Nęcenie karpia na zb.Wilcza Wola

/ 4 odpowiedzi
łowię na wilczej woli prąd wodny jest raczej słaby gdyż jest to zbiornik zaporowy.1Mam plany nęcić karpia np mieszanka 2 kg kukurydz zanęta i wiadro pszenic dodam jeszcze płatki owsiane ,i szkoda mi było żeby to pływało po całym zalewie .2.Zanęce tym karpia waląc to np dwa razy w tygodniu wcześniej do wody ???Proszę o pomoc z góry dziękuje !!!
jogo


Hej!

Byłem tam pare razy, i głównie brały leszcze, trafiły się tylko 2 karpie 48-49cm i to na feederka.

Zalew jest dość płytki 1-2m, tak?

Radził bym nęcić kulkami proteinowymi, pelletem, granulatem, oraz ziarnami jak napisałeś tylko do tego dużo konopi.

 

 

(2011/02/20 20:25)

Damian M


średnia glębokośś to około 2,5 m ale są miejsca po 3,5 m (2011/02/20 21:52)

Bilis1090


Witaj. Ja nie byłem osobiście na tym zalewie ale myślę  że mój post chociaż troszkę Ci pomoże :D owszem można nęcić karpia wszelkiego rodzaju ziarnem :) odpuść sobie płatki owsiane :D stosuj same ziarna :D kukurydza, groch, pszenica, konopie(rewelacyjnie ściągają ryby w łowisko). Oczywiście jeśli chciałbyś uformować z tego kule to po prostu zalej pellet wrzątkiem aż do takiej konsystencji ciasta:) wtedy ładnie wszystko Ci się sklei :)
Połamania:D (2011/02/21 10:59)

tochu9702


łowię na wilczej woli prąd wodny jest raczej słaby gdyż jest to zbiornik zaporowy.1Mam plany nęcić karpia np mieszanka 2 kg kukurydz zanęta i wiadro pszenic dodam jeszcze płatki owsiane ,i szkoda mi było żeby to pływało po całym zalewie .2.Zanęce tym karpia waląc to np dwa razy w tygodniu wcześniej do wody ???Proszę o pomoc z góry dziękuje !!!

 Kukurydza to zanęta nadająca się na każdą pore roku i prawie na każdą rybę. Sam nią nęcę. Z tymi płatkami to sobie odpuść... Płatki owsiane dodaje się raczej do zanęt sypkich na drobnicę.Nie myślałeś o kulkach proteinowych, lub pellecie?- trochę drożej wychodzi, ale nie wymaga przygotowania, a efekty nie są gorsze. (2011/02/21 18:24)