Nasza rzeka Radunia - relacje

/ 296 odpowiedzi / 56 zdjęć
rafalski06


Witam.  Nie nie kolego niestety biała karta nie wystarczy trzeba opłacić składke na wody nizinne czyli podstawową i jeżeli zamierzasz wędkować na rzekach górskich bo do nich się zalicza odcinek w Żukowie to masz obowiązek opłacić składkę na wody górskie.I tak co roku biała karta do niczego nie upoważnia potwierdza tylko że jesteś zapisany do jakiegoś koła wędkarskiego.   Szczegóły i wysokości składek znajdziesz na srtonie PZW Gdańsk.

                                           Pozdrawiam.

(2012/04/12 22:07)

rapia


Witam.Byłem dziś na Raduni.Złowiłem małego pstrąga 29cm i przedwczesnego bolenia.
Może w końcu coś się ruszy. (2012/04/14 16:33)

kacper1992


Witam,
dlaczego nikt mi nie chce odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie ?  ;( (2012/04/14 17:30)

boblo1974


kacper1992 Wybacz że nikt ci wcześniej nie odpowiedział ale większość wędkujących na Raduni ugania się ze spinningami za Pstrągami , Trociami , Jaziami i Kleniami . W Raduni są Węgorze ale po ostatnim zatruciu rzeki nie jest to zbyt liczna populacja , ponieważ zarybień Węgorzem jest niezwykle mało albo i wcale a ryba ta rośnie dość wolno .      (2012/04/15 11:30)

kacper1992


aaaaa
to dzięki za info ;)
szkoda bo ryba smaczna jak wszystkim wiadomo ;P
no to inne pytanie :
dużo pstrągów można spotkać na miejskim odcinku raduni w pruszczu ? Już po tej najlepszej fazie czyli zimie ? Czy bardziej się opłaca wykupić na górskie ? (2012/04/15 14:23)

rafalski06


Witam. jeżeli się pytasz czy się opłaca to nie bardzo, najbardziej się opłaca iśc do sklepu rybnego te pstrągi które zostały w ''naszej Raduni'' są już w śladowych ilościach tagże nie możemy sie sugerować tym co się opłaca,jeżeli ktoś lubi łapać takie gatunki ryb poprostu opłaca składke.

                                           Pozdrawiam z nad Raduni.

(2012/04/15 21:08)

kacper1992


Dzięki że łapiesz mnie za takie słówka, po prostu jeżcze nie wiem za bardzo jak mam się wyrarzać bo byłem przez całe moje rzycie za granicą. Chce poznać łowiska z mojego koła i tyle. Więc zapytam jescze raz : dużo jest pstrąga na wiosne lub lato czy raczej nie ma tego z byt nio wiele? Pytam oczywiście na odcinek nizinny... (2012/04/15 23:16)

rafalski06


Dzięki że łapiesz mnie za takie słówka, po prostu jeżcze nie wiem za bardzo jak mam się wyrarzać bo byłem przez całe moje rzycie za granicą. Chce poznać łowiska z mojego koła i tyle. Więc zapytam jescze raz : dużo jest pstrąga na wiosne lub lato czy raczej nie ma tego z byt nio wiele? Pytam oczywiście na odcinek nizinny...


Sorki poprostu nie lubie mięsiaży to znaczy takich wędkujących krórzy łapią ,zabierają wszystko  z wody i zjadają. Wędkarstwo nie na tym polega. przepraszam jak Cię uraziłem. odpowiadam na twoje pytanie a więc pstrąga nie ma zbyt wiele ani na odcinku nizinnym ani na odcinkach górskich więc trzeba je szanować może kiedyś sie to odmieni i będzie ich więcej.

                                   Pozdrawiam.

(2012/04/16 22:18)

kacper1992


aaaaa no to dzięki i spoko ;)

jak coś to ja do takich nie należe ;)

a co z drapieżników jest na raduni?

(2012/04/18 12:47)

boblo1974


Ja napiszę tylko o odcinku nizinnym , czyli od Jeziora zaporowego Łapino Dolne do ujścia w miejscowości Krępiec . W miarę licznie występuje Szczupak , Okoń , Boleń  oraz wszystkożerne Kleń i Jaź , sporadycznie Sum , Sandacz , Troć  , Pstrąg (2012/04/18 18:23)

rawenius


Jest to mój pierwszy wpis dlatego też Witam Wszystkich i zwracam się z pytaniem czy jazie i klenie pojawiły się, ktoś już miał z nimi kontakt?
Pozdrawiam (2012/04/22 11:10)

JacekW1969


Nie dawno przeprowadziełem się w okolice, przez które płynie rzeka Radunia. Nie znam jej komletnie. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś zechciał się szerzej podzielić swoimi informacjami i doświadczeniami z wędkowania na tej rzece. Interesuje mnie przede wszystkim odcinek górski od Żukowa do zbiornika zaporowego Łapino Dolne i tylko spinning. Nigdy nie zabijam ryb niewymiarowych, nigdy nie łowię ryb w ich okresie ochronnym. Zdecydowaną większośc złowionych ryb wymiarowych wypuszczam. Dotychczas łowiłem sandacze, szczupaki, okonie. Z pstrągami miałem do czynienia jedynie na komercyjnych łowiskach typu Piaseczno. Będę wdzieczny za wszelkie informacje również porady techniczne i sprzętowe. Mój e-mail: pekopl@wp.pl (2012/04/24 14:04)

rawenius


Chyba wszyscy na rybach:) (2012/04/29 22:01)

rapia


Jak na razie to słaby początek sezonu na Raduni.Jazie i klenie jeszcze nie weszły na pełne obroty,a i okoni bardzo mało.Mam na dzieje,że jak pogoda się ustabilizuje to będzie można skutecznie i miło połowic w Raduni. (2012/05/06 13:45)

bartek931


Witam wszystkich byłem 11.05.2012 na rybkach na Raduni.Musze przyznać że to moje pierwsze przygody z Radunią i od razu 4 pstrążki złowione największy 34 cm a najmniejszy 25cm.Dodam jeszcze ze zaobserwowałem 3 podpłynięcia pstrążka pod sam brzeg ale nie zdecydowały się na uderzenie.Niżej wstawiam fotki najmniejszego i największego. Niebawem następna wyprawa Pozdrawiam i życzę miłych połowów kropków. (2012/05/12 13:09)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kacper1992


@ bartek931

a na jakim odcinku te piękne pstrągi złowiłeś ? =) (2012/05/12 14:34)

rapia


Dzisiaj na górnym odcinku Raduni kilka małych pstrągów,piękne widoki i pogoda. (2012/05/19 20:52)

rapia


Dzisiaj na dolnym odcinku Raduni dwa okonie po 30cm i kilka mniejszych.Niestety jazie i klenie mają mnie gdzieś i olewają na całego. (2012/05/20 12:18)

rafalski06


Witam witam co z Radunią chodzicie jeszcze nad naszą piękną wode, ja ostatnio nie miałem czasu pewnie następna sobote wyskocze ,chodził może ktoś w okolicach Żukowa? i jak tam? A w Pruszczu też cisza jak u was?

(2012/06/03 21:49)

rapia


Witam.Dzisiaj kilka odcinków górskich Raduni masa sprawdzonych przynęt i bez najmniejszego efektu.Kawał pięknej wody ale bez ryby. (2012/06/07 18:56)

rafalski06


Hej.

No to kicha ja się wybieram w  sobote rano nad Radunie pochodzimy zobaczymy.Dzisiaj byliśmy z kolegami nad jez. Wieckim niedaleko Lipusza troche spiningu potem spławik ale efektu niebyło jakieś drobne pipki.

(2012/06/08 22:39)

bkr


WitamJestem z Krakowa. Wykupilem pozwolenie i dziś byłem 2 raz na Radunii i ani strzału. Jakieś porady gdzie szukać kropków? Żadne z moich przynęt krakowskich nie bardzo póki co działa. Byłem na odcinku przed jazem w Lniskach. Ten odcinek jak zauważyłem jest dość głęboki. Próbowałem na twistery z lekkim i dużym obciążeniem. Toczylem je po dnie oraz w toni. Obrotowki nie wchodziły w grę ze względu na zbyt mOcny nurt.  (2012/08/02 23:23)

karol-penziol


Gdzie można kupić pozwolenie na połów ryb? (2012/08/12 15:18)