Zaloguj się do konta

Nash Ball maker

utworzono: 2013/12/16 17:46
kaki1998

https://www.youtube.com/watch?v=ga3UkMyqi3k

1.uzywa ktoś z was takiego cuda?
2.jak sie sprawdza , czy jest wart kupienia?
3.cena to ponad 50 zł czy macie pomysł jak przez zime wykombinować takie cudo samemu? każda propozycja będzie mile widziana
[2013-12-16 17:46]

ziober30

ech, kolejny zbedny bajer. Uważam, że lepiej wychodzą własnoręcznie robione kule. Zawsze mozna sobie ich wielkosc zmieniac itp. Jak dla mnie to szkoda kasy.
Pozdrawiam.
[2013-12-16 18:53]

kaki1998

ech, kolejny zbedny bajer. Uważam, że lepiej wychodzą własnoręcznie robione kule. Zawsze mozna sobie ich wielkosc zmieniac itp. Jak dla mnie to szkoda kasy.
Pozdrawiam.

przy strzelaniu z procy ma to duże znaczenie
[2013-12-16 19:06]

bluehornet

[2013-12-16 20:16]

CZzesio

3.cena to ponad 50 zł czy macie pomysł jak przez zime wykombinować takie cudo samemu? każda propozycja będzie mile widziana

Cześć :) Tak sobie pomyślałem nad tym "kulolepem" i gdybym ja miał to zrobić to :

W pierwszej kolejności zdobył bym kulę (plastikową, drewniana, metalową,kryształową jako wzorzec) odpowiadającą wielkością przyszłych kul zanętowych.

Następnie "poszukał" bym dwóch kawałków ok20cm rur plastikowych .Jedna o średnicy kuli,tej wzorcowej ,druga ciut większa ,żeby nachodziła swobodnie na pierwszą .

Potem zostaje brudna robota ...dno każdej z rur zalepiam poxyliną , modeliną /lub czymś innym utwardzalnym/   odgniatam w tym dnie połowę kuli w obu rurach i prawie gotowe

...to tak na szybko wymyślone w tej chwili

Z pewnością w trakcie roboty wyjdą jakieś zmiany ulepszenia ...ale przeważnie zawsze tak jest :)
[2013-12-16 23:54]

kaki1998

Cześć :) Tak sobie pomyślałem nad tym "kulolepem" i gdybym ja miał to zrobić to :

W pierwszej kolejności zdobył bym kulę (plastikową, drewniana, metalową,kryształową jako wzorzec) odpowiadającą wielkością przyszłych kul zanętowych.

Następnie "poszukał" bym dwóch kawałków ok20cm rur plastikowych .Jedna o średnicy kuli,tej wzorcowej ,druga ciut większa ,żeby nachodziła swobodnie na pierwszą .

Potem zostaje brudna robota ...dno każdej z rur zalepiam poxyliną , modeliną /lub czymś innym utwardzalnym/   odgniatam w tym dnie połowę kuli w obu rurach i prawie gotowe

...to tak na szybko wymyślone w tej chwili

Z pewnością w trakcie roboty wyjdą jakieś zmiany ulepszenia ...ale przeważnie zawsze tak jest :)

ja już wstępnie wymyśliłem jak to będzie wyglądać jedyne co mnie martwi to rozmiar kul bo będą miały średni ze 3 cm :/

[2013-12-17 15:33]

CZzesio

Cześć :) No a z takiego czegoś jak by pokombinować ? Obciąć co zbędne ...

Podejrzewam ,że jak człowiek przeszedł by się pomału  "markecie" to na pewno by się coś odpowiedniego znalazło ;) Przed nami cała zima ;)
[2013-12-17 16:33]

CZzesio

... urządzenia do robienia śnieżek (?)

Kupisz na www.plowhearth.com

[2013-12-17 17:50]

kaki1998

... urządzenia do robienia śnieżek (?)

Kupisz na www.plowhearth.com

dobre hehe

[2013-12-17 18:54]

johny77

Siemka i jak panowie ktoś coś zklecił ? ten ballmaker to bardzo dobra rzecz do punktowego necenia i bardzo szybkiego. Recznie tracimy czas na robienie kul a tutaj chwila moment imamy ich 10. Tej zimy tez coś chce wykombinować.
[2014-12-28 11:09]

Bernard51

Jestem tego samego zdania co CZesio a te 5 dych wydaj na coś bardziej przydatnego.
Miałem z łyżki do ziemniaków ale rozdeptałem nad wodą, jak do procy to troszkę za duże wychodziły, ale są piłki plastikowe różnych rozmiarów przecinając na pół można zrobic,teraz na pewno obudował bym w rurce miedzianej lub aluminiowej.  Powodzenia.
[2014-12-28 16:59]

johny77

chodzi o cos takiego jak widzieliscie jedna czesc nr 1 wchodzi w numer 2 a te okragłe podstawy nie przylegaja do scianek tuby dzieki temu jedno wchodzi w drugie formujac kule. Kwestia formy półokrągłej i zamocowania spręzyny no i coś co by tą kulkę odklejało od formy. Mam pomysła z jajkiem niespodzianką tą duża ale z czego zrobić tą tubę ? z aluminium albo miedzi sie nie nadaje bo jak to skleisz ze sobą ? chociaz miedz mozna polutować.
[2014-12-28 18:32]

johny77

[2014-12-28 18:32]

Bernard51

Te sprężyny to są zbędne, poczytaj uważnie CZesia post a będziesz wiedział jak skleic.
[2014-12-28 19:16]

johny77

kolego dokładnie to czytałem ale jedna połówka nie może być na stałe to widać jak robią kule. Bo jak beda 2 połówki na stałe to wyjdzie nie kula a owal. Druga połowka musi byc conajmniej w połowie dłuzszej czesci. Widze ze z rurki kanalizacyjnej można zrobic stelaż pytanie co ze srodkiem jak to sklecic.
[2014-12-28 19:53]

johny77

znalazłem jeszcze coś takiego tez dobry patent, podstawa i gora sa półokrągłe a miedzy nie wchodzi tulejka i do niej nasypuje sie zanety. Łatwiej to zrobić.
[2014-12-28 22:21]

johny77

na allegro juz nie ma ball makerów chyba wszystko wykupione ;) albo cos nie hallo z tym.
[2014-12-30 17:04]

Merkusz

Piłeczka golfowa na pół i jazda :))  [2014-12-30 17:11]

johny77

hmmm pomysł dobry ale jak ją idealnie przeciąć na pół ?
[2014-12-30 19:03]

Merkusz

Chyba najlepiej jakąś piłą tarczową albo piłą włosową . [2014-12-30 21:05]

johny77

Dzisiaj trochę powalczyłem z projektem, piłka golfowa sie nie nadaje, robie z duzego jajka niespodzianki, nie mozna zrobic 2 takich samych polowek bo wyjdzie albo walec albo placek. Trzeba to jakos dokładnie sklecic zeby tak po zetknieciu sie 2 połówek wyszła idealna kulka. Ktoś ma jakies pomysły. Podpowiedzi mile widziane ;)
[2015-01-06 13:23]

JKarp

Dzisiaj trochę powalczyłem z projektem, piłka golfowa sie nie nadaje, robie z duzego jajka niespodzianki, nie mozna zrobic 2 takich samych polowek bo wyjdzie albo walec albo placek. Trzeba to jakos dokładnie sklecic zeby tak po zetknieciu sie 2 połówek wyszła idealna kulka. Ktoś ma jakies pomysły. Podpowiedzi mile widziane ;)

:-)))JK [2015-01-06 16:00]

Q100

Mam - nawet zrealizowany. Ale najważniejsze, że prawie za darmo, bo użyte środki przydadzą się jeszcze w domu :)

Najważniejsze komponenty dla nas to rura i kula. Ja po rurę udałem się do piwnicy.
Uciąłem kawałek takiej o średnicy fi 50. Kulkę, a właściwie połowę kulki zdobyłem w łazience - "zwinąwszy" ją mojej połowicy z butelki od szamponu pokrzywowego. Zakończenie nakrętki, to piękny kształt połowy kuli, idealnie jak się okazuje pasujący do mojej piwnicznej rury.

Uwaga! Przed opuszczeniem łazienki należy koniecznie: zawartość butelki, pozbawionej nakrętki, przelać do innej - "ładniejszej" butelki (tak mówimy połowicy), bo jeśli tego nie zrobimy, połowica się wścieknie wylewając całą zawartość butli sobie na głowę.
Wiem coś o tym. ;))

Jeśli nie zapomnimy przelać i zakręcić, to i tak po drugą połowę kulki należy, niestety, udać się już do sklepu. Następnie z pozyskanych nakrętek trzeba usunąć/wyciąć gwinty. Mnie to zajęło ok. 20 minut (z wyszlifowaniem i wypolerowaniem) za pomocą Dremela.
Potem obydwie połówki przycinamy tak, aby po złączeniu tworzyły idealną kulę.
Następnie w obydwu wyznaczamy (bardzo dokładnie) środek i wywiercamy otwory pod uchwyt i sprężynę (patrz obrazki). Ja użyłem śrub fi 6.
Dodatkowo zrobiłem dwie podkładki z aluminium, wykuwając je w kształcie wycinka kuli, aby wzmocnić tę konstrukcję, bo korek jak wiadomo z plastiku. Ale praca niekonieczna, jeśli ktoś nie przywiązuje wagi do trwałości.

Sprężynę zdobyłem z bębna od koła mojego świętej pamięci "garbusa". Okazuje się, że jej średnica idealnie pasuje do gwintu, który poprzednio wyciąłem z kulistego korka.
Dlatego trzeba było iść znowu do sklepu i kupić kolejny szampon pokrzywowy (3,50 pln).
Tym razem z korkiem płaskim (bo są i takie), który pięknie zamknął rurę i równiutko na środku zakotwiczył sprężynę. Mocowanie korka - na cztery nity zrywane fi 3mm.

Dodatkowe informacje:
- Długość rury 9,5 cm - wystarczająca, aby dobrze ulepić kule o różnych komponentach zanęty. W zależności od długości sprężyny (bo mogą być np. dłuższe niż moja - odległość od krawędzi półkuli wewnętrznej do końca rury - 4,5 cm.
- Uchwyt - akurat taki miałem, ale wystarczy stary pędzel do golenia, końcówka drążka zmiany biegów lub inny dobrze leżący w ręku klocek.

I to by było na tyle.

[2015-01-07 19:35]

Q100

Nity trzeba umieścić poniżej wysokości gwintu, aby wewnątrz rury nie zaczepiały dolnej półkuli ze sprężyną. Dociśnięcie górnej półkuli do momentu oparcia dolnej na krawędzi gwintu, sygnalizuje prawidłowe wykonanie kuli.
[2015-01-07 19:43]

Q100

[2015-01-07 19:44]

Q100

[2015-01-07 20:48]