Nęcenie na stawie.

/ 2 odpowiedzi
Wybieram się na stał nieduży 50x40m z jednego brzegu jest stopniowy spad z 40 cm na 70 cm a z tego brzegu co będę łowił jest dość spokojny spadek.Głębokość nie przekracza 2 m jest tylko jeden dołek ok 2,5. Brak roślinności przez amury dno lekko muliste .Będę nęcił kukurydzą z konopiami(oczywiście gotowanymi) ale nie wiem ile i co ile? Czy nęcić też peletem jak tak to jaki smak? Są tam duże amury i karpie.Jak już zanęcę łowisko to ile czekać na rybę. Zastawiać się z samego rana czy po południu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

damiano89


Hmm staw jest nie duży więc przed łowieniem dwa razy zanęć kukurydzą ( jeśli chcesz polować na amury) ja nęciłem na podobnych stawach 3 i 2 dni przed łowieniem. Ilość tej kukurydzy jaką wrzucisz do wody zależy od populacji karpia i amura w zbiorniku jak jest spora i są większe sztuki to 10 kg nie jest przesadą;P Smak jaki możesz użyć w dużej mierze zależy od pory roku w szczególności dla karpia, wiosna i jesień np. śmierdziuchy. Jak dla mnie na amury sprawdzał się zapach wanilia i śmietanka, eksperymentowałem też z kuku o zapachu kopru i efekty były pozytywne, choć lepiej było stosować ją jako zanętową, wtedy ładnie przyciągała mi ryby w łowisko. Co do pelletów i karpi się nie wypowiadam bo są tu osoby które posiadają nieziemską wiedzę w tym temacie;) (2013/01/03 22:54)