NAREW - RÓŻAN I OKOLICE!

/ 18 odpowiedzi

Panowie jako iż na  Wiśle w nabliższym czasie nie ma szans na wędkowanie postanowiłem popróbować sił na Narwi w okolicach Różana. I tutaj moja prośba - może któryś z kolegów podpowie mi o jakiejś miejscówce z miarę dogodnym dojazdem (nisko zawieszona osobówka).Łowię na grunt (feedery) i interesuje mnie biała ryba - leszcz, płoć, jaź, kleń.

Jaki jest aktualny stan wody, czy Narew wylała?

Pozdrawiam i czekam na informację, każda wiadomość będzie cenna.

korzun04


Ponawiam temat z nadzieją iż ktoś mi pomże i podzieli się interesującymi mnie wiadomościami. Mam też pytanie dotyczące przyujsciwego Bugu do zalewu- czy nadal obowiązuje zakaz połowu? Pozdrawiam. (2010/06/06 11:36)

ppawel


Siema. Korzun ,Twojego postu nie widac na stronie głównej i może dlatego nikt Ci nie odpowiada. (2010/06/06 12:01)

korzun04


Paweł szukam jakiejś nowej miejscówki bo na Wisłę  przez 2-3 miesiące nie ma co liczyć. Tym bardziej iż jest możliwość 3 fali powodziowej.Boję sie czy Krowia Wyspa w sierpniu wypali,czy będzie trzeba zmienić miejsce naszego spotkania.W przyszły weekend jadę do Tinci potrenować przed maratonem na Nielbarku. Pewnie już do samych zawodów będę tam zaglądał jeśli tylko czaś pozwoli.Potem chcę się właśnie przenieść się nad rzekę i mam nadzieję "wyczaić" jakąś miejscówkę z małą presją wędkarską.

Pozdrawiam.

(2010/06/06 12:26)

ppawel


Z małą presją wędkarską to szukaj jak najdalej od Warszawy. Ja byłem w sobotę na Domaniowie wędki co kilkanaście metrów , gęściej niż na zawodach. Dziś jadę z rodzinką nad Radomkę w jakies pokojne miejsce (2010/06/06 12:43)

korzun04


Dlatego wybrałem okolice Różana-prawie 100 km od stolicy a i ja mam dogodny dojazd. Mam nadzieję że Koledzy podpowiedzą o jakiejś ciekawej miejscówce.W ostateczności pojadę "w ciemno" na rekonesans i sam coś znajdę. Może "miejscowi magicy" zdradzą jakieś sekrety!

 

Paweł życzę sukcesów na Radomce- a co połowiłeś na zalewie?

(2010/06/06 13:02)

korzun04


Ponawiam temat z wiarą że jednak mi ktoś pomoże i podpowie parę słów o w/w łowisku. (2010/06/07 17:58)

u?ytkownik4878


Narew też jest bardzo wysoka, zazwyczaj taka jest w miesiącu lutym/marcu.

Niedaleko Różana są pożwirownie, daje link do wątku który zakladałem o tym łowisku:

http://forum.wedkuje.pl/post/zwirownie-brzoze-w-okolicach-rozana/96502/0

Niestety mało jest informacji w tym wątku o tym łowisku, ale kilka razy tam byłem i troche go poznalem. Jeśli coś więcej Cię interesuje pisz na maila.

Pozdr

 

(2010/06/07 19:34)

u?ytkownik41714


Kolego! Na Narwi w okolicach Różana łapałem od malucha :) Dobre miejsca są na "Dyszobabie" trasa na Ostrołękę w Różanie od główki z kamieni idąc z wodą. Jest tam ładny leszczyk, płoć, sumik się trafiał we wcześniejszych latach. Teraz nie wiem bo w tym roku jeszcze nie byłem ale dziadek łapie na spławik wieczorkami na pszenicę leszczyki koło 1kg. (2010/06/08 11:49)

korzun04


Marcin dzięki za bardzo cenne informacje.Powiedz jak jest z dojazdem do wody, w którym miejscu należy zjechać z szosy jadąc od Różana (jakieś charakterystyczne miejsce np.CPN kapliczka itp.).Bardzo intryguje mnie ta kamienna główka ( jest tylko jedna czy kilka?) , czy do niej się dojedzie autem?

Może wspólne wędkowanie, będę jeździł przez Maków Maz.

Pozdrawiam.

(2010/06/08 16:41)

u?ytkownik41714


Nie wiem jaka teraz jest tam wysoka woda, czy ta głowka nie bedzie pod woda. Jak bedziesz jechal od Makowa to skręcając na rondzie w lewo na Ostrołękę miniesz pomnik-czołg potem będzie długa prosta z kilkoma górkami na środku gdzieś jest stacja Shell. Jak miniesz górki będzie lekki zakręt w prawo. O ile dobrze pamietam jakies 100-200m za nim będzie zjazd z asfaltu w prawo w drogę polną (przy niej stoi chyba znak Radia Ostrołęka) i potem już zjedziesz ją do samej rzeki. Samochód będziesz mieć pod nosem :) chyba że będziesz chciał łowić w innym miejscu niż go postawisz. Z reguły można zaparkować w miejscu łowienia, ale nie wiem jaka wysoka woda teraz jest. Bede w Różanie w week teraz ale nie wiem czy się wyrwę na rybki :). Poza tym jestem  z Grudziądza i musiałbym opłacić dodatkowa skladkę za łapanie na wodach Mazowsza. Jak coś to pisz jak tam połowy :) (marchr2@wp.pl) (2010/06/09 11:01)

korzun04


Dzięki za tak szczegółowe informacje.Napisz po niedzieli co słychać nad wodą, ja niestety ten i przyszły weekend mam zajęty,lecz potem szykuję się kilka nocnych wypadów. Mam nadzieję iż woda obdaży mnie rybką  choć w małej części co Twojego Dziadka.

Pozdrawiam.

(2010/06/09 12:59)

FanAtyk


Byłem na majówce nad Narwią niedaleko Różana - w miejscowości Kruszewo, gdzie też mieści się stanica mojego koła. Woda niesamowicie wysoka, bez woderów nie było szansy się dostać nad rzekę. Ryb nie uświadczyłem (łowiłem na spinning i spławik). Obawiam się że jeszcze trzeba poczekać. (2010/06/09 13:49)

u?ytkownik4878


Ja byłem nad Narwią i na majówce i w pierwszy weekend czerwca.

Teraz woda jest duuużo wyższa niż na początku maja.

W czerwcu chyba na Narwi nie połowi:(

(2010/06/09 14:17)

korzun04


Koledzy - wasze wiadomości z nad Narwi napawają mnie smutkiem,mam nadzieję iż przez 2 - 3 tygodnie stan wody się unormuje i będziemy mogli sobie połowić.

Przemek- napisz coś więcej o tej stanicy w Kruszewie, czy wędkarze z innych okręgów mogą tam "zakotwiczyć".Jakie są warunki mieszkaniowe (domki?), sanitarne, żywieniowe itp. Jak daleko jest ze stanicy do rzeki? Może jakiś numer kontaktowy z administratorem ośrodka.

Pozdrawiam miłośników Narwi z nadzieją że się będą dzielić w tym temacie wiadomościami z nad tej pięknej rzeki.

(2010/06/09 19:40)

FanAtyk


Przemek- napisz coś więcej o tej stanicy w Kruszewie, czy wędkarze z innych okręgów mogą tam "zakotwiczyć".Jakie są warunki mieszkaniowe (domki?), sanitarne, żywieniowe itp. Jak daleko jest ze stanicy do rzeki? Może jakiś numer kontaktowy z administratorem ośrodka.


Stanica jest dość stara, wybudowano ją ok. 30 lat temu więc i standard jest jak na tamte czasy: drewniane domki (miejsc noclegowych ok. 20), pomieszczenie sanitarne gdzie jest prysznic i kuchnia, toaleta niestety w postaci wychodka. Ale do rzeki ze 30 metrów (widać ją dokładnie z terenu stanicy) i okolica przepiękna. Wszystkie namiary są na stronie naszego koła, wystarczy wpisać w wyszukiwarce PZW koło 35 i od razu wyskakuje link do strony. Jest tam telefon do gospodarza stanicy (z resztą niesamowicie sympatycznego człowieka). ogólnie polecam to miejsce. Pozdrawiam. (2010/06/10 13:36)

krissu81


Łowił ktoś w miejscowości Dzbądzek? (2010/06/10 16:00)

korzun04


Koledzy- był może ktoś nad Narwią.Jaki jest stan wody i najważniejsze czy rybki już "gryzą"? (2010/06/27 16:31)

korzun04


Łowił już ktoś na w/w łowisku.proszę o sprawdzone informacje! (2011/04/16 12:50)