Nawet kłusownicy ich nie dotkną.

/ 19 odpowiedzi
<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/IYqgkVTVfMw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
getka


ta nie dotkną jakby to było w polszy to może z tydzień by po pływały :D (2012/09/11 13:24)

DelTor0


W wawie kolo kolektorow sciekowych lowia. To taki lekko radioaktywny sumek to nic ;) (2012/09/11 13:42)

Jędrula


Co z tym linkiem ? Nie potrafię go otworzyć :( (2012/09/11 13:59)

pawelz


W Tomaszowie za czasow tzw komuny istnial duzy (okolo 10 tys pracownikow) zaklad "WISTOM"
Syf i smrod jaki dochodzil od niego byl czasami nie do wytrzymania. Nie wiem w jakim promieniu od zakladu (ile km) ale byl zakaz budowy nowych domow. Oczywiscie scieki wpadaly prosto do Pilicy. Nie podchodzilem nigdy blizej jak 100m od tego miejsca. I jak nietrudno sie domyslec, bylo to najbardziej oblegane lowisko w Tomaszowie. Ktos spoza ferajny nie mial szans stanac przy wylocie sciekow. Nie wiem jakim cudem ludzie byli w stanie polknac rybe tam zlowiona. Ale jak widac, dla Polaka nie ma rzeczy niemozliwych :).
Jestem pewien ze i na te sumy znalezliby sposob. A jak nie to niczego nieswiadomi ludzie kupowaliby je gdzies na rynku jako "swiezutka  rybe". (2012/09/11 14:05)

Jędrula


Teraz działa , dzięki :) 

Dałbym dużo aby popływać z talkimi rybkami , nie w tej wodzie oczywiście :)

(2012/09/11 14:21)

z@mela


nasi podgatunkowi  rodacy by to wycieli w mig  w mysl zasady nie ma haka na polaka . (2012/09/11 14:56)

grisza-78


Kłusoli nie cierpię.Dla mnie kłusol to taki sam złodziej,jak ten co samochód ukradnie.Do tego często podczas ciągów tarłowych ryb kłusole robią potężne zniszczenia.Kiedy nasze Sądy zaczną traktować kłusoli jak przestępców??!!!A nie tylko "mała szkodliwość społeczna",do dooopy z takim czymś. (2012/09/11 15:09)

grisza-78


Wiem,ze trochę nie w temat uderzyłem,ale słowo kłusol wprowadza mnie w lekko agresywny nastrój,sorry chłopaki. (2012/09/11 15:10)

mr Artur


nasi kłusole by nie ruszyli ?  -- nie wierzę (2012/09/11 15:14)

MASTINO


Panowie, jeśli "brakaniery" (z ros. KŁUSOWNICY) nawet na bani ich nie ruszają, to i polski kłusol by się nie odważył. Kęs tej ryby i przypuszczam, że gość świeciłby w nocy, a po jakimś czasie wyciąga kopytka. W Czernobylu tylko się patrzy na ryby, grzyby, owoce, warzywa itd. Trogać nie nada! :))))))))))) (2012/09/11 17:32)

Zander51


http://www.youtube.com/watch?v=eDxJkqEuolM&feature=related (2012/09/11 18:43)

getka


a ja oglądałem program gdzie opowiadano ze okolice Czarnobyla niedługo będą jednym z najczystszych miejsc na ziemi, nie chodzi to o okolice reaktora ale dalsze ich sąsiedztwo które zostało wysiedlone, a sprawa ma sie tak jak z naszą warszawą tzn warszawa puszcza dum a ląduje wszystko w siedlcach tam było tak samo poszła chmura ale opadłą znacznie dalej. (2012/09/11 18:48)

MASTINO


a ja oglądałem program gdzie opowiadano ze okolice Czarnobyla niedługo będą jednym z najczystszych miejsc na ziemi, nie chodzi to o okolice reaktora ale dalsze ich sąsiedztwo które zostało wysiedlone, a sprawa ma sie tak jak z naszą warszawą tzn warszawa puszcza dum a ląduje wszystko w siedlcach tam było tak samo poszła chmura ale opadłą znacznie dalej.



A ja twierdzę, że to raczej propaganda. Liczniki Geigera nadal tam wychylają wskaźniki i długo będą. Napromieniowana jest gleba do 2 m wgłąb. Okolice będą czyste, bo bez spalin, bez kominów, bez zanieczyszczeń przemysłowych, bez aut itp, ale wciąż napromieniowane i zabójcze.

(2012/09/11 19:14)

lynx


A jakie tam ogórki rosną.
A oto historia jak z SF-u. Chodzilem do pobliskiego sklepu po zakupy i zwrócilem uwagę na ogorki a własciwie ogóry. Wygladał normalnie tylko długie ok metra. Po jakims czasie, z czystej ciekawosci, zapytałem - M... /znajoma/skąd ty takie ogórki dostajesz? Takie olbrzymy. Pewnie w cieplarni walą chemię na tony. Wiesz nie wiem skąd ale popytam tego co wozi.
Po jakims czasie nie bylo tych ogórków więc znowu pytam. Co już nie masz tych olbrzymów? Słuchaj, pociągnęłam go za język, ze ma takie wspaniale ogórki a on mówi, ze u nich nie trzeba nawozu ani chemii tylko lac wodę i same rosną. No to skad pan je wozisz? A z Przemysla a tamci z Ukrainy. Mówi do mnie. Popatrz go truciciel p.....ny, biorę teraz od naszych, tu z okolicy, teraz możesz kupować.
Stąd wiem, że tam rosna wspaniale.
I co polak polakowi nie sprzedałby takich sumów? Tanie ogorki wozili to drozszy sum szedłby jak świeże bułeczki.  (2012/09/12 23:08)

zeus836


Szkoda że rybostan u nas tak nie wygląda (2013/01/22 13:49)

LasotaB


No wiecie zawsze można się umówić zorganizować wspólny wyjazd i połowic takie rybki . Napewno bliżej niż jeździć na sumy do hiszpanii (2013/01/22 15:10)