Nasze mazowieckie łowiska

/ 3 odpowiedzi
Drodzy Koledzy!
Większość z nas ma mało wolnego czasu, a więc atakujmy:) wody na których, coś się aktualnie dzieje i jest w miarę blisko. Opisujmy tylko i wyłącznie łowiska  z naszego województwa. Niech zagoszczą tu Ważne wiadomości o tym: gdzie ? co i na co udało się upolować ?. Pomagajmy sobie informacjami o stanie wody na rzekach i ewentualnie sprzyjających lub nie zjawiskach przyrodniczych( i nadprzyrodzonych:). Sprawmy aby każda godzina wyrwana z życia i poświęcona naszemu hobby, była jak najbardziej wydajna.
Pozdrawiam

pilinskim

No to cześć:) z miejsca mówię, że moja wypowiedz nie będzie cudownie ułożona bo głowa mnie boli :) a więc łowiskiem opisywanym przeze mnie będzie zalew w Komorowie. Znajduje się on na końcu ul. Głównej, jest on na rzece utracie. jest to dosyć płytki,zamulony zbiornik wodny o dużej presji wędkarskiej. Z ryb jakie tam występują wymienię najpierw te złowione przeze mnie : Szczupak, Sandacz, Okoń, Jazgarz, Płoć, Karaś(Japoniec też), Lin, i nie złowione : Karp, podobno Sum(słyszałem o wyciągniętych 120cm, 80cm i 60cm). i więcej nie pamiętam ale coś na pewno jeszcze tam występuje. dokładnie co i na co nie napisze bo zależy to od dnia,na co biorą. co do zanęt trzeba dobrze kombinować bo ryby są przeżarte i w ostatnich dniach nie złowiłem nic... Zalew komorowski zamieszkuje też sporo ptactwa np. perkoz,czapla. Co tu dużo mówić, samemu musicie się przekonać koledzy. Połamania kija ;) (2011/06/01 10:35)

jasin38

No ja w zasadzie też najczęściej bywam na Komorowie i udało mi się dwa lata temu wyjąć tam sumka 110 cm na małego żywczyka. Powiedz mi jednak jak dobrać się tam do sandaczy...bo próbuję i nic:(. A bywasz może na żwirowni kolo Sokołowa? lub na gliniankach Hossera  na Żbikowie? (2011/06/01 11:45)

gienio

Żwirownia, podobno jest już niedostepna. Zapraszam do lektury mojego wpisu, "Zbiornik w Komorowie", oraz lektury -moje łowiska, gdzie przedstawiam Glinki Hosera.  Jestem tam średnio ... cztery razy w tygodniu. Pozdrawiam!    (2011/06/01 17:17)