Nasze wodne oazy ciszy, samotności....

/ 52 odpowiedzi / 20 zdjęć
adler


Super; Irek trafiłeś na erem. Ja także mam takie miejsca odludne, lecz zawsze jeżdżę tam sam. Jeszcze z nikim się nim nie podzieliłem. Fotkę wkleję zaniedługo, jeszcze jej nie utrwaliłem. 

(2013/02/20 16:07)

Banita


Też mam takie swoje jeziorko, jeziorko dzieciństwa głęboko w lesie tam gdzie trudno do niego dojechać, bo z powodu wywózki drzewa nie zawsze droga jest przejezdna. Ostatnio byłem tam na początku listopada i chyba sprzyjało mi szczęście, bo to chyba był cud, że wyjechałem z tamtą bez pomocy ciągnika.  

(2013/02/24 11:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler


Witaj Mariusz. 

Piękne jeziorko, widać całkowitą ustronność miejsca, malownicza okolica. No jesień, lub inna pora roku dodają takim miejscom, uroku, klimatu. W tych barwach wydają nam się takie miejsca jak zaczarowane. W takich sceneriach naprawdę się wypoczywa. Sam nie raz to wędkę raz zarzuciłem, a upajałem się okolicą, śpiewem ptaków, całą potęgą piękna tego mojego łowiska, dopiero dźwięk sygnalizatora wracał mnie do rzeczywistości.

Super, pilnuj, pielęgnuj to miejsce.

Pozdrawiam Krzysztof. 

(2013/02/24 12:19)

klu222


Dorzucę swoje, ale niestety ruszyła A2 w zeszłym roku obok i juz nie jest tak fajnie (2013/02/24 13:02)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

klu222


na wczasy polecam jezioro Gołdopiwo, jak nie pojadę do Szwecji, to pewnie znowu sie tam wybiorę, strefa ciszy, kilka metrów do wody, wrzucę kilka zdjęć (2013/02/24 13:22)

klu222


nie poszło na początku, za duży format (2013/02/24 13:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Cześć wszystkim.:)
No ja też mam taką odskocznię od wszystkiego!Od kilku lat z kilkoma kumplami dzierżawimy pewne łowisko w środku lasu,teren bagienny,do okoła tylko przyroda,rzadko przechodzą tędy ludzie,totalna cisza!!! Nazwałem je ,,Moje bagna''...coś nie samowitego! po całym tygodniu ciężkiej pracy jedno popołudnie w tym miejscu i człowiek jest tak naładowany!Pozdrawiam (2013/02/24 13:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sniper64


Resztę fajnych fotek tego miejsca można obejrzeć na moim blogu galeria ,,Moje bagna''. Zapraszam..a w galerii ryby są piękne rybki z tych bagien pokazane,przeważnie liny,złote karasie,srebrzyste..zapraszam. (2013/02/24 13:58)

kadab


 to moja rzeczka pstrągowa (2013/02/24 14:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adler


Serwus Marku. 

Pięknie mieć coś swojego na odludziu. Fakt że wymaga to wiele trudu i wysiłku, by doprowadzić to do małej świetności wyłącznego użytkowania. W środku lasu? Hę, toż to istna samotnia, pustelnia, lecz o takie miejsca nam w życiu chodzi, do takich uciekamy, za takimi tęsknimy. Niestety jak Wojtek pisze życie weryfikuje naszą rzeczywistość, nasze odskocznie giną w gąszczu blokowisk, autostrad; nic to my zawsze znajdziemy COŚ nowego.    

(2013/02/24 14:31)

adler


Witaj Seweryn. 

Szukam takich rzeczek, niestety takich u nas w opolskim jak na lekarstwo. Jeśli są to meandrują przez pola uprawne, wioski i co ciekawe nawet przez co niektóre gospodarstwa rolne, przez środek. Musimy szanować, chronić takie miejsca, dla siebie i pokoleń.

Pozdrawiam.

(2013/02/24 14:36)

klu222


Witam Wszystkich, tak jak Krzysztof piszesz, przy okazji budowniczowie dysponując              " specjalistycznym" sprzętem , zmniejszyli znacznie rybostan, wypłoszyli zwierzeta , to jest staw który dzierzawię z kolegami, prawie ha wody, były liny po 3kg, karpie i amury 12-15kg, sumy po 25kg, płocie i wzdręgi ponad 30cm, nad wodą kukułki, dudki, zimorodki, sowy uszate, czaple nie licząc wszystkiego co popularne, nad ranem przychodziły sarny,zające, lisy i dziki w wodzie pływały kaczki, łyski , bąki ,żaby błękitne, w małym stawie pełno złotego karasia i różanek, chciało się coś robić, zbudowaliśmy kilkanaście pomostów, kładkę na zwężeniu stawu, kamienne miejsce na ognisko, 8 lat opieki, po tym roku chyba juz sobie odpuszczę (2013/02/24 15:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kadab


Witam Krzysztofie.W moich okolicach też  wiekszość rzek przepływa przez lub obok miejscowośi w których zawsze się znajdzie jakiś śmieciaż na szczęście kary za zaśmiecanie są coraz surowsze co za tym idzie te rzeczki na których łowie oczyszczają się i nawet po kilku latach nieobecności wróciły raki,pstrągi i bobry.Natura daje rade pomagajmy jej a kolejne pokolenia może też będą miały przyjemność z pobytu nad taką rzeczką.Pozdrówki.                                                (2013/02/24 15:34)