Zaloguj się do konta

Nasze śmieci

utworzono: 2012/04/25 18:57
adler

Co powiecie na to? Według regulaminu powinienem tu posprzątać przed wędkowaniem.  

Witaj Andrzej. Powiem szczerze ; powinieneś, nie tylko dla idei, ale dla samego siebie. Nie wierzę żeby Ci się chciało siedzieć w miejscu mając za plecami wylęgarnię smrodu itd.. Dwa tygodnie temu byłem z kolegą Marcinem i jego żoną na kanale Gliwickim, na upatrzonych miejscówkach zastaliśmy stosy śmieci. Zebraliśmy przed wędkowaniem 4 - tak cztery wory 160 l. śmieci. Obok były czyściejsze stanowiska, ale te uznaliśmy za najlepsze, choć później okazało się że było gorzej niż zero, na tych obok coś niecoś poławiali. Wory śmieci na koniec z trudem upchnęliśmy w mej Astrze i dojechały do najbliższego śmietnika tj. na Azotach. Fakt, jest to przykre za, po kimś sprzątać. Pozostał także duży plus tego, sąsiedzi, wędkarze z stanowisk obok ( z prawej, lewej strony) widzą nasze sprzątanie, kilka pełnych worów, sami zaczęli sprzątać mimo iż siedzieli przed naszym przyjazdem w tym syfie, kilku przyszło nawet do mnie z zapytaniem czy bym im dał worki. Dałem, czemu nie, zawsze wożę rolkę, a efekt, sami wiecie jak cieszy ducha. Zauważyłem że nawet robili sobie foty z tymi worami. Byłem tam przedwczoraj i miłe zaskoczenie , CZYŚCIUTKO! 
Pozdrawiam Krzysztof.  

[2014-04-01 16:53]

darek-salamon

Powiem tak,zmienić regulamin tak jak jest w Angli przed przystąpieniem do wędkowania musisz!!!pozbierać śmieci które Cię otaczają ,nie? Masz od razu mandat 50£ i zero tłumaczenia czy Twoje czy nie.Ale Twojego kolegi co był przed Tobą.Są w naszym regulaminie zapiski że należy posprzątać po sobie. Ale co z tego jak to martwe przepisy.Wtedy by sie okazało ilu jest prawdziwych wędkarzy nad wodą.A nie zganianie to nie moje.Wędkarstwo i Związek jest nasz i wody też nasze tak było i będzie.Ale kultura musi i tok rozumowania wypływać od nas samych .Albo będziemy sprzątali albo nikt nie będzie siadał na stanowisku zaśmieconym bo będzie bezwzględny mandat.Jeśli posprzątamy po sobie drugi nie będzie miał dylematu czy łowić tu czy tam.Nie będzie wtedy problemu.Ktoś jak zwykle powie to nie Anglia.A czemu ma nie być tak jak u nich?Chociaż jest czysto i miło posiedzieć nad wodą.Przecież wszystkim nam na tym zależy.I ganić publicznie tych wszystkich syfiarzy i brudasów. [2014-04-01 16:58]

matjach

Powiem tak,zmienić regulamin tak jak jest w Angli przed przystąpieniem do wędkowania musisz!!!pozbierać śmieci które Cię otaczają ,nie? Masz od razu mandat 50£ i zero tłumaczenia czy Twoje czy nie.Ale Twojego kolegi co był przed Tobą.Są w naszym regulaminie zapiski że należy posprzątać po sobie. Ale co z tego jak to martwe przepisy.Wtedy by sie okazało ilu jest prawdziwych wędkarzy nad wodą.A nie zganianie to nie moje.Wędkarstwo i Związek jest nasz i wody też nasze tak było i będzie.Ale kultura musi i tok rozumowania wypływać od nas samych .Albo będziemy sprzątali albo nikt nie będzie siadał na stanowisku zaśmieconym bo będzie bezwzględny mandat.Jeśli posprzątamy po sobie drugi nie będzie miał dylematu czy łowić tu czy tam.Nie będzie wtedy problemu.Ktoś jak zwykle powie to nie Anglia.A czemu ma nie być tak jak u nich?Chociaż jest czysto i miło posiedzieć nad wodą.Przecież wszystkim nam na tym zależy.I ganić publicznie tych wszystkich syfiarzy i brudasów.

To chyba na komercyji lowiles jak wogole.
[2014-04-01 17:38]

darek-salamon

Poczytaj;Environment Agency-Fish i porównaj nasz regulamin a ich.Wszystko jasne i przejrzyste.Takiego systemu pozazdrościć.I mądrzejszych wędkarzy.potem wyrażaj opinie. [2014-04-01 17:49]

zibik33

Ja wożę ze sobą rolkę worków i zawsze sprzątam przed wędkowaniem bo  nie wytrzymałbym w syfie siedzieć. Przykre że 90 % śmieci jest po wędkarzach i następny przyjazd na takie posprzątane stanowisko to znowu sprzątanie.
[2014-04-01 17:56]

darek-salamon

Też Zibik to robię ale to co jest w Barkowicach nie dasz rady z jednego stanowiska wyczyścić śmieci rolka to za mało to co jest obok w krzakach pod drzewami jak sie ze skarpy schodzi.Oj szkoda słów trzeba to widzieć. [2014-04-01 18:27]

ANDREJZ1

Akurat w tym miejscu nie wędkowałem ale w innym, bylo podobnie choć trochę mniej śmieci i miałem tylko jedną zrywkę,  musiałem resztę wynieść na kupkę. A tak jeszcze na marginesie to słyszałem tekst jednego wędkarza że powinny być worki na śmieci na łowisku to by nie wyrzucał w krzaki. Zapytałem czy w domu też ma pod ręką śmietnik czy wyrzuca resztki na dywan.  
[2014-04-01 18:46]

darek-salamon

Pisałem już o tym worki nie bo zwierzyna porozrywa ale jeden kontener przy zalewie ? Gminę  chyba stać.Wiedzą że przyjeżdza dużo ludzi i sami nic nie robia żeby było czysto?To widać od razu że gospodarz terenu to jakiś lipny gość. [2014-04-01 20:37]

matjach

Poczytaj;Environment Agency-Fish i porównaj nasz regulamin a ich.Wszystko jasne i przejrzyste.Takiego systemu pozazdrościć.I mądrzejszych wędkarzy.potem wyrażaj opinie.

Nie musze czytac! A opinie wyrazam bo widze co jest nad wodami EA! [2014-04-01 21:03]