Nasza hodowla dżdżownic 101 - fotorelacja

/ 4 odpowiedzi
Cześć,

Geneza projektu ? :  "No i panie, i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze, proszę pana.."

Chcielibyśmy zaprezentować nasz pomysł na zapewnienie sobie przynęt na cały sezon.
Zaznaczam że to wersja 1.1:) - w trakcie trwania pierwszego projektu będziemy tworzyli drugą zmodyfikowaną opcje. wersje 1.0 warto pominąć ponieważ dżdżownice się potopiły ze względu na brak "drenażu"...
aleee... w wyniku  z doświadczeń projekt został poprawiony 

Materiały:

3 Skrzynki po cytrusach, siatka balkonowa z drobnymi oczkami, gwoździe i 2 młotki (ja i mój ziomek :)), chrust, tektura, BIO odpadki

Miejsce wykonania : Super pakernia w piwnicy pewnego super bloku na pewnym super osiedlu o pewnej super godzinie przez dwóch super osobników...

Sposób wykonania: " -Mogę przyjebać?   
                            -  Taaaa... " 

1 skrzynka rozmontowana na części pierwsze . Niestety między deskami w skrzynkach były przerwy które musieliśmy załatać innymi deskami, które pozyskaliśmy z tej właśnie skrzynki :d. Z pozostałych dwóch skrzynek zostały wymontowane podłoża. W drugiej skrzynce została zamontowana siatka natomiast w trzeciej będzie znajdował się pojemnik na płyny.

Sposób działania : " Polska myśl techniczna... '

Górna część- zielona siatka ochronna zamontowana na spodzie pojemnika. Głównym problemem przy hodowli dżdżownic są płyny będące produktem ubocznym podczas wytwarzania biohumusu przez dżdżownice ("soczek" pochodzący z organicznych odpadków) Uważamy, że siatka balkonowa to najlepszy materiał przepuszczający ciecz dalej w dół a jednoczenie podtrzymujący biohumus na wyższych poziomach.
- może jakieś sugestie czym można ją zastąpić?

Dolna skrzynka jest pusta. W niej będzie znajdował się pojemnik na płyny - planujemy zamontować do niego kranik żeby w miarę możliwości nie ruszać konstrukcji i spuszczać "soczek". Rozważamy montaż 3ciego poziomu ale to kwestia do dyskusji skoro mamy tworzyć drugi projekt. 3ci poziom służyłby wyłącznie do wymiany podłoża dla dżdżownic lub stworzenia 2-poziomowej hodowli w razie przepełnienia

Planowo wpuszczamy na świeże podłoże 100 dżdżownic kalifornijskich. Do lata trzymamy je w ciepłej i ciemnej piwnicy. Później transport do mnie albo do fishingpartnera na działkę. Z obu miejscówek mamy 5 minut na łowisko także kwestia do dogadania (1wszy pojemnik ma być zapełniony w 80% (do zamontowania jedynie drzwiczki na zawiasach  w celu zabezpieczenia od góry)

Myślę że damy im czas ochronki do miesiąca i do tego czasu będziemy używali innych przynęt żeby zdążyły się rozmnożyć.

Koszt: 
Skrzynki - 0 , kolega miał nadmiar.
Dżdżownice - 10 - 20 zł - w zależności od ilości
Gwoździe - 80 gr
Siatka - 10 zł

Jeżeli chodzi o ocenę to dopóki nie zamieścimy kolejnych zdjęć z początku hodowli prosimy uwagi dotyczące tylko i wyłącznie projektu .

Od Autorów : Nie jesteśmy zawodowcami, nie jesteśmy profesjonalistami... Łowimy dla siebie...Testujemy to co uważamy za warte sprawdzenia... I chyba to jest najważniejsze... 

P.S. : Jak nie założysz konta to będziesz objeżdżany jako nierób i pijawka - to do H.....Jak Ci sie coś nie podoba z mojej analizy to popraw :)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

użytkownik146847

Każdy pomysł jest dobry , ale po co trzy poziomy , kranik , zrobiłem sobie skrzynkę z desek o wymiarach 60 x80x20 , na dno poszły podarte  i namoczone kawałki kartonu , kilka garści dobrej ziemi , na to warstwa namoczonego mchu , no i co jakiś czas jakieś papu dla robali , co jakiś czas wystarczy zwilżyć mech aby była utrzymywana wilgoć , trzymałem w zeszłym sezonie około 350 rosówek , na ten rok pozostało mi jeszcze trochę do wykorzystania , oczywiście zdechło mi trochę ale sobie myślę że to z powodu podczas łapania rosówek a nie w skutek hodowli , powodzenia (2014/02/16 09:43)

Pajan

Panowie, będę wam kibicował!!!!!!!!!!!!!!!!! (2014/02/16 11:03)

Lujski

o kurde jak nałapac 350 rosówek...?? mi w zeszlym roku udało sie tylko jedną sucha znalezc/// (2014/02/16 12:54)

TrickOrTreat

350 rosówek to sporo. Wytrwałość w łapaniu ale może dorzucisz jakieś rady jak utrzymać je w pojemniku żeby nie zdechły ?
Być może 3ci poziom wykorzystalibyśmy tylko do przetrzymywania rosóweczek w takim razie co nie było by głupie. (2014/02/18 04:08)