Nęcenie kulkami w małym stawie

/ 33 odpowiedzi
maciek2544

Najlepiej moim zdaniem to będzie łowić na spławik ewentualnie na grunt , bez żadnych samo zacinających patentów.I nęcić kukurydzą , gotowa zanęto , białymi robakami.I moim zdanie unikać brań drobnicy to można tylko wtedy jak np. na początku mieliśmy brania dużych ryb a później w łowisku pojawiły się małe ryby , wtedy można np. założyć większe przynęty. A nie jak kilka razy tego doświadczyłem były liczne brania małych i średnich ryb i pojedyncze dużych sztuk , a wędkarz z boku muszę wyeliminować brania małych ryb , założył duże przynęty i złowił dwie większe ryby. Więc myślę że w niektórych przypadkach lepiej nie unikać brani małych ryb :).

(2012/05/13 15:00)

maciek2544

Najlepiej moim zdaniem to będzie łowić na spławik ewentualnie na grunt , bez żadnych samo zacinających patentów.I nęcić kukurydzą , gotowa zanęto , białymi robakami.I moim zdanie unikać brań drobnicy to można tylko wtedy jak np. na początku mieliśmy brania dużych ryb a później w łowisku pojawiły się małe ryby , wtedy można np. założyć większe przynęty. A nie jak kilka razy tego doświadczyłem były liczne brania małych i średnich ryb i pojedyncze dużych sztuk , a wędkarz z boku muszę wyeliminować brania małych ryb , założył duże przynęty i złowił dwie większe ryby. Więc myślę że w niektórych przypadkach lepiej nie unikać brani małych ryb :).

(2012/05/13 15:00)

kaki1998

NO dobra , ale jaki zestaw mi proponujecie?? mam coś zmieniać w swoim??może jednak 80 g :D
a i jaki plan nęcenia??
moge np przez 4 dni sypać około 30 kulek do wody?? da rade czy dłużej i więcej??czy juz pierwszego dnia nęcenia moge zarzucić zestaw?? (2012/05/14 16:08)

kamael

Jeśli karpie nie znają kulek może troche potrwać zanim je przyzwyczaisz (o ile przyzwyczaisz w ogóle), wg mnie kukurydza na takie miejsca jest jednak najlepszą opcją, dlatego nęcił bym kukurydza + konopie plus niezbyt duża ilość kulek (którą z czasem można zwiększać), dzień przed łowieniem staram się sypnąć grubym pelletem, a mieszankę pelletów stosuje też w trakcie łowienia. Co do ilości zanęty to już ciężko powiedzieć, zależy od populacji ryb - trzeba to po prostu wyczuć. Spróbował bym też postawić jedną wędke z pelletem haczykowym na włosie (w tym sezonie mam świetne efekty na pellecik)
Warto też nawet na małym stawie pomyśleć nad miejscem łowienia, czasem zarzucenie pod przeciwny brzeg (gdzie często stoją ryby na stawach), nawet bez żadnego wcześniejszego nęcenia, zestawu jedynie z kiełbaską pva i niekoniecznie dużą kulką czy kuku na włosie potrafi zaskoczyć bardzo ładną rybką.
A zestaw proponuje jak najprostszy, klasyczny samo-zacinający :)
Żadem ze mnie spec ale może cos pomogłem :)
(2012/05/14 21:26)

użytkownik39933

ja mam inne zdanie na  temat przyzwyczajenia karpi do kulek,nie trzeba ich przyzwyczajać,łowiłem kedys u znajomego na stawie na którym nigdy nikt nie łowił na kulki,gdyż był to nowo wykopany zbiornik,brania co prawda małych karpi (ok 3kg) były pierwszego dnia bez wczesniejszego necenia  (2012/05/15 13:58)

JKarp

ja mam inne zdanie na  temat przyzwyczajenia karpi do kulek,nie trzeba ich przyzwyczajać,łowiłem kedys u znajomego na stawie na którym nigdy nikt nie łowił na kulki,gdyż był to nowo wykopany zbiornik,brania co prawda małych karpi (ok 3kg) były pierwszego dnia bez wczesniejszego necenia 

CześćJuż kiedyś o to pytałem:psa czy kota ktoś przyzwyczaja do wątróbki czy wołowinki?Do dobrych kulek nie trzeba karpi przyzwyczajać.JK (2012/05/15 15:38)

kaki1998

muwie ze konopie i kukurydza odpadają bo populacja karasi i płotek dominuje staw , ae myśle ze zrobie tak jak muwiłem  czyli 30 kulek i tylko to (2012/05/15 16:22)

karpiarzdarek

Najlepiej zrób tak
óóóóóóóóóóóóóó
wtedy połowisz. (2012/05/16 21:22)