Zaloguj się do konta

Nęcenie a kulki proteinowe

utworzono: 2012/06/28 13:20
andunek

Witam!
Wiele słyszę i czytam że kulki to teraz najlepsza zanęta. W większości przypadków też wspominane jest o wcześniejszym nęceniu. Mam pytanie. Czy łowi ktoś na kulki bez uprzedniego nęcenia? Chciałem wiedzieć czy sprawdzają się one wtedy i czy ktoś z Was miał kiedyś brania i efekty tego sposobu łowienia. Stosowane są tylko na karpie czy inne ryby również się na nie lubią pokusić? Nie jestem doświadczony i dopiero zaczynam próbować tego sposobu. Drugim pytaniem jest też jak długo taka kulka może leżeć w wodzie? Czy często wymieniacie kulkę na włosie? Trzecim pytaniem jest dociążanie kulki jeśli jest pływająca. Lepiej jest jak pływa czy leży na dnie i jakie to ma znaczenie? Proszę o wypowiedzi, gdyż będą one dla mnie cennymi informacjami.
Pozdrawiam
[2012-06-28 13:20]

jarek95

WitamTeż nie jestem doświadczonym karpiarzem więc jak się mylę to proszę o poprawę.To czy karp będzie brał bez wcześniejszego nęcenia kulką może zależeć od łowiska, u mnie na łowisku karpie są dosyć przyzwyczajone do kule bo dużo osób je stosuje i nimi nęci i dzięki temu bez wcześniejszego nęcenia kulkami mam na nie brania. Kulki nie stosuje się tylko na karpia, na kulki również łowiłem amury, a na mniejsze kulki leszcze. Kulki proteinowe wytrzymują w wodzie dosyć długo i nie trzeba ich co chwile zmieniać. Czy kulka leży na dnie czy pływa zależy do użytych kulek bo są 2 rodzaje tonące i pływające, stosuje się je zależnie od struktury dna.Ja stosuje tylko kulki tonące bo u mnie się sprawdzają  
[2012-06-28 14:15]

Witam!
Wiele słyszę i czytam że kulki to teraz najlepsza zanęta. W większości przypadków też wspominane jest o wcześniejszym nęceniu. Mam pytanie. Czy łowi ktoś na kulki bez uprzedniego nęcenia? Chciałem wiedzieć czy sprawdzają się one wtedy i czy ktoś z Was miał kiedyś brania i efekty tego sposobu łowienia. Stosowane są tylko na karpie czy inne ryby również się na nie lubią pokusić? Nie jestem doświadczony i dopiero zaczynam próbować tego sposobu. Drugim pytaniem jest też jak długo taka kulka może leżeć w wodzie? Czy często wymieniacie kulkę na włosie? Trzecim pytaniem jest dociążanie kulki jeśli jest pływająca. Lepiej jest jak pływa czy leży na dnie i jakie to ma znaczenie? Proszę o wypowiedzi, gdyż będą one dla mnie cennymi informacjami.
Pozdrawiam

witam. jesli chcesz łowić karpie na kulki to dobrze by było jesli bys też nimi nęcił ale nie jest to warunek możesz nęcic np. kuku a łowic na kulki, karpi nie trzeba przyzwyczajać do kulek ,nawet jak ktos na "twoim" zbiorniku na nie nigdy nie łowił w co wątpie to i tak beda efekty,dużo ludzi na tym forum myśli inaczej ale są w błędzie. na kulki możesz łowic tez inne ryby ,czestym przyłowem na karpiowych zasiadkach sa liny,leszcze ,karasie ,płocie a nawet trafiają sie szczupaki i sumy.odpowiadajac na drugie twoje pytanie -kulka w wodzie może leżeć od 24-72h wszystko zależy od jakości kulki ,ja kulke na włosie wymieniam po 24h.kulke pływajaca dociążam srucina lub specialna do tego plastelina ,srucine zaciskam na przyponie  np 5cm nad  hakiem wtedy kulka pływa 5 cm nad dnem ,najczesciej jednak łowie na tzw. bałwanki na dole kulka tonaca na górze pływajaca ,zestaw ten bardzo naturalnie zachowuje sie na dnie.na same kulki pływajace łowie na mulistym dnie.pozdrawiam.
[2012-06-29 12:59]

andunek

Dziękuję ślicznie za pomoc. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to chętnie przeczytam
[2012-06-29 14:07]