Nęcenie karpi kukurydzą i ziemniakami

/ 10 odpowiedzi
Witam! Mam do was koledzy i koleżanki takie pytanie, jak nęcić karpie kukurydzą ? Czy warto? Mam dosyć duży zbiorniczek w którym głębokość na niemalże całej powierzchni to 2 metry. Chciałbym dowiedzieć się jak nęcić? Mam w planach karmić tam przez około 2tyg. kukurydzą i ziemniakami ale czy warto? czy ta ryba podejdzie do tego jedzenia? i czy nie za dużo? Czy wiadro jedzenia dziennie starczy? robić jakieś przerwy w karmieniu czy sypać dzień w dzień? Czy do tej mieszanki dodać jakiś atraktorów? Dodam że w zbiorniku tym jest dużo karpia amura lina leszcza.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ; )
pompips


Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy masz szanse robić to w skryty sposób jeżeli tak to zawsze warto.
Znajdź kilka miejsc gdzie warto sypać. Znajdziesz masę informacji na forum jak typować miejsca.
I syp skrycie i najlepiej o stałej porze ryby lubią regularne nęcenie ja bym już próbował po trzecim dniu coś połowić.
Z ziemniaczkami uwaga bo jak rybki nie zjedzą to zakwaszą wodę i dłuższy czas nie połowisz (2014/06/10 16:36)

Luken1


Co kolega ma na myśli mówiąc skrycie?

Póki co czas mi na to nie pozwala najbliższy wolny dzień a raczej dni mam w przyszłym tygodniu i wtedy to planuję z kumplem zasiadkę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli coś fajnego się będzie dziać to na pewno napisze o tym tutaj ;D 

A robić jakieś przerwy w karmieniu bezpośrednio przed zasiadką? bo czytałem gdzieś kiedyś że powinno się zrobić np. po 2tyg. karmieniu dzień dwa przerwy prze zasiadką czy to prawda?  (2014/06/10 21:44)

pompips


Skrycie czyli tak aby nikt nie widział bo zanęcisz miejsce ale komuś taki standard na łowiskach w zasadzie to regulamin mówi kto pierwszy ten lepszy i zapewniam cię że jak zanęcisz i jeszcze ktoś tam coś złapie to nie będziesz pierwszy. Czyli popracujesz na rzecz kogoś to mam na myśli mówiąc skrycie.
A jak połowisz i porobisz fajne foty to pisz chętnie poczytam bo obecnie moje wyprawy to dwie godziny dziennie od 8 do 10 czyli słabo i z tego z przygotowanych miejsc został mi tylko jedno nieskompromitowane. A reszta zajęta czytaj nie jestem na nich pierwszy.  (2014/06/10 21:54)

Luken1


Tak właśnie myślałem, niestety są nad wodą takie darmozjady co czatują na nas - tych co karmią.. a później przesiadują całymi dniami tak że My nie mamy jak sobie zakarmić a oni też od siebie nic nie wrzucą ... Staram się po cichaczu to robić i miejmy nadzieję że się to wszystko opłaci ; ) (2014/06/10 22:32)

pompips


Dlatego zanęć tym wiadrem w kilku miejscach wtedy masz szanse skorzystać ze swojej pracy.
Moja sytułacja z nad wody przychodzę moje miejsce zajęte dwóch wędkarzy jeden rozmowny drugi lekki mruk na moje Dzień Dobry coś tam burknęli poszedłem miejsce obok. Ale po godzinie dyskusja się jednak nawiązała i tekst za 100 punktów "Panie bo tu wczoraj jakiś chłop był dwa karpie złapał  i puścił." Więc jak masz zamiar połowić to trzeba czasami jak są w spół wędkujący odpiąć rybkę  w wodzie i krzyczeć ze jakieś malutkie ścierwo się uwiesiło. (2014/06/10 22:58)

windd


jakie proporcje kukukury zastosować? Ja zawsze dodaje dosłownie tylko kilka ziarenek...  (2016/04/17 19:55)

u?ytkownik130601


Z ziemniakami ostożnie bo wode zakisisz. Na kulki zobacz,selektywna zaneta jak i przyneta. Dobrą znajdź miejscówke i z dala od innych jak jest taka możliwość i necenie po kryjomu. (2016/04/19 12:08)

u?ytkownik130601


A robić jakieś przerwy w karmieniu bezpośrednio przed zasiadką? bo czytałem gdzieś kiedyś że powinno się zrobić np. po 2tyg. karmieniu dzień dwa przerwy prze zasiadką czy to prawda? 

Prawda. (2016/04/19 12:09)

pstrag222


A moim zdaniem na początku powinieneś znaleść ryby, a dopiero później nęcić, bo sypanie, byle jak byle gdzie nie przyniesie nam efektu, i najwazniejsze jesli w zbiorniku jest dużo leszcza to trzeba rozważnie nęcić (2016/04/19 12:30)