Narybek utrzymanie narybku

/ 4 odpowiedzi
Witam. Na youtube znalazłem taki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=EEhuR8wQa3E&feature=related
Proszę obejrzeć. ;] I tu moje pytanie.. Czy w przypadku karpia, karasia dałoby rade tak robić?
u?ytkownik91421


pewnie i by sie dal ,ale trzeba utrzymac odpowiednia temperaturę i natlenienie wody ,oraz jej przeplywowosc.
Jesli masz takie warunki i chce Ci sie bawic w rozmnazanie ryb ,to powodzenia:):)
aaa i jeszcze pstragi sa zimnolubne,a karp lubi ciepla wode ,wiec zeby karpie mialy w pelni rozwinieta ikre i mlecz ,to musisz utrzymac odpowiednia temp... doroslym rybom.
Ikra w organizmie samicy musi byc w pelni rozwinieta i mlecz tez musi byc w dobrym stanie .
W innym przypadku nic z tego nie bedzie.
zreszta po co rozmnazac karpia ,skoro wszedzie mozna go kupic??? (2011/12/17 12:45)

limakryba


karaś sie sam bez żadnej pomocy trze jak głupi (2011/12/17 19:14)

cobrax00


Miałem na wiosnę dwa karasie i trzy japońce w oczku i mam sporo narybku, tak więc tym rybką wcale nie trzeba pomagać. (2011/12/17 19:47)

jmakd


Mój kolega kiedyś kupił karpie ze stawu prywatnego "u chłopa" i te karpie Mu się wycierały, staw miał płytki max 2m a narybku było jak mrowia.Później przyszła susza i mroźna zima i szlus wszystko padło i teraz parę lat temu kupił narybek ze stawów dużych po byłych PGR-ybach i nic nie ma nerybku, dlaczego tak się dzieje? (2012/01/08 20:44)