Łowisko w ok.Pułtuska koło Narwi

/ 3 odpowiedzi
kazik-kz2


Jest to zbiornik pożwirowni Gnojno, nalezy do PZW Mazowsze, znajduje się na terenie Parku.

Pływać tam można wyłącznie na silnikach elektrycznych, choć w praktyce jest inaczej, wielu gamoni wpływa z Narwi na spalinówkach, a straż na to nie reaguje.

Kilka lat temu zbiornik był znany z przepięknych okoni, w tej chwili jest już kiepsko, a to dlatego że istnieje tam straszna samowolka. Z roku na rok jest coraz gorzej, kontroli jak na lekarstwo. Zbiornik dość trudny, zwłaszcza jeśli łowisz z brzegu.

Od 1 kwietnia do 31 maja obowiązuje całkowity zakaz połowu.

Pozdrawiam

(2011/01/25 16:13)

Macloud25


Witam kolego kazik.Łowię z brzegu typowe feederki.Jakie tam występują rybki i jaka jest ich szansa na złapanie.Czy można podjechać samochodem do samej wody?

(2011/01/25 16:35)

kazik-kz2


Ja białej ryby nigdy tam nie łowiłem, ale z tego co slyszałem to biała ryba jest taka jak w Narwi - abiornik połaczony z Narwią. Dojechać można w większośc miejsc pod samo łowisko, tylko teren dość trudny, pożwirownia, a więc piaszczyste górki i pagórki:)

Latem mnóstwo osób jeździ tam na qudach i terenówkami, po tych górkach, pomimo że park. A więc jest to uciążliwe. Są też tam miejsca dość niebezpieczne, w okolicach kompielisk, także trzeba uważac gdzie sie rozbija na nockę.

Bardzo często łowie w tych okolicach i jeśli chodzi o zasiadki na białą rybę, dla mnie zdecydowanie lepsza jest Narew. Cisza, spokój a i pieknych leszczy mozna polowić.

Gnojno dla mnie, to od czasu do czasu tylko spining.

 

(2011/01/25 16:50)