Narzędzia kłusownicze

/ 10 odpowiedzi
buntownik86


Owszem ta sieć może posłużyć kłusolom do odłowu ryb ale pamiętajmy, że portal allegro jest ogólno dostępny. (2010/03/08 17:37)

rafai


Na łódzkiej giełdzie można zakupić wszystko i różnego kalibru co może posłużyć kłusolom.Począwszy od sieci poprzez kusze,kosze,przetwornice prądowe.Nie matrwi mnie jednak dostępność tego sprzętu a bezczelność kłusoli i nasza walka z nimi którą przegrywamy. (2010/03/08 19:33)

Waldi Fish


Kupić taki sprzęt może każdy, ale nie może legalnie go używać. Skoro jest popyt, to ktoś to produkuje i ktoś sprzedaje zgodnie z prawem popytu i podaży. Wszak mamy wolny rynek. (2010/03/08 21:34)

essoxx


Sieci zwłaszcza pochodzące zza wschodniej granicy są łatwo dostępne i kosztują niewiele. Utrata ich nawet dla niedzielnych kłusoli nie jest czymś dotkliwym. w wieli mazurskich gospodarstwach wisza one na posesjach widocznie miejscowi nie maja sie czego obawiać, a połów ryb sieciami jest akceptowany w społecznościach lokalnych i dlatego walka z kłusownictwem to często walka z wiatrakami. (2010/03/08 22:34)

jurek


Nie do końca musi tak być , wystarczy wielokrotne nękanie policji ( np z numerów zastrzeżonych i podając im inne nazwiska , niż swoje ) , że w tym , a tym gospodarstwie jest stosowane kłusownictwo , Policja na pewno zareaguje , gdyż ktos kto posiada sieci i inne narzędzia rybackie , a nie jest Uprawnionym do Rybactwa --popełnia przestępstwo , ścigane przez Sady Powszechne .................. tu nie ma już mandatów , lecz sprawy prowadzone z Urzędu................. , lecz to wszystko zależy od Nas wędkarzy , czy przejdziemy do tego obojętnie , czy zareagujemy . (2010/03/09 11:06)

Waldi Fish


Kolega Jurek ma rację. Jeżeli będzie nasze ciche przyzwolenie na kłusownictwo, to będzie się ono rozwijać, jeśli zaś będziemy informować o każdym przypadku kłusownictwa to przynajmniej w jakimś stopniu zmniejszymy szkody przez nie powodowane. (2010/03/09 20:40)

kazik


Zawsze to wszystko zależy od nas i podejścia do tego jak do własnych interesów . Jeżeli nam zależy  żeby było co łowić to o takich sprawach należy zgłaszać . Jurek ma słuszną rację .

(2010/03/09 21:19)

u?ytkownik28954


Kolego Jurku oczywiście masz racje ale wydaje mi się że dzwoniąc na policje chociażby z zastrzeżonego numeru to i tak u nich się numer wyświetli nie wiem dokładnie ale tak podejrzewam ,mogę się mylić oczywiście ;) pozdrawiam serdecznie. (2010/03/09 21:44)

essoxx


Niepokojącym faktem jest to, że wielu kolegów po kiju uważa, ze powiadomienie Policji czy PSR o kłusownictwie czy łamaniu prawa przez rybaków PZW to donosicielstwo rodem z ORMO. Powinniśmy reagowac na kazdy sygnał o kłusownikach inaczej nic i nikt nie zwalczy tej plagi. (2010/03/09 22:22)

jurek


Witaj Pawle , na 100 % się nie wyświetli , tylko wtedy , gdy wyślesz sms-a ---- to numer zawsze się wyświetla .................. Ale bardzo trafnie zauważył temat kolega ..... essoxx...... , powinniśmy wszyscy reagowac , oczywiście na pierwszym miejscu zawsze musimy zadbac o swoje bezpieczeństwo , gdyż debili i oszołomów w naszym kraju , jest dużo . (2010/03/10 11:40)