Zaloguj się do konta

Nash Cling-on Leader

utworzono: 2016/02/18 06:15
kamil-twarog

Witam, miał ktoś do czynienia z tym leadcorem Nash cling on ? faktycznie jest taki miękki i tak dobrze tonie ? zastanawiam się czy nie kupić go, miał być kryston ale jestem ciekaw co to jest warte. [2016-02-18 06:15]

JKarp

Za taką kasę musi być super ;-)Ja od dłuższego czasu używam leadcore ESP. Jest miękki, mocny, rdzeń się nie wysuwa, tonie bo musi tonąć.
http://carp-world.pl/leadcore-esp-25m-1654.html
No i cena normalna .


JK [2016-02-18 12:35]

MarkHunter

Polecam jest super ładnie układa się na dnie,i tonie jak cegła.Rewelacyjny na trudne łowiska,zaczepy,zarośnięte łowisko. [2016-02-20 18:08]

kamil-twarog

a co powiecie na temat barwy ? macie jakieś doświadczenia w stosowaniu kolorów nie pasujących do koloru dna ? karp jest w stanie się tego wystraszyć?

[2016-02-25 06:18]

JKarp

Kamil a czy karpiowi ktoś powiedział co to jest ? A co w nocy założysz - nocny kolor czy jak ?

Kolory to haczyk dla wedkarza bo pomyśli sobie - no dobra kupię dwa. Jeden będzie na ciemne dno a drugi na jasne....Jednak kupię trzy bo jak będą rośliny to trzeba zielone....

 

JK

[2016-02-25 09:06]

kamil-twarog

rozumiem cię, bardziej mi chodziło o to że np łowimy w dzień na mule i zakładamy leadcore o jasnym kolorze , ciekawi mnie czy taki kontrast może wpłynąć na brania, czy karp spauje, zawsze się nad tym zastanawiałem.wiadomo na kilku metrach tego nie widać, ja jednak przeważnie łowię do 1,5 , może faktycznie te wszystkie kolory to tylko pic na wodę.

[2016-02-25 15:43]

JKarp

W co mogę uwierzyć to fakt, że łowiąc płytko ( góra 1,5 m ) na jasnym dnie po założeniu ciężarka wykończonego na wyskoki połysk mogą pojawiać się jakieś bliki odbitego słońca i to może wzmóc czujność karpi. Ale, że nikt nigdy z karpiem nie gadał to możemy sobie tylko gdybać. 

Osobiście nie przywiązuję wagi do koloru leadcore, klipsa i innych gadżetów potrzebnych do sklecenia zestawu. Nawet ciężarki używam losowo czyli jaki się weźmie taki zakładam oczywiście zwracając uwagę na gramaturę. 

Jako ciekawkawostkę powiem, że swego czasu Witek Smolarczyk używał ciężarków różowych . Patrz na filmie od 1:50 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=evXkwOh0_v0

 

Jak teraz wstawia się filmy?

 

JK

[2016-02-25 16:07]

kamil-twarog

Czyli teoretycznie karp ma w nosie kolor a jednie odbijąjące się swiatło może go odstraszyć , ma to głeboki sens, być może firmy produkjące osprzęt wędkarski tworzą mity o tych kolorach. produkjąc maskujące leadcory ciężarki itd. trzeba by było sporo testów by dojść do tego czy karp to odróżnia.

[2016-02-25 17:10]

JKarp

Coś tam odróżnia ale zdecydowanie lepiej idzie karpiom odróżnianie smaków ( odróżnia 26 różnych smaków ) niż kolorów.

Poza tym zwróć uwagę na inny szczegół - kolor kulek. Jakoś się utarło, że truskawka czerwona, banan żółty ale i ananas, krab brunatny itd. A truskawka nie może być zielona a krab czerwony ? Osobiście kolor dla mnie jest bez znaczenia skoro i tak w końcu najwięcej brań jest w nocy.

JK

[2016-02-25 18:07]

kamil-twarog

a może w nocy bo w dzień widzi te jaskrawe kolory ;p

[2016-02-25 19:07]

JKarp

Też tak może być tylko skąd pomysł na kulki fluo - te dziwadła w kolorach tęczy ;-)

JK

[2016-02-25 19:39]

kamil-twarog

powstały na te ciekawskie karpie, aczkolwiek w zeszłym sezonie łowiłem na komercji gdzie karpi jest tyle że nie da się praktycznie nie złowić i jeżeli dokładałem fluo to nie brało nic , chociaż jest też tam ogromnie dużo mułu także to też może mieć wpływ. ja generalnie zawsze staram się tworzyć zestawy w kolorze ciemnym , wydaję mi się to najbardziej neutralna barwa, najmniej używam jasnych na piasek , ale właśnie mam leadcore któy podałeś w 1 poście i na niego w kolorze żwiru miałem karpie.zapewne bardzo wiele lat minie nim ktoś zbada faktycznie czy kolor ma jakieś znaczenie.

[2016-02-25 20:05]

kamil-twarog

a powiedzcie mi 45 lb czy 65 lb ? łowię na dwóch łowiskach jedno czyste a na drugim trochę grążeli .

[2016-03-01 06:16]

JKarp

Ja używam 45 lb i w zupełności to starcza a moje łowisko wygląda tak ;-)

[2016-03-01 07:04]