Kilkudniowe nęcenie- rodzaj i ilość zanęty

/ 1 odpowiedzi
Witajcie drodzy forumowicze, wędkarze, jestem na forum świeżkiem (jeśli chodzi o założenie konta i dodawanie postów). W mojej okolicy jest mała rzeczka, żeby zobrazować: dno mułowate, szerokość najwyżej 7-9 m. Nurt zazwyczaj słaby, czasami wręcz go prawie nie ma. Mam zamiar przynęcić sobie jedno miejsce przez x dni. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc mam pytania do Was - bardziej doświadczonych. Najpierw powiem jak ja to widzę: każdego dnia będę parzył 2 termosy (pojemność 0,3) kukurydzy i pszenicy i wieczorem chodził i wrzucał to w jedno miejsce. I teraz pytania: 1. Kukurydza i pszenica - dobre połączenie? Coś do tego dodać? 2. Ile tego ziarna być powinno? 2 termosy 0.3/dzień wystarczą? 3. Czy jeśli takie ziarna ugotuje na raz, wysuszę i zamkę szczelnie to wytrzymają trochę? 4. Ile dni takiego nęcenia będzie wystarczające? 5. Wrzucać ziarna luźno, czy formować z nich kule?Jeśli formować kule to dodawać ziemii, gliny, kleju do zanęty albo mleka w proszku czy kaszy manny? W rzeczce występują z białorybu: leszcze, płocie, krąpie, karasie, liny, jazie, możliwe że karpie (rzeczka ma zalew gdzie karpie są na 100%). Najbardziej chciałbym upolować jakiegoś linka, ale inne też mnie zadowolą, byleby nie były to pierdy po 15 cm (takich się ostatnio nałapałem na cały rok). Bardzo, baaaardzo proszę o odpowiedź. Jeśli tylko możecie to odpowiadajcie po kolei na pytania z numerkami, żebym miał jak najjaśniejszą sprawę. Jeśli nie jesteście w stanie pomóc z każdym pytaniem to i tak każda pomoc jest na miarę złota. Z góry ogromne dzięki za czas poświęcony na odpowiedzi. Pozdrawiam ;)
darkonis

Na rzekach nie łowię ale jak neciłem leszcze to własnie kukurydzą gotowaną ..Gotowałem ja i dodawałem melase w płynie dla jej osłodzenia  sypałem duże ilości z łodzi  po zachodzie słonca jak drobnica się chowała ..Na wędkowanie wybieralem się od zmierzchu do switu brało duzo i ładnych leszczy rano meldowała sie drobnica , ale wsród tej drobnicy kreciły sie grube karasie i liny .. (2017/06/26 22:23)