Nęcenie kulkami proteinowymi-jakie smaki?

/ 6 odpowiedzi
Witam mam pytanie odnośnie nęcenia na krótkiej zasiadce (bo tylko kilkunastogodzinnej) kulkami.Przechodząc do sedna sprawy jak mam zamiar łowić na kulki słodkie TB impact Kremowy banan (perfection pop up 18) w zestawie z mleczna czekolada 18 a drugi zestaw był by TB impact krab&banan (neutral hookers 18) w zestawie z Dynamit baits Spicy tuna&Sweet chili 15 (pop ups). I właśnie się zastanawiam czy lepiej jest nęcić jakimiś słodkimi smakami czy czymś innym bo mam narazie same śmierdziuchy zanętowe i nie wiem czy odwiedzać sklep wędkarski czy też pozostać przy tym co mam. Wędkował będę na Wzorach w Nasutowie jest tam duża populacja karpia i amura. A może jakiś drobny pellet który szybko pracuje w wodzie przyciągnie w łowisko karpie tylko jakie smaki? Bo jest ich naprawde dużo i nie chce wszystkiego kupowac bo nie wyrobie z kasa :):) i sie nie pomiesci w piwnicy hehe także prosiłbym o jakieś wskazówki odnośnie mojego posta:) z góry dzięki za pomoc 
RuchPalikota2

Myślę że na kilkanaście godzin starczy pellet i troszkę po rozkruszanych kulek. Co do zapachu to nie jestem pewien (2014/06/25 09:28)

frotto

Na krótką zasiadkę to skup się na pelecie jakiejś paście trochę ziarna z dodatkiem kulek zalane olejem np rybnym żeby to pracowało szybko i wabiło ryby (2014/06/26 21:35)

zeta136

Zgadzam się z frotto. Pasta pelletowa bardzo szybko działa w wodzie. Ja sam poradziłbym ci granulat ( drobny pelet) który bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie. Możesz tez użyć mieszanki kukurydzy i konopi. (2014/06/27 11:10)

cinek8888

Dzieki Panowie za pomoc jeszcze jedno pytanie mam ananasowy granulat chyba 4. Czy w połączeniu z drobno rozkruszonymi kulkami tutti i jakiś śmierdziuch powinien przynieść jakiś efekt? Czy taka mieszanka jest za bardzo zróżnicowana smakiem i zapachem? (2014/06/28 08:18)

cinek8888

A odnośnie oleju rybnego czy on po zalaniu tego wszystkiego nie wypłynie na powierzchnie i nie bedzie tylko plama na wodzie nie miejąca większego znaczenia na wabienie ryb?  (2014/06/28 08:24)

Robson86

Witam.
 Co do oleju to  zrób sobie eksperyment.. zalej jedną garnulkę grubszego peletu olejem, niech sie parę minut w tym pomoczy i wrzuć do wody przy brzegu i poobserwuj kilka min co się dzieje... :-) polecam w szczególności na mętną wodę... Co do mixu smaków to idz raczej w jeden bo wtedy przyzwyczaisz ryby do danego zapachu.. ale na jeden zestaw daj śmierdziucha a na drugi owocowe.. Ananas się sprawdza prawie na każdej wodzie... halibut też. Życzę Ci żebyś nie wpadł w pułapkę tobolarstwa, gadżeciarstwa karpiowego... hehe;-) 
Pozdrawiam. (2014/06/29 12:23)