Narty - które miejsca polecacie?

/ 10 odpowiedzi

  • konto usunięte

Można powiedzieć, że sezon narciarski już się rozpoczął. Z uwagi na fakt, że przygodę z tym sportem dopiero zaczynam chciałem prosić o wskazówki, które miejsca polecacie. Chodzi mi głównie o Słowację i Czechy (Polska odpada ze względu na olbrzymie kolejki).
u?ytkownik22602


Jesli ma byc w miarę blisko to góra Chopok. Okolice Liptovsky Mikulas. Jest dobry dojazd, my mielismy kwaterę w Demianovej, to kilka km od Chopoku. Wyciągów duzo, jest jednak pewne "ale". Słowacy nie bardzo jeżdżą ratrakami, przy wiekszych opadach sporo stoków masz surowych, nieprzygotowanych. Francja, Włochy - tam jest wszystko na gładko, jezdzą ratrakami wszedzie. To obraz sprzed dwóch lat.  Cenowo, i jak dbają teraz, nie wiem,   ale łatwo się rozeznać. (2010/01/06 11:12)

u?ytkownik22602


Dobre *)))...praca nie zając, nie ucieknie. Jakby czas wolny i lód był łaskawy..dajemy ognia. (2010/01/06 11:34)

u?ytkownik10172


Chopok wart głębszej uwagi...
Mrągowo? Hmmm (2010/01/06 16:29)

u?ytkownik22602


Na Chopoku przezyłem swoją narciarską śmierć....tam zostałem rzucony na głeboka wodę. Pierwszego dnia poważnego narciarstwa upadłem kilkadziesiąt razy...prawie płakałem, jak dziecko. Dzień był ponury, posępny, śnieżyca. Chyba w taką pogodę wieszali mordercę, którego mózg dostał omyłkowo Frankenstein.../taki film, dziadki w moim wieku pewnie pamietają/. Ale - zacisnąłem zęby, jakoś przeżyłem. Właśnie wtedy ściąłem z orczyka /jechały spokojnie do góry, a tu nagle morda Gilberta/ dwie damy, ale były baardzo wyrozumiałe. Ja na ich miejscu pewnie bym się zagotował.... (2010/01/06 17:06)

u?ytkownik15975


Polecam rowniez Mragowo, gdyz stad pochodze, pracuje i mieszkam :)
Jakos na nartach nie jezdze, ale z tego co wiem, ludziki chwala sobie te miesjce (2010/01/06 17:41)

u?ytkownik21875


Ja osobiście bardzo lubię Spindlerovy Mlyn - jest gdzie pojeździć i miasteczko też jest bardzo ładne - jakoś osobiście nie mam żadnych negatywnych doświadczeń a jeżdżę już kupę lat....same pozytywy. Polskich gór w zasadzie nie odwiedzam :-( kolejki i jakość marna i cena! (2010/01/07 16:27)

u?ytkownik21875


A za ok 200 EUR/ osobę jak dobrze się poszuka to Austria i Włochy mają oferty za tą cenę z noclegiem skipassem i śniadaniem. Takie oferty mają z całą pewnością Livigno (IT) Kaunertal (A) oba miejsca super! (2010/01/07 16:29)

u?ytkownik10172


Panowie, ja cały czas korzystam z Waszych rad. Na bieżąco sprawdzam sugerowane przez Was ośrodki. Jestem Wam bardzo za to wdzięczny. Pozdro (2010/01/07 16:57)