Zaloguj się do konta

Nęcenie kukurydzą i gotowanym grochem

utworzono: 2012/05/24 10:48
Bolololo

Witam wszystkich.Jestem nowy a więc jak coś zrobie źle prosze wybaczyć:)

Mam pytanie, czy mogę na Wiśle(Okolice Karczewa pos Warszawą) nęcić gotowanym grochem i kukurydzą, zatoczka o głebokosći kolo 3-5m przed taka tamka( czy lepej za tamka?) ktora wychodzi w wode. Czy powiennienem to robic codziennie i w jakich godzinach, czy ja bede tak necil w dzien to moge na rybki wybras sie pozniej skoro świt?Mam zamiar necik kilka dni do tyg nawet dłużej.Czy do gotownia dodac cos np jakis atraktor?

Czy po ytaki necienu lepiej łapac na baiłego robaka czy na kuku.

Będe wdzięczny za wszelkie rady, chiałbym w końcu złapać ładnego Leszczyka.

Dodam ze jestem mało doświadczonym wędkarze.




[2012-05-24 10:48]

wojtal

Idealnie byłoby, abyś nęcił o tej samej porze. Należy zaczynać od mniejszych dawek, aby nie zjedzona kukurydza nie leżała na dnie. Kukurydzę możesz wzbogacić o dodatek (już po odcedzeniu) np. cynamon, czosnek itp. Ważne aby nie zmieniać tych dodatków - wtedy teoretycznie Ty łowiąc na kuku z cynamonem, będziesz miał lepsze wyniki niż kolega, który łowi bez.
  Po pewnym czasie przyzwyczaisz rybki - nie tylko leszcze.

  Na co łowić? Ja np. łowiłbym kukurydzę z puszki, a nęcił zwykłą (wcześniej moczoną), zakładając, że ryby będą w łowisku można próbować łowić na wszystko, chociaż numer 1 powinna być kuku.

  Jeśli wszystko będzie przebiegało pomyślnie, za białorybem przypłyną drapieżniki, więc jeśli będziesz miał efekty np. w leszczach, warto spróbować łowić szczupaki, sandacze i sumy.
[2012-05-24 12:11]

Kukurydzę pastewną lub cukrową się moczy przynajmniej 12 godzin i się gotuje ona musi popękac musi byc miękka, nie karmi sę surową . [2012-05-24 12:19]

Bolololo

WItam.Miło mi że ktos sie odezwal.

Panowie groch i kuku mocze po 12 h i pozniej gotuje tylko dzis dodałem cynamon do gotowania, czy da to tez efekt czy zaczac dodawac po gotowaniu, dzis zrobilem pierwsza porcje a wiec moge jeszce zmienic sposob na nastepne dni.Co do godzin moge necic mniej wiecej o podobnych porach tzn 13-15, a na ryby chcialbym sie wybrac za jakis tydzien w godzinnach porannych kolo 4 czy tak moze byc czy musze necici o 4 rano zeby pozniej tam lapac. Bede wdzieczny rowniez za jakies inne ciekawe wskazówki:)

 

Pozdrawiam

[2012-05-24 13:02]

Wnuko12

Witam kolego :) Łowienie w porze świtu w niczym tutaj przeszkadzać raczej nie powinno. Ryby jeśli ryby wejdą w Twoje łowisko, to daleko od niego nie odejdą. Najlepiej w dzień łapania nie nęcić obficie, sypnij dwie garście kukurydzy i wystarczy.
[2012-05-28 21:54]

Wnuko12

Może i ja wyjdę z zapytaniem ;)
W wakacje zamierzam dłużej podsypać miejscówkę.
Będę nęcił gotowaną kukurydzą(ok 1kg dziennie), pęczakiem/gotowana pszenica(ok 1 kg dziennie. I właśnie zastanawiam się nad dodaniem do zanęty makaronu. Jest sens sypać makaron przez dłuższy czas ?
Sens zawsze jest ale proszę o jakieś wskazówki co do nęcenia makaronem.  W łowisku występuje karaś, lin, karp,lin oraz leszcz. Głównie te ryby by mnie interesowały.
[2012-05-28 22:05]

Bolololo

Rybki nie weszly po 4 dniach sypania, zero bran, dodam ze woda caly zcas opada, moze przez to jest tak zlabo. Moze cos zle robie, czekam na opinie. [2012-05-30 23:22]

Bernard51

Wnuko12
Oczywiscie mozesz necic makaronem nie przeszkadza ale w umiarkowanych ilosciach.
Najlepsze bylyby kolanka nie za duze potem z dwa na hak i sztopnac ryzem preparowanym.

Bolololo
Badz cierpliwy nie przestawaj karmic teraz juz co 2-gi dzien syp napewno ma wplyw na brania
opadajaca woda ale nie az tak zeby nic nie ruszylo , nic nie napisales na co lowisz i w jaki sposób grunt- splawik?
Pozdrawiam!
[2012-05-31 05:28]

Mój sposób na przygotowanie kukurydzy.
http://www.tajniki-wedkarstwa.pl/page.php?85gotowanie%20kukurydzu%20i%20n%C4%99cenie%20koszem
[2012-05-31 12:17]

Bolololo

Bernard51
Na gruncik z koszyczkiem. Kurcze a ja odpusciłem to nęcenie ale moge wznowic jesli twierdzisz ze ma to sens, a moze za duzo syapłem. Sypałem prze 4 dni tak po około mysle ze ze 2kg mieszkanki kuku i grochu. Napisz mi kolego czy znow wznowic co 2 dni(dla mnie to nawet wygodniej bo namiejscowke mam pare km). Przez jaki okres tak necic?

Dzieki za odpowiedz i czekam na więcej:)
[2012-05-31 21:49]

Jak na rzekę to nie jest duża ilość zrób jeden dzień przerwy i zacznij od nowa i przychodź na rybki o różnych porach dnia i nocy bo nigdy nie wiadomo kiedy ryba podchodzi do jedzonka.  [2012-05-31 22:09]

Bolololo

 A wiec wynIka  z tego ze nie ma tez roznicy w jakich ghodzinach nece, czy moge necici co 2 dzien/
[2012-06-01 12:17]

Ja powiem tak ilu wędkarzy tyle technik jedni twierdzą że można nęcić do dwa dni inni, że co dziennie ja wychodzę z założenia, że jak woda jest jeszcze zimna to warto robić jednio dniowe przerwy w nęceniu z kolei jeśli chodzi o godziny to nie musisz być konsekwentny ze co dziennie powiedzmy o 17,35 bo ryby nie mają zegarków rozróżniają tylko pory dnia i tych kryteriów warto przestrzegać.  [2012-06-02 11:01]

Wnuko12

Dzięki za rady.  A jak do woreczka PVA zapakować gotowaną kukurydze ? Myślałem, aby po ugotowaniu lekko ja osuszyć, a następnie  na 2/3 godziny  zalać małą porcję np. w olejem słonecznikowym z dodatkiem olejku waniliowego (takiego do ciast). Czy to nie rozpuści mi PVA ?
[2012-06-03 16:38]