Nęcenie i przygotowanie łowiska

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich!

Pierwszy raz postanowilem napisac post na forum wedkarskim, poniewaz zawsze wolalem poszukac odpowiedzi na moje pytanie, niz bez sensu zasmiecac fora, ale mam dzisiaj do Was pytanie zwiazane z sasiadka na karpia, otóż wraz ze znajomymi ( jest nas w sumie 3 - łowimy na 6 wedek) postanowilismy zanecic nasze pobliskie jezioro, ma ono powierzchnie 13 ha, glebokosc max. ok 10m ( lecz dowiedzialem sie wczoraj na zasiadce ze jest miejsce w ktorym glebokosc siega 25m) zas srednia 5-6 m. Miejsce w ktorym lowimy ma okolo 4m-5m. Woda w jeziorze jest bardzo czysta. Na dnie wystepuja roslinnosc wodna tj. rdestnica połyskująca, rogatek sztywny, mech wodny i moczarka kanadyjska. Dno jeziora jest kamienno-piaskowo-muliste, ale w wiekszosci miejsc twarde.
Miejsce z ktorego chcemy lowic jest plaza, a metoda polowow jest lowienie na grunt.
Zastanawiamy sie w jakis sposob necic - planujemy lowic karpia, lina, amura ewentalnie jak wezmie to karas, leszcz ( wczoraj wylowilismy karasia srebrzystego 1,3kg na kanapke z kukurydzy i białego)
Planujemy necic kulkami proteinowymi lecz nie wiemy jak to bedzie sie spisywac gdyz musimy zanecic wiekszy obszar wody aby kazdy z nas mial zanecone miejsce ( dlugosc od pierwszej wedki do ostatniej ok 20m + -). Odrazu zadam pytanie, kulki proteinowe mam sam zamiar robic, jaki polecicie mi przepis na nie? Ile ich zrobic aby dobrze zanecic, czy urzywac zwyklej zanety podczas polowów na koszyk i kulka na wlosie czy czegos innego?
Dodam ze na zasiadce dwa dni temu, lowil przy nas pewien mily starszy Pan ktory sie okazalo po pewnym czasie ze zna moich rodzicow i nawet pracowal kupe lat z moja mama, wracajac do sedna ów pan wyłowil przy nas karpia 4,5kg na kulke proteinowa, lecz necil juz on od paru dobrych dni kulkami.

Podsumowujac chcialbym abysci mi pomogli wszystko zebrac do kupy i pomoc mi w neceniu, dobraniu przynety, zanety, itp.

Pozdrawiam i licze na odpowiedzi na moj post :))
Artur z Ketrzyna


"Miejsce z ktorego chcemy lowic jest plaza, a metoda polowow jest lowienie na grunt."

Na waszym miejscu zastanowił bym się, nad poszukaniem innej miejscówki. Ponieważ jak mniemam wasza miejscówka to plaża kąpielisko, czyli miejsce w którym będziecie mieli osoby hałasujące i kąpiące się. A takie miejsce nie sprzyja łowieniu okazów, i nastręcza różnych nieprzyjemnych sytuacji. Jak też szkoda waszych nakładów finansowych.


(2012/05/30 07:38)

Dabi


Tak jest to plaza. W tym odcinku moze nie jest bardzo oblegana przez ludzi, ale jednak sie przewijaja.
Nawet jak lowimy na grunt i wyrzut jest daleki to ludzie z plazy moga sploszyc ryby? (2012/05/30 17:09)

egzekutor


Michał na Plotkach karpie i duze liny łapią po prawej stronie przy końcu patrzac na wprost gdy będziesz na pomostach. Tak samo z lewej strony jest maly pomost w trzcinie i tez tam maja karpiarze wyniki.Jezeli to stobno to nie pomogę od brzegu jakies 5 m jest juz 8 m głębokosci (2012/06/03 13:15)