Zaloguj się do konta

Nauka łowienia 10 latki

utworzono: 2015/03/21 17:30
Jorgendriu

Witam,bardzo prosze o rade gdzie można łowić małe rybki na splawik, chcę aby moja 10 letnia córcia złapała bakcyla, byłem raz przy DTS na okonia i była zachwycona jak uzbroiłem wędkę na spławik to zero brań jak to w marcu. Coś ją zniechęciło troszkę. Jestem z Rudy Śląskiej jak macie miejsca gdzie można ładnie połowić w marcu to proszę o rade.  [2015-03-21 17:30]

Artur z Ketrzyna

Poczekaj do kwietnia, bo teraz rybka chimeryczna.
I nie nastawiaj się tylko na małe rybki. Te większe/średnie też ją zachwycą. W marcu pogodat taka sobie, i nie zawsze musi się podobać dziecku.
A jeśli już to szukaj płotek i krasnopiórek przy trzcinkach, zwłaszcza tych drugich. Jak słonko świeci ochoczo biorą na małym gruncie, dla niej to będzie zabawa.
[2015-03-21 18:49]

toki81

chodzi ci o łowiska objęte pzw czy dzikie stawy?[chodzi o wybór stawu]poza tym ryba w marcu jest dość chimeryczna.jak kolega wyżej poczekaj aż sie woda ociepli i na płytką wodę.dla 10 latki dobry był by bacik 3-4m max.i delikatny zestaw z małym haczykiem na który wchodzi ze 2 pinki lub mady np 14.jako zanęta duża paczka pinek i drobny futer jakiś płociowy i sypanie pod spławik.możesz mi uwierzyć ze nie nadążysz zmieniać przynęt na haku. [2015-03-21 23:45]

Jorgendriu

Objęte PZW ja posiadm kartę i składki opłacone tak że nic nie stoi na przeszkodzie aby córcia przy okazji połowiła, minęło 2 dni a ja dalej słyszę 'idziemy na rybki' poezja  [2015-03-23 07:30]

Jorgendriu

Witam,Czy dla 10 latki wędka match się nada ? [2015-03-23 07:32]

Artur z Ketrzyna

Witam,Czy dla 10 latki wędka match się nada ?

Czemu nie.
Moja córka w wieku 5 lat łowiła już na wyrzutkę (bolonka 4,1 m Robinsona) i miała frajdę, ale woli takie kijki 3,2. łatwiej rybę podebrać itd. teraz ma 16 lat.
[2015-03-23 09:27]