Nash Ball maker

/ 31 odpowiedzi / 9 zdjęć
http://www.youtube.com/watch?v=ga3UkMyqi3k

1.uzywa ktoś z was takiego cuda?
2.jak sie sprawdza , czy jest wart kupienia?
3.cena to ponad 50 zł czy macie pomysł jak przez zime wykombinować takie cudo samemu? każda propozycja będzie mile widziana
ziober30


ech, kolejny zbedny bajer. Uważam, że lepiej wychodzą własnoręcznie robione kule. Zawsze mozna sobie ich wielkosc zmieniac itp. Jak dla mnie to szkoda kasy.
Pozdrawiam. (2013/12/16 18:53)

kaki1998


ech, kolejny zbedny bajer. Uważam, że lepiej wychodzą własnoręcznie robione kule. Zawsze mozna sobie ich wielkosc zmieniac itp. Jak dla mnie to szkoda kasy.
Pozdrawiam.

przy strzelaniu z procy ma to duże znaczenie (2013/12/16 19:06)

CZzesio


http://www.youtube.com/watch?v=ga3UkMyqi3k

1.uzywa ktoś z was takiego cuda?
2.jak sie sprawdza , czy jest wart kupienia?
3.cena to ponad 50 zł czy macie pomysł jak przez zime wykombinować takie cudo samemu? każda propozycja będzie mile widziana





Cześć :) Tak sobie pomyślałem nad tym "kulolepem" i gdybym ja miał to zrobić to :


 W pierwszej kolejności zdobył bym kulę (plastikową, drewniana, metalową,kryształową jako wzorzec) odpowiadającą wielkością przyszłych kul zanętowych.

Następnie "poszukał" bym dwóch kawałków ok20cm rur plastikowych .Jedna o średnicy kuli,tej wzorcowej ,druga ciut większa ,żeby nachodziła swobodnie na pierwszą .

Potem zostaje brudna robota ...dno każdej z rur zalepiam poxyliną , modeliną /lub czymś innym utwardzalnym/   odgniatam w tym dnie połowę kuli w obu rurach i prawie gotowe

...to tak na szybko wymyślone w tej chwili

Z pewnością w trakcie roboty wyjdą jakieś zmiany ulepszenia ...ale przeważnie zawsze tak jest :)
(2013/12/16 23:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaki1998


http://www.youtube.com/watch?v=ga3UkMyqi3k

1.uzywa ktoś z was takiego cuda?
2.jak sie sprawdza , czy jest wart kupienia?
3.cena to ponad 50 zł czy macie pomysł jak przez zime wykombinować takie cudo samemu? każda propozycja będzie mile widziana





Cześć :) Tak sobie pomyślałem nad tym "kulolepem" i gdybym ja miał to zrobić to :


 W pierwszej kolejności zdobył bym kulę (plastikową, drewniana, metalową,kryształową jako wzorzec) odpowiadającą wielkością przyszłych kul zanętowych.

Następnie "poszukał" bym dwóch kawałków ok20cm rur plastikowych .Jedna o średnicy kuli,tej wzorcowej ,druga ciut większa ,żeby nachodziła swobodnie na pierwszą .

Potem zostaje brudna robota ...dno każdej z rur zalepiam poxyliną , modeliną /lub czymś innym utwardzalnym/   odgniatam w tym dnie połowę kuli w obu rurach i prawie gotowe

...to tak na szybko wymyślone w tej chwili

Z pewnością w trakcie roboty wyjdą jakieś zmiany ulepszenia ...ale przeważnie zawsze tak jest :)


ja już wstępnie wymyśliłem jak to będzie wyglądać jedyne co mnie martwi to rozmiar kul bo będą miały średni ze 3 cm :/ (2013/12/17 15:33)

CZzesio


Cześć :) No a z takiego czegoś jak by pokombinować ? Obciąć co zbędne ...




Podejrzewam ,że jak człowiek przeszedł by się pomału  "markecie" to na pewno by się coś odpowiedniego znalazło ;) Przed nami cała zima ;)
(2013/12/17 16:33)

CZzesio


... urządzenia do robienia śnieżek (?)

8386e


Kupisz na www.plowhearth.com

(2013/12/17 17:50)

kaki1998


... urządzenia do robienia śnieżek (?)

8386e


Kupisz na www.plowhearth.com



dobre hehe

(2013/12/17 18:54)

johny77


Siemka i jak panowie ktoś coś zklecił ? ten ballmaker to bardzo dobra rzecz do punktowego necenia i bardzo szybkiego. Recznie tracimy czas na robienie kul a tutaj chwila moment imamy ich 10. Tej zimy tez coś chce wykombinować. (2014/12/28 11:09)

Bernard51


Jestem tego samego zdania co CZesio a te 5 dych wydaj na coś bardziej przydatnego.
Miałem z łyżki do ziemniaków ale rozdeptałem nad wodą, jak do procy to troszkę za duże wychodziły, ale są piłki plastikowe różnych rozmiarów przecinając na pół można zrobic,teraz na pewno obudował bym w rurce miedzianej lub aluminiowej.  Powodzenia.
(2014/12/28 16:59)

johny77


chodzi o cos takiego jak widzieliscie jedna czesc nr 1 wchodzi w numer 2 a te okragłe podstawy nie przylegaja do scianek tuby dzieki temu jedno wchodzi w drugie formujac kule. Kwestia formy półokrągłej i zamocowania spręzyny no i coś co by tą kulkę odklejało od formy. Mam pomysła z jajkiem niespodzianką tą duża ale z czego zrobić tą tubę ? z aluminium albo miedzi sie nie nadaje bo jak to skleisz ze sobą ? chociaz miedz mozna polutować. (2014/12/28 18:32)

Bernard51


Te sprężyny to są zbędne, poczytaj uważnie CZesia post a będziesz wiedział jak skleic. (2014/12/28 19:16)

johny77


kolego dokładnie to czytałem ale jedna połówka nie może być na stałe to widać jak robią kule. Bo jak beda 2 połówki na stałe to wyjdzie nie kula a owal. Druga połowka musi byc conajmniej w połowie dłuzszej czesci. Widze ze z rurki kanalizacyjnej można zrobic stelaż pytanie co ze srodkiem jak to sklecic. (2014/12/28 19:53)

johny77


znalazłem jeszcze coś takiego tez dobry patent, podstawa i gora sa półokrągłe a miedzy nie wchodzi tulejka i do niej nasypuje sie zanety. Łatwiej to zrobić. (2014/12/28 22:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

johny77


na allegro juz nie ma ball makerów chyba wszystko wykupione ;) albo cos nie hallo z tym. (2014/12/30 17:04)

Merkusz


Piłeczka golfowa na pół i jazda :))  (2014/12/30 17:11)

johny77


hmmm pomysł dobry ale jak ją idealnie przeciąć na pół ? (2014/12/30 19:03)

Merkusz


Chyba najlepiej jakąś piłą tarczową albo piłą włosową . (2014/12/30 21:05)

johny77


Dzisiaj trochę powalczyłem z projektem, piłka golfowa sie nie nadaje, robie z duzego jajka niespodzianki, nie mozna zrobic 2 takich samych polowek bo wyjdzie albo walec albo placek. Trzeba to jakos dokładnie sklecic zeby tak po zetknieciu sie 2 połówek wyszła idealna kulka. Ktoś ma jakies pomysły. Podpowiedzi mile widziane ;) (2015/01/06 13:23)

JKarp


Dzisiaj trochę powalczyłem z projektem, piłka golfowa sie nie nadaje, robie z duzego jajka niespodzianki, nie mozna zrobic 2 takich samych polowek bo wyjdzie albo walec albo placek. Trzeba to jakos dokładnie sklecic zeby tak po zetknieciu sie 2 połówek wyszła idealna kulka. Ktoś ma jakies pomysły. Podpowiedzi mile widziane ;)



:-)))JK (2015/01/06 16:00)

Q100


Mam - nawet zrealizowany. Ale najważniejsze, że prawie za darmo, bo użyte środki przydadzą się jeszcze w domu :)

Najważniejsze komponenty dla nas to rura i kula. Ja po rurę udałem się do piwnicy.
Uciąłem kawałek takiej o średnicy fi 50. Kulkę, a właściwie połowę kulki zdobyłem w łazience - "zwinąwszy" ją mojej połowicy z butelki od szamponu pokrzywowego. Zakończenie nakrętki, to piękny kształt połowy kuli, idealnie jak się okazuje pasujący do mojej piwnicznej rury.

Uwaga! Przed opuszczeniem łazienki należy koniecznie: zawartość butelki, pozbawionej nakrętki, przelać do innej - "ładniejszej" butelki (tak mówimy połowicy), bo jeśli tego nie zrobimy, połowica się wścieknie wylewając całą zawartość butli sobie na głowę.
Wiem coś o tym. ;))

Jeśli nie zapomnimy przelać i zakręcić, to i tak po drugą połowę kulki należy, niestety, udać się już do sklepu. Następnie z pozyskanych nakrętek trzeba usunąć/wyciąć gwinty. Mnie to zajęło ok. 20 minut (z wyszlifowaniem i wypolerowaniem) za pomocą Dremela.
Potem obydwie połówki przycinamy tak, aby po złączeniu tworzyły idealną kulę.
Następnie w obydwu wyznaczamy (bardzo dokładnie) środek i wywiercamy otwory pod uchwyt i sprężynę (patrz obrazki). Ja użyłem śrub fi 6.
Dodatkowo zrobiłem dwie podkładki z aluminium, wykuwając je w kształcie wycinka kuli, aby wzmocnić tę konstrukcję, bo korek jak wiadomo z plastiku. Ale praca niekonieczna, jeśli ktoś nie przywiązuje wagi do trwałości.

Sprężynę zdobyłem z bębna od koła mojego świętej pamięci "garbusa". Okazuje się, że jej średnica idealnie pasuje do gwintu, który poprzednio wyciąłem z kulistego korka.
Dlatego trzeba było iść znowu do sklepu i kupić kolejny szampon pokrzywowy (3,50 pln).
Tym razem z korkiem płaskim (bo są i takie), który pięknie zamknął rurę i równiutko na środku zakotwiczył sprężynę. Mocowanie korka - na cztery nity zrywane fi 3mm.

Dodatkowe informacje:
- Długość rury 9,5 cm - wystarczająca, aby dobrze ulepić kule o różnych komponentach zanęty. W zależności od długości sprężyny (bo mogą być np. dłuższe niż moja - odległość od krawędzi półkuli wewnętrznej do końca rury - 4,5 cm.
- Uchwyt - akurat taki miałem, ale wystarczy stary pędzel do golenia, końcówka drążka zmiany biegów lub inny dobrze leżący w ręku klocek.

I to by było na tyle.


(2015/01/07 19:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Q100


Nity trzeba umieścić poniżej wysokości gwintu, aby wewnątrz rury nie zaczepiały dolnej półkuli ze sprężyną. Dociśnięcie górnej półkuli do momentu oparcia dolnej na krawędzi gwintu, sygnalizuje prawidłowe wykonanie kuli.
(2015/01/07 19:43)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.