Narzędzie do kucia przerembla

/ 9 odpowiedzi
Jak można coś takiego samemu zrobić?
Draq


Świdra sam nie zrobisz, chyba, że jesteś nadzwyczajnie utalentowany :) Pikę można samemu zrobić jak się ma jakieś pręty metalowe i trochę sprzętu do obróbki... (2012/02/13 10:38)

kaugustyn13


ja pret zbrojeniowy srednicy 28mm rozgrzalem palnikiem i na kowadle wykolem na koncu grot. potem obrobilem grot za pomoca zwyklej szlifierki przy niskich obrotach zagialem calosc w ksztalcie laski i gotowe (2012/02/13 11:21)

jacenty75


A jeżeli nie masz ochoty nic pomajsterkować to pozostaje Ci poczciwa siekiera równie skuteczna. (2012/02/13 11:37)

ryukon1975


A jeżeli nie masz ochoty nic pomajsterkować to pozostaje Ci poczciwa siekiera równie skuteczna.




Zgadza się.:)
Starsi wędkarze których nieraz widzę nie używają w swoim wędkarstwie technologi kosmicznych i najnowszych komercyjnych hitów.Jednak spędzili nad wodą dziesiątki lat ich wiedzy nie zastąpi żaden gadżecik ze sklepu. :) (2012/02/13 12:23)

Zander51


Też zaczynałem od siekiery. Ale przy lodzie powyżej 20 cm wykuwanie przerębla jest problemem. Nie mówiąc już o stracie czasu i energii w porównaniu do dobrego świdra... (2012/02/13 12:45)

u?ytkownik54091


Też zaczynałem od siekiery. Ale przy lodzie powyżej 20 cm wykuwanie przerębla jest problemem. Nie mówiąc już o stracie czasu i energii w porównaniu do dobrego świdra...



    Wygodnie, tanio i dość szybko wybijesz otwór w lodzie, jeżeli do siekiery przyspawasz kawałek (80-90cm, lub w/g uznania) rurki półcalowej i na poprzek uchwyt do trzymania i pierzchnia gotowa. Pozdrawiam Bogdan (2012/02/13 13:44)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rafi131996


Świdra sam nie zrobisz, chyba, że jesteś nadzwyczajnie utalentowany :) Pikę można samemu zrobić jak się ma jakieś pręty metalowe i trochę sprzętu do obróbki...
myślę że da się zrobić mój dziadek mi zrobił ze szpadla  (2012/02/13 14:54)

bobus86


Jak można coś takiego samemu zrobić?


najszybciej i najprosciej sie zrobi z metrowego kawalka rurki metalowej i siekiery czy toporka.potrzebujesz tego co wyzej napisalem spawarki i to wszystko ewentalnie cos do naostrzenia ostrza (siekiery)jeden kolega ci widze juz wstawil rysunek.polecam zamocowanie jakiegos zabezpieczenia na koncu czegos co mozna zalozyc na reke,kawalek sznurka czy sznur ówki nawet.ja wlsanie tak stracilem swoja pike. (2012/02/13 16:18)

gtsphinx


Kolega kiedyś miał z jakiejś rury zrobioną pierzchnie a za ostrze służył mu kawałek resora odpowiednio przycięty i naostrzony w warsztacie ;) (2012/02/13 22:25)