Zaloguj się do konta

Nęcenie karpi na łowiska

utworzono: 2010/06/01 21:01
MARAS-1970

witam kolegow,mam pytanie odnosnie necenia karpi na lowisku,czym najlepiej necic,ile powinna wynosic ewentualna jednorazowa porcja kulek czy peletu,czy wystarczy zanecic raz na dzien czy czesciej,dodam ze na lowisku jest sporo amura,bede wdzieczny za porade,pozdrawiam
[2010-06-01 21:01]

SpiningZiom

Jesli masz ochote na Amura , to kup sobie od rolnika lub na bazarze kukurydze , uotuj sobie w domu np 1 kg i nec codziennie , a dzien przed polowem  np 5 kg wrzuc do wody , a w dzien polowu nie oszczedzaj kukurydzy , amur to bardzo zarloczna rybka i lubi sobie pojesc , a jesli chodzi o zaciecie to musi byc szybkie bo amur nie wchlania przynety a miazdzy ja wiec samozaciecie jest malo prawdopodobne.


Mam nadzieje ze choc troche pomoglem.

    Zycze Taaaaaaaaaakiej ryby i polamania kija.

                                  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

[2010-06-01 21:14]

MARAS-1970

dzieki kolego za porade wsumie z amurem jestem obcykany wiec chodzi mi o karpia mam pytanie cze metoda wlosowa z zestawem samozacinajacym jet skuteczna?
[2010-06-01 21:26]

SpiningZiom

No wiec tak , sam do czynienia z nia nie mialem , ale ja z moich doswiadczeni wywioskowalem ze Karp to taka ryba ze przy dobrze ustawionym kolowrotku przy próbie odjazdu karp zam sie zatnie, wiec nie urzywam "Samozacinaczy" , mozliwe iz jest tak tez ze wzgledu na to ze wielu wedkarzy których znam , niektórzy z nich sa nawet bardzo dobrzy mówilo mi ze  splawiki i ciezarki samozacinajace to zecz która owszem dziala , ale za czesto kaleczy rybe gorzej niz wedkarz niewprawiony w zacinaniu.

Mam nadzieje ze choc troche pomoglem.

[2010-06-01 21:44]

SpiningZiom

Ale radze Ci spróbowac , wkoncu co najwyzej stracisz troche czasu i zylki.

Ja uznaje zasade ze uczymy sie na bledach , staraj sie sam przekonac czy to skuteczne , moze akurat sie uda.


Powodzenia.

[2010-06-01 21:47]

MARAS-1970

tenx za porade pozdrawiam i zycze polamania kija
[2010-06-01 21:52]