Nęcenie długoterminowe kukurydzą

/ 15 odpowiedzi
Witam proszę o pomoc bo dziś mam zamiar zacząć nęcić kukurydzą. Dręczą mnie dwa pytania a dokładnie:
1. O której godzinie codziennie przychodzić i sypać kukurydzę? Jak będę wędkował od 15 do 20-21?
2. Gdy przyjdę na ryby to oddzielnie nęcić jeszcze czymś czy tylko ta kukurydza o danej godzinie codziennie wystarczy?

Proszę o odpowiedz i z góry pozdrawiam... :)
goryl25


Witam proszę o pomoc bo dziś mam zamiar zacząć nęcić kukurydzą. Dręczą mnie dwa pytania a dokładnie:
1. O której godzinie codziennie przychodzić i sypać kukurydzę? Jak będę wędkował od 15 do 20-21?
2. Gdy przyjdę na ryby to oddzielnie nęcić jeszcze czymś czy tylko ta kukurydza o danej godzinie codziennie wystarczy?

Proszę o odpowiedz i z góry pozdrawiam... :)

Ja robię tak :) 
1) Ja nęce o tej godzinie co przychodzę na łowisko :) u mnie jest to godzina 18 , a u ciebie 15 więc syp o 15 :)2) Ja jak przyjde na ryby to pierwsze co robie to 2 garści ziarna do łowiska :) potem rozkładam sprzęt i robie sypką zanęte :) do której dodaje dużo ziarna którym nęce :)  (2012/08/13 10:28)

ponczu2


Rozumiem, czyli gdy przyjdę to sypnę dwie garści kukurydzy w moim wypadku i po rozłożeniu sprzętu, trochę zanęty sklepowej lin-karaś zmieszam z dużą ilością kuku.:)) (2012/08/13 10:34)

89krzysztof


Witam proszę o pomoc bo dziś mam zamiar zacząć nęcić kukurydzą. Dręczą mnie dwa pytania a dokładnie:
1. O której godzinie codziennie przychodzić i sypać kukurydzę? Jak będę wędkował od 15 do 20-21?
2. Gdy przyjdę na ryby to oddzielnie nęcić jeszcze czymś czy tylko ta kukurydza o danej godzinie codziennie wystarczy?

Proszę o odpowiedz i z góry pozdrawiam... :)

A moje pytanie brzmi: Chcesz nęcić surową, czy gotowaną kukurydzą i w jakiej ilości ? 
Ad 1. Najlepiej o godzinie o której zaczynasz wędkowaćAd 2. Możesz dodać kuku do zanęty sypkiej, możesz rzucać ją do wody "luzem"  (2012/08/13 10:35)

ponczu2


Chciałem nęcić normalną kukurydzą z puszki + zapach waniliowy. Jedna puszka na dzień. :) (2012/08/13 10:37)

89krzysztof


Jeśli wpadną w to leszcze czy karpie, to taka puszka może starczyć na pół godziny :) Oczywiście czym nęcisz, to zakładaj na hak. 
Ja ostatnimi czasy łowię głównie na kukurydzę, bo biorą ładne płocie. Do wody wrzucam jedynie kilkanaście ziaren kukurydz, bo głównie na łowisko ryby wabię zanętą sypką. 
Jeżeli chcesz utrzymać ryby w łowisku przez te kilka ( 5-6 ) godzin łowienia, myślę że musiałbyś zakupić trochę więcej puszek kukurydzy.  (2012/08/13 11:02)

goryl25


Chciałem nęcić normalną kukurydzą z puszki + zapach waniliowy. Jedna puszka na dzień. :)

Ja sam Gotuje kukurydze :) kupuje ziarno na kg i sam gotuje :) (2012/08/13 11:06)

ponczu2


Może być taka z puszki?:) (2012/08/13 11:09)

goryl25


Może być taka z puszki?:)

Może być ale ziarno na kg jest bardziej opłacalne :) chyba że niemasz gdzie kupić :) (2012/08/13 11:11)

ponczu2


ok, wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)) (2012/08/13 11:27)

goryl25


Od tego tu jesteśmy :) (2012/08/13 11:53)

k2kucyk


Może być taka z puszki?:)

Jeżeli zamierzasz łowić drobne ryby to taka kuku z puszki może być , ale jak zamierzasz łowić karpie lub inne większe ryby to raczej bardziej sprawdziła by się kuku gotowana bo jest twardsza i ziarna są większe co powoduje że drobnica nie zje wszystkiego przed przypłynięciem większych ryb. (2012/08/13 14:53)

u?ytkownik39933


Witam proszę o pomoc bo dziś mam zamiar zacząć nęcić kukurydzą. Dręczą mnie dwa pytania a dokładnie:
1. O której godzinie codziennie przychodzić i sypać kukurydzę? Jak będę wędkował od 15 do 20-21?
2. Gdy przyjdę na ryby to oddzielnie nęcić jeszcze czymś czy tylko ta kukurydza o danej godzinie codziennie wystarczy?

Proszę o odpowiedz i z góry pozdrawiam... :)

A moje pytanie brzmi: Chcesz nęcić surową, czy gotowaną kukurydzą i w jakiej ilości ? 
Ad 1. Najlepiej o godzinie o której zaczynasz wędkowaćAd 2. Możesz dodać kuku do zanęty sypkiej, możesz rzucać ją do wody "luzem" 

chłopak chyba ma troche pojecia i bedzie necił gotowana nie surowa ,ale i tacy mądrzy sie trafiaja ze neca surowa. (2012/08/13 16:00)

u?ytkownik103891


ty sliwka karmisz orzechami a karpia nie możesz złapać przez 10 lat a wypisujesz brednie że łapiesz kilkadziesiąt sztuk 8-15 w sezonie , nie mam na ciebie siły wypisywac że koorwa jesteś psychopatą ale debil to lekko powiedziane ;-)))))))) (2012/08/30 23:25)

u?ytkownik39933


ty sliwka karmisz orzechami a karpia nie możesz złapać przez 10 lat a wypisujesz brednie że łapiesz kilkadziesiąt sztuk 8-15 w sezonie , nie mam na ciebie siły wypisywac że koorwa jesteś psychopatą ale debil to lekko powiedziane ;-))))))))


po pierwsze to łowie w sezonie z dzikiej wody kilkanascie a nie kilkadziesiat karpi w tym przedziale ,kup sobie okulary jak slepy jestes ,mysle ze w porównaniu do ciebie to niezły wynik jak tobie sie nie udało nawet jednego złowic przez cała swoja kariere :)))))))))))) na ta twoja kuku:) po drugie to kontroluj co piszesz bo ja ci nie ubliżam ,wszyscy to wiedza ze masz kompleksy bo kulek nakupowałeś a karpia nie potrafisz złowic .żal mi ciebie, ze aż zaczynasz ludziom ubliżać przez swoje kompleksy. (2012/08/31 12:02)

stef1986


odradzam nęcenie puszką kukurydzy dziennie bo to niema sensu ,efekt znikomy

zanim zaczniesz nęcić wybierz miejsce jeśli z brzegu to trudno dostępne bez bezpośredniego dojazdu autem ,ale takie w którym są ryby ,jeśli nęcisz to po wrzuceniu zanęty popatrz czy do twojej zanęty niedobiera się ptactwo wodne ,miałem taki przypadek że wybrały wszystko co wrzuciłem do wody!!

za dwie puszki kukurydzy kupisz 1kg całej lub 3paczki makaronu

sam nęce swoje miejsce makaronem ,pęcak ,gotowana kuku lub pszenica do tego jakieś pozostałe z obiadu ziemniaki stary chleb lub bułki może być też granulowana pasza dla zwierząt

makaron gotuje ziarna mocze 2 doby podgotowuje wszystko mieszam razem dziele na porcje mroże bo to oszczednosc czasu przez 1h masz gotowe na cały tydzien

nęce codziennie ale w godzinach które mi pasuja raz o 14 innego dnia o 20 itp dziennie okolo 3kg w dniu kiedy wędkuje rzucam pare garści reszte po łowieniu

(2013/02/05 20:49)