Nawijanie plecionki 0.16mm

/ 11 odpowiedzi
Kupiłem plecionke mikado nintho octa braid pytanie nawijac ja na sztywno i przed tym zmoczyc? 
spines21

" nawijac ja na sztywno"
jak to ma wyglądać to sztywne nawijanie?
Plecionkę powinno się nawijać na szpulę po uprzednim namoczeniu.
Ja moczę linkę kilka godzin,żeby potem nie mieć niespodzianek. (2016/01/19 22:28)

marek2

Ja natomiast wkładam szpula do wiaderko z wodą lub wrzucam do wody na łowisku (oczywiście później zabieram i wyrzucam pustą szpule ;)) i podczas nawijania przytrzymuję linkę w palcach jednocześnie nawijając na kołowrotek. (2016/01/19 22:36)

grzegorz not

Ja natomiast wkładam szpula do wiaderko z wodą lub wrzucam do wody na łowisku (oczywiście później zabieram i wyrzucam pustą szpule ;)) i podczas nawijania przytrzymuję linkę w palcach jednocześnie nawijając na kołowrotek.

I to jest najlepszy sposób:-) (2016/01/21 17:29)

luxxxis

Poważnie? moczycie linki? bez jaj...pierwszy raz o tym słyszę...Ja nigdy tak nie robiłem,zawsze nawijam suchą ze szpuli co kręci się na patyku jakimś.Albo żona go trzyma albo sam zakleszczam w kolanach albo rekrutuję kogoś na łowisku.Na logikę -pierwsze metry obeschną pierwsze,te dolne póżniej,linka to materiał jak zwykła szmata-porównywalnie-ta wiadomo,schnąc kurczy się ,linka zaczyna się kleszczyć i zmieniać przekrój oraz strukturę.-Tak to widzę choć mogę być w błędzie,moczenie ma sens? a dlaczego?  (2016/01/21 18:14)

ryukon1975

Nigdy przy nawijaniu plecionek czy żyłek nie stosowałem żadnego moczenia i nie miałem z tego powodu najmniejszych problemów. (2016/01/21 18:23)

luxxxis

Nigdy przy nawijaniu plecionek czy żyłek nie stosowałem żadnego moczenia i nie miałem z tego powodu najmniejszych problemów.

Ani ja...zawsze uzywam najtańszego siepa,wędkuję często i ciężko,dziwi mnie ten trik.
(2016/01/21 19:40)

spines21

Plecionka jak namoknie zwiększa objętość.Staje się więc "grubsza "
Będzie jej za dużo na szpuli i podczas rzutu poleci piękne "gniazdo"
Nie wiem jak to wygląda w innych metodach,ale łowiąc z gruntu,gdy linka leży dłuższy czas w wodzie to bardzo prawdopodobne.
Łowię na plecionki od dawna i mówię to z własnego doświadczenia.
Zdarzyło mi się takie cudo-ubaw miałem po pachy:)
Łowiłem wtedy na pletke Robinsona Power Titan. (2016/01/21 20:53)

Max34

Plecionka jak namoknie zwiększa objętość.Staje się więc "grubsza "
Będzie jej za dużo na szpuli i podczas rzutu poleci piękne "gniazdo"
Nie wiem jak to wygląda w innych metodach,ale łowiąc z gruntu,gdy linka leży dłuższy czas w wodzie to bardzo prawdopodobne.
Łowię na plecionki od dawna i mówię to z własnego doświadczenia.
Zdarzyło mi się takie cudo-ubaw miałem po pachy:)
Łowiłem wtedy na pletke Robinsona Power Titan.

Szczera prawda,a żyłkę nawijamy przez ziemniaka w celu..... np oczyszczenia jej
(2016/01/21 21:23)

GBH

Żyłkę nawijamy na mokro - szpula do wiadra albo innej wody
Plecionkę siłowo, jak najciaśniej - świetna metoda to przez książkę, np.: encyklopedie (wreszcie się na coś przydaje:-), albo grube arcydzieła literatury np. "Zbrodnia i kara" albo "Cichy Don" :-) itp...
(2016/01/22 08:08)

luxxxis

Żyłkę nawijamy na mokro - szpula do wiadra albo innej wody
Plecionkę siłowo, jak najciaśniej - świetna metoda to przez książkę, np.: encyklopedie (wreszcie się na coś przydaje:-), albo grube arcydzieła literatury np. "Zbrodnia i kara" albo "Cichy Don" :-) itp...

Kużwa nie mam....A krzyżacy mogą być? :)
Spines-ma to sens,ja jednak wolę patyk-mniej zachodu:)
(2016/01/22 08:46)

GBH

Mogą :-) "Archipelag Gułag" też niezły :-) (2016/01/22 10:12)