Nęcenie gotowanym jajkiem

/ 16 odpowiedzi

Witam kolegów . Mam pytanie , czy nęcił już ktos z was gotowanym jajkiem ? Nie chcę niepotrzebnie zaśmiecać wody . Zastanawiam się również nad dodaniem jajka surowego do zanęty smurzącej , ale jak mam sobie i innym zpaprać miejscówke to wole odpóścić , jednak skoro tyle jaj dodaje się do wyrobu kulek to może warto by było wykorzystać ten tzw. komponent w zwykłej zanęcie . 

 

umicha


Sory za błąd wiadaomo że    Ż

(2016/02/23 11:17)

Zielan


Na twardo czy na miękko?

 

Szczerze to zapomnij, że napisałeś ten post :) Tylko zrobisz syf :)

(2016/02/23 11:25)

umicha


Bo?

(2016/02/23 12:31)

Zielan


Bo ryby nie jedzą gotowanych jajek. Pierwszy raz o tym słyszę :)

(2016/02/23 12:44)

umicha


Białko

 

(2016/02/23 12:50)

Zielan


Jajka  surowe są dodatkiem :) Samych jaj ryby  nie jedzą.  Białko jest też  w kukurydzy,  grochu, pszenicy.

(2016/02/23 13:09)

Jędrula


Jajko w zanęcie to wcale nie jest taki głupi pomysł . Ryby instynktownie wyczuwają w pokarmie białko / proteiny , nie na darmo jaja są jednym z ważnych składników kulek proteinowych . Podejrzewam , że surowe jajko będzie doskonałym dodatkiem szczególnie na większe ryby – myślę tu przede wszystkim o mikasach do metody . Jeżeli chodzi o jaja gotowane , to wiele lat temu , żółtka dodawałem do ciasta , białko zaś kroiłem w kosteczkę i wsypywałem do zanęty . Jaja gotowane mają specyficzny , smrodkowaty zapach , który przyciąga ryby . Pamiętać jednak należy , że jajka mają sporo białka i tłuszczu , to składniki , które długo zalegają w żołądku i zapychają . Nie przesadzajmy więc z jajami ;)

(2016/02/23 13:11)

Zielan


Zaciekawiłeś mnie Jędrula :) Dla  mnie wydawało się trochę niedorzeczne walenie gotowanych jaj do wody.

(2016/02/23 13:26)

Jędrula


O '' waleniu '' nie ma mowy , wszystko z umiarem . Dawno temu , będąc widzem na zawodach wędkarskich , czeski zawodnik kroił do zanęty ugotowane białko jajka . Zainteresowało mnie to bardzo , bo chłop strasznie się z tym pierniczył aby kostka była ładna . Żółtka zaś dodawał do białych , umytych robaków . Potem dostałem te robaki za kibicowanie . Prawie pół litra robali o jajecznym zapachu uciapkanych w żółtym , jajecznym dipie. W tamtych czasach taki słój białych to było coś ! No aby podsumować , musi być coś w tych jajach bo sympatyczny pepik zajął wtedy trzecie miejsce na stu zawodników . Ogólnie wydaje się , że jaja to żaden złoty środek , ale kto wie ,może na Twoim albo Waszym zbiorniku doskonale zadziałają ?

(2016/02/23 13:43)

ogtw


Bo ryby nie jedzą gotowanych jajek. Pierwszy raz o tym słyszę :)

 

Jak nie jedzą, jak jedzą. 

 

 

 

(2016/02/23 13:49)

notaki


z dodawaniem surowych jajek  ( a juz na pewno białek ) do zanety byłbym ostrozny i nie chodzi tu o ich działanie na ryby a o bardzo silne wlasciwości klejące. Po prostu z zanęty zrobimy cegłę, która bedzie w koszyczku zalegać godzinami.

Co do jajek gotowanych... nie próbowalem i nie sądze by były jakąś tajną bronią, bowiem gdyby były naprawdę skuteczne zawodowcy stosowali by je już od lat.

Ale coz... dodac do zanety można wszystko i wypróbowac nad wodą

(2016/02/23 17:15)

SlawekNikt


O tym aby ktokolwiek nęcił samym jajem nigdy nawet nie słyszałem, ale ...

o dodawaniu jajka jednego czy dwóch do zanęty czy co bardziej jest mi znane do ciast jak najbardziej tak. Mogę Wam nawet przepis z lat 80 - 90 podrzucić :-)

(2016/02/23 18:25)

u?ytkownik16322


Na banana swojego czasu złapałem niezłego klenia, nie widzę przeciwskazań byle by z umiarem. Ryby gdy głodne czyli intensywnie żerujące rzucą się na wszystko byle dla nich nie śmierdzące. Dla nas zleżały ser capi jak onuca dla brzany to rarytas. I wszystko w temacie.

(2016/02/23 19:18)

umicha


Dzięki za odpowiedzi . Fakt surowe jajko może sklejać , chyba że to będzie ziarno typu pszenica kukurydza itd. Będziemy próbowali . Pozdrawia. (2016/02/23 19:45)

umicha


Dzięki za odpowiedzi . Fakt surowe jajko może sklejać , chyba że to będzie ziarno typu pszenica kukurydza itd. Będziemy próbowali . Pozdrawia. (2016/02/23 19:46)

u?ytkownik16322


Przecież w tytule napisałeś gotowanym . Nigdy nie widziałeś jak mama mielone, albo ciasto robi. Ja dodaję jajka do ciasta np. z mąki kukurydzianej jak nie mam mąki ziemniaczanej , kiślu lub budyniu.

Julian

(2016/02/23 22:35)