak etyka wędkarska i takie chamskie i bezczelne zachowanie powinnło sie tępić!! ale widać dla ciebie to normalne i to jest temat do zamkniecia!!

 

 

 

 

 

Kolego , coś Ci się pomyliło , to wolny kraj i nie masz prawa nikomu zabraniać łowienia nawet jeżeli tam karmiłeś . Uwierz mi , że znam ten ból , dlatego nauczony doświadczeniem zawsze ale to zawsze szykuję sobie drugie wyjście/miejsce . Nie wiem co masz na myśli mówiąc , że trzeba tępić takie zachowanie ? Ale , jeżeli chcesz wyrzucać kogoś z miejscówy na siłę to tylko sobie zaszkodzisz . Nie zostaje nic innego jak rozmowa i prośba o ustąpienie miejsca lub ewentualnie podział miejscówki na dwa sektory .



(2012/08/01 21:32)

klepa87


w sumie macie racje !! następnym razem postaram sie byc bardziej ostrożny!! a w sobote spróbuje byc pierwszy a w niedziele wieczorkie napisze jakie byly wyniki mojej wyprawy heheh pozdrawiam !!! (2012/08/01 21:39)

Diablo


wujek mojego kumpla miał identyczną sytuację. postanowił wydać jeszcze 10 zł i poprosił kolegów spod pobliskiego sklepu monopolowego, a Ci że byli w potrzebie postanowili mu pomóc. :)


Myślisz że wujek Twojego kumpla taki cwaniak? Trafi na takiego co "ofertę" przebije i ciekawe czy wtedy będziesz uśmieszki wstawiał :)

Co do tematu. Jeśli ktoś widzi że nęcisz i Cie "podsiada" to nic innego jak esencja chamstwa. Z doświadczenia wiem jednak że większość zajętych miejscówek jest zupełnie przypadkową sprawą. Jedzie ktoś na ryby i rozstawia sie na główce. Nie będzie się zastanawiał i robił ankiety i wywiadu środowiskowego czy ktoś tu kiedyś necił, jak dawno i czy ma zamiar dziś przyjechać. Woda jest dla wszystkich i najsprawiedliwszym rozwiązaniem jest "kto pierwszy ten lepszy" (2012/08/01 21:42)

karpiarzdarek


Ja nęcąc obserwuję także kto mnie widzi.
Jeśli ktoś podsiądzie nie świadomie to ok. ale z premedytacją i ja nie połowie ale on też.
A dla pocieszenia, dwa tygodnie nęcenia i usiedli mi a na nowym miejscu pobiłem kolejne rekordy. Tylko oni nie wiedzieli że tam nęciłem. (2012/08/01 21:48)

getka


niestety kto pierwszy ten lepszy ale czasem chamstwo aż maluje się na twarzy takiego cwaniaczka który nas podsiada cóż szkoda łamać na takim wędkę.... (2012/08/01 21:51)

rusikus


komitet kolejkowy najlepiej zalozyc
cala rodzine zaangazowac niech przez te dni pomiedzy neceniami oblegaja lowisko i na koniec przyjezdzasz Ty i masz zapewniona miejscowke
buahahahaah! (2012/08/01 21:51)

JKarp


komitet kolejkowy najlepiej zalozyc
cala rodzine zaangazowac niech przez te dni pomiedzy neceniami oblegaja lowisko i na koniec przyjezdzasz Ty i masz zapewniona miejscowke
buahahahaah!

CześćDobra rada.Chciałbym kiedyś żebyś i Ty spróbował tego miodu jak Ci podsiądą miejscówkę. Taką zanęconą, przygotowaną, tylko wędki zarzucić, usiąść i zimne piwko wypić.Inaczej byś ćwierkał .JK (2012/08/01 22:00)

rusikus


trzeba miec swiadomosc ze to nie Twoje miejsce a wszystkich czlonkow PZW z oplatami na dany okreg udostepnione do wedkowania

jezeli macie pretensje to proponuje zmiane w zapisie regulaminu odnosnie rezerwacji miejscowki (nęconej) na dany dzien albo na wybrane dni za adekwatna doplata :) (2012/08/01 22:09)

dendrobena


Podrzućcie gościowi jeszcze trochę kukurydzy bo może mieć pretensje jeżeli będą słabe brania. Szat nie ma co drzeć. Przepis RAPR jasno określa sytuację. Ale sytuacji Wam nie zazdroszczę. Pozdrawiam. (2012/08/01 22:17)

JKarp


trzeba miec swiadomosc ze to nie Twoje miejsce a wszystkich czlonkow PZW z oplatami na dany okreg udostepnione do wedkowania

jezeli macie pretensje to proponuje zmiane w zapisie regulaminu odnosnie rezerwacji miejscowki (nęconej) na dany dzien albo na wybrane dni za adekwatna doplata :)



CześćGłosisz prawdy oczywiste, których nikt nie neguje.Tu nie chodzi o regulamin ale zachowanie i etykę na rybach. Odrobina hm wędkarskiej uczciwości - nie moje, nie ja nęciłem to nie siadam.JK (2012/08/01 22:36)

QBS


trzeba miec swiadomosc ze to nie Twoje miejsce a wszystkich czlonkow PZW z oplatami na dany okreg udostepnione do wedkowania

jezeli macie pretensje to proponuje zmiane w zapisie regulaminu odnosnie rezerwacji miejscowki (nęconej) na dany dzien albo na wybrane dni za adekwatna doplata :)



No właśnie to takie dziwne, kiedyś na "rzece młodości" - Łynie szło się na miejscówę i wiadomo było - tu Bogdan wyciął w leszczynie i nęci, tu Zbycho, a tu Andrzej - nie wolno. I nikomu do głowy nie przyszło, żeby mu przysiąść, bo przyjdzie po 16, bo wiocha na całe miasto. Ewentualnie dopuszczone było spinem pomachać przez chwilę.

A swoją drogą posadzić dupę komuś na miejscu - z pełną premedytacją, wiedząć, że ktoś tu nęci, to dziadostwo.

A na marginesie członek członkowi nierówny, bo na takich to jest inne określenie członka. (2012/08/01 22:44)

rusikus


kiedys...

teraz jest duza presja wedkarska... (2012/08/01 22:47)

QBS


kiedys...

teraz jest duza presja wedkarska...

Łe, kwestia kultury. Na Łynie nadal SM czy PSR w LW nie łazi bo jeden krzyknie to "zawody pływackie" urządzamy - mimo, że od lat tam nie mieszkamy i dopłatę na tamte wody problem załatwić, a przyjezdnych szanujemy, i flaszke się zrobi ;). Polska dziwna kraina - nawet teraz siedzę sobie z Bośniakiem i walę chorwacką rakiję, a zaczęło się od tego, że zaciekawiło mnie po jakiego grzyba cała zatoka jest zastawiona sieciami i klatkami, coś tam pływa, coś bambocze, zacząłem wyciągać i na flachę mnie zaprosił - wszędzie dobrze tylko nie w polsce gdzie człowiek człowiekowi wilkiem. 


Pozdro i więcej szacunku do siebie koledzy (2012/08/01 23:12)