Nęcenie karpia na stawie

/ 10 odpowiedzi
pomóżcie czym zanęcić karpia na stawie gdzie jest dużo roślinności i ryby są kapryśne
spokojny


Łukasz nie bardzo znam się na nęceniu karpi ale na pewno lepiej by było gdybyś napisał to w przyszłości w tytule posta, ponieważ tytuł pomocy nie wskazuje o co chcesz zapytać.

 

Co do karpi polecam Ci blog kolegi spines21 i innych, napewno znajdziesz tam wiele odpowiedzi na twoje pytanie poszukaj, powpisuj w wyszukiwarkę portalową słowa kluczowe np. nęcenie karpi a będziesz mógł powiększyć swój zasób wiedzy w tym temacie.

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

(2010/03/28 12:02)

zegar


Witaj. Gdy woda będzie cieplejsza spróbuj wejść i oczyścić sobie ze dwie miejscówki. Teraz możesz zrobić z drutu kotwicę rzucać nią do wody i powyciągać kwitnące na dnie trzciny i inne rośliny.W maju nie powinny już tak obficie wyrosnąć. Pozdrawiam... (2010/03/28 12:38)

zegar


Z nęceniem , tak jak pisał Ci spokojny - do "spinesa". (2010/03/28 12:39)

Damian M


Dobór zanęty jest chwestią doświadczenie w danym zbiorniku , rzece, jeziorze.Najlepiej kup kilka zanęt(ja lubię Trapera) i przez kilka połowów testuj która najlepiej się sprawdzi.Możesz też skombinować własna.Najlepiej oczywiście kilka dni wcześniej zanęcić.           (2010/03/28 19:43)

Damian M


Kolego , na karpia trzeba dobrej zanęty .A więc jak dowiedzieć się która jest najlepsza trzeba wypróbować kilka i zobaczysz do której zanęty najwięcej karpi bierze.I masz  najefektywniejszą zanętę.Doświadczenie cię nauczy !!!!!!!!!(Ja najbardziej lubię zanętę traper wanilię czy truskawkę a za przynętę kukurydza ) (2010/03/28 19:57)

Damian M


        

(2010/03/28 19:59)

Damian M


Mój sposób!

(2010/03/28 19:59)

norbert851


Witam

Niemam zbyt wiele doświadczenia w połowie karpi dopiero zaczynam z nimi moja przygodę. Ja bym spróbował zanęcić kukurydzą i na haczyk też bym ją nabił w takim zbiorniku powinło się to sprawdzić. Kilka dni przed łowieniem przygotu sobie miejscówke poprzez zanęcanie kukurydzą tak aby ryby się przyzwyczaiły że znajdą w tym miejscu coś do zjedzenia, podczas zasiadki zanecaj zdecydowanie mniejszymi ilościami.

pozdro

(2010/03/29 21:32)

Lewy9


Co do Trapera to masz rację. Raz wrzuciłem troche bo znalazłem i brały jak głupie. Ale w lecie, gdy jest ciepła woda to stosuj zanety o smaku owocowym. (2010/03/29 21:40)

pangaz4


jeśli chodzi o wiosnę to na pewno elementy mięsne granulaty z olejami rybnymi kulki proteinowe itd dobra jest suszona krew dodana do zanęty sposobów nęcenia jest wiele jak wiele jest zanęt to zależy już tylko na co cię stać (2010/03/30 18:45)