Zaloguj się do konta

Nareszcie zmiany w prawie wędkarskim

utworzono: 2013/03/06 21:43
norwid1

Witam wszystkich kolegów wędkarzy.Wszystkich,którzy mają dość siedzenia nad pustymi,martwymi zbiornikami i rzekami,a jeszcze muszą za to dużo płacić -namawiam do poparcia inicjatywy zmian w prawie o wędkarstwie i Pzw,którymi zajmuje się Pan poseł z Ruchu Palikota -Pan Makowski Tomasz.Ja dowiedziałem się o tych działaniach z prasy,np w "Faktach i Mitach" nr9 z 7 Marca br.-jest artykuł p.t."Ryba psuje się od PZW".Polecam artykuł i namawiam do popierania działań posła Makowskiego(np.info.na e-mail:Tomasz.Makowski@sejm.pl).Adres e-mail ze strony sejmowej P.posła.Przecież nasza,wędkarzy sytuacja dojrzała do tego,aby przestać łowić(!),przestać płacić -albo organizować wielkie poparcie zmian!

Pozdrawiam-norwid1.

[2013-03-06 21:43]

Inicjatywa jak najbardziej słuszna - tylko jaka jest gwarancja , że partia posiadająca w swoich szeregach Grodzkiego i Biedronia nie wprowadzi np. nakazu stosowania przez karpiarzy 2-osobowego łóżka z zintegrowaną poduszką ?

[2013-03-06 22:45]

Witam wszystkich kolegów wędkarzy.Wszystkich,którzy mają dość siedzenia nad pustymi,martwymi zbiornikami i rzekami,a jeszcze muszą za to dużo płacić -namawiam do poparcia inicjatywy zmian w prawie o wędkarstwie i Pzw,którymi zajmuje się Pan poseł z Ruchu Palikota -Pan Makowski Tomasz.Ja dowiedziałem się o tych działaniach z prasy,np w "Faktach i Mitach" nr9 z 7 Marca br.-jest artykuł p.t."Ryba psuje się od PZW".Polecam artykuł i namawiam do popierania działań posła Makowskiego(np.info.na e-mail:Tomasz.Makowski@sejm.pl).Adres e-mail ze strony sejmowej P.posła.Przecież nasza,wędkarzy sytuacja dojrzała do tego,aby przestać łowić(!),przestać płacić -albo organizować wielkie poparcie zmian!

Pozdrawiam-norwid1.

witam, możesz podać jakieś przykłady zmian, które ma w zamiarze ten polityk? Napisałem sobie przed chwilą do niego zobaczymy może coś mi prześle. Poprę każdego, kto zwali pzw ze śmierdzących nóg na paskudny ryj...nawet jeśli będzie to dwóch panów w tym jeden z białym welonem [2013-03-06 23:21]

Roxola

http://forumwedkarskie.pl/topic/1155-nieuczciwe-praktyki-pzw/

[2013-03-07 07:52]

A pan Makowski posiada jakąś stronę www na które można by było się zapoznać z jego postulatami ?
p.s. naprawdę jest mężczyzną ? [2013-03-07 08:43]

Grzesiek75

Niech żyje PZW, niech żyje 100 lat i jeszcze dłużej. [2013-03-07 09:52]

Artur z Ketrzyna

http://forumwedkarskie.pl/topic/1155-nieuczciwe-praktyki-pzw/

Moim zdaniem jest to wypowiedź pod publikę.

"Od lat wędkarze płacą gigantyczne haracze za samo prawo do łowienia w jeziorach, rzekach i zbiornikach wodnych, które są niemal pozbawione wymiarowych ryb, nie mówiąc o okazach."

Niecałe 200 zł za możliwość wędkowania na przynajmniej kilkunastu jeziorach i kilku rzekach. Gdzie w łowisku komercyjnym płaci się 350 zł za jedno łowisko.
Jakoś wędkuje i wypuszczam dużo ryb przekraczających wymiar ochronny, jak też sporo ryb z łowisk PZW trafia do parady rekordów.

Reszta to też pisane na wyrost...
[2013-03-07 18:19]

mateusio1981

"Nareszcie zmiany w prawie wędkarskim"... Czytam tytuł posta. Zachęca do kliknięcia i zapoznania się z treścią. Kabotynizm i propaganda Goebellsów z Ruchu Palikota jest żenująca. Zero konkretnych działań tylko granie na emocjach.    [2013-03-07 18:30]

Jachyb

Odpowiedź ZG PZW [2013-03-08 17:12]

norwid1

Witam. Zapewniam kolegę,że nie należę do "Ruchu Palikota" ani do żadnej innej partii.Artykuł przeczytałem przypadkowo we wspomnianej gazecie i pomyślałem,że dobrze byłoby doczekać się zmian na lepsze w prawie dotyczącym nas-wędkarzy.
Nie mam nic wspólnego z żadną propagandą,ale mam dość siedzenia z wędkami nad pustymi,martwymi  wodami,więc  w dobrej wierze -chciałem podzielić się przeczytanymi wiadomościami.Pozdrawiam.
[2013-03-08 17:28]

norwid1

Witam.Wiem na ten temat tyle,ile przeczytałem w gazecie"Fakty i Mity".Ja również napisałem do Pana Posła,ale jak dotąd nie otrzymałem odpowiedzi.Pozdrawiam.
[2013-03-08 17:32]

Jack14

Nareszcie "czytam" o zmianach w prawie wędkarskim i nigdzie ich nie widzę (nawet w okularach).

Czy macie to samo co ja?

[2013-03-08 17:54]

JOPEK1971

Odpowiedź ZG PZW

"PZW nie kontroluje wód, bo to wykonuje państwo poprzez swoją administrację oraz odpowiednie służby, ale użytkuje te 217 tys. ha wód zgodnie z przyjętymi w operatach rybackich naukowymi zasadami racjonalnej gospodarki rybackiej"

Dziwne,ale ja tych naukowych zasad racjonalnej gospodarki jakoś nie mogę zaobserwowac. 8(
  [2013-03-08 19:05]

Robert1911

Ruch Palikota, no no poważni ludzie może nawet poważniejsi od swojego szefa to teraz napewno sie coś ruszy :)
[2013-03-08 19:34]

Przez chwile myślałem że jestem na wp. klikasz wątek na pozór z ciekawym tematem-otwierasz a tam zupełnie inny temat i mydlenie oczu... [2013-03-08 21:08]

Koledzy wędkarze. Bądżmy jak najdalej od polityków i polityki. Niech się żrą w tym cyrku przy Wiejskiej aby nie nad naszymi wodami. Bo jak znam życie zaraz znajdzie się kilku geszefciarzy którzy i te bezrybne wody nam zabiorą . Powstaną spółki, stowarzyszenia etc.etc. I nawet za siedzenie nad rzeką czy jeziorem przyjdzie zapłacić
Z poważaniem
Julian
[2013-03-09 10:37]

tukamil

W wodach nie ma ryb nie tylko dlatego, że PZW źle gospodaruje, ale przede wszystkim dlatego, że my wędkarze nie mamy takiej kultury jak chociażby mieszkańcy skandynawii i nie dorośliśmy do wód pełnych ryb. Czemu wszyscy zawsze szukają winnych we władzach, politykach itd. a nie zaczną zmian od siebie samych. Ludzie narzekają, że politycy kradną, że nie wiele robią dla dobra kraju, a tym czasem cały naród zachowuje się tak samo. Jestem patriotą ale subiektywnie patrząc Polacy (w tym ja pewnie również, choć staram się z tym walczyć) to lenie, obiboki i oszuści.
[2013-03-09 12:42]

adam-konopnicki

Nie wierzę nikomu z Ruchu Grodzkiego ani tej parszywej gazecie którą promował morderca ks.Popiełuszki, były esbek, bandyta.
Jak dla mnie niech politycy się odwalą od naszych wód i PZW bo oni jeszcze nigdy nic na lepsze nie zmienili, a większość jak zwykle przekoloryzowana.
Gdzie te puste zbiorniki ? Wystarczy wejść w nasz temat "Jak było dziś na rybach", wystarczy samemu pojechać i przy odrobinie inicjatywy i szczęścia rybki biorą. 
Nie ma okazów ? No przepraszam bardzo proszę kupić jakąkolwiek gazetę o tematyce wędkarskiej i poczytać wykaz rekordów, wydarzenie z ostatnich dni, pewien pan z mojego koła pojechał na trocie i złapał Troc 88 cm ;) Ciężko o wymiar ? No nie przesadzajmy, aż tak ciężko złapać szczupaka 50 ke, klenia 25 cm ?  [2013-03-09 14:06]

gutekf1

W wodach nie ma ryb nie tylko dlatego, że PZW źle gospodaruje, ale przede wszystkim dlatego, że my wędkarze nie mamy takiej kultury jak chociażby mieszkańcy skandynawii i nie dorośliśmy do wód pełnych ryb. Czemu wszyscy zawsze szukają winnych we władzach, politykach itd. a nie zaczną zmian od siebie samych. Ludzie narzekają, że politycy kradną, że nie wiele robią dla dobra kraju, a tym czasem cały naród zachowuje się tak samo. Jestem patriotą ale subiektywnie patrząc Polacy (w tym ja pewnie również, choć staram się z tym walczyć) to lenie, obiboki i oszuści.

Podpisuje się pod Twoim stwierdzeniem. [2013-03-09 14:34]

maciejka15

witam , zgadzam się z "julianem",im mniej polityki nad wodą tym lepiej,pomyślmy nad tym żeby ryb było więcej w wodach, tylko jedno mogli by doprecyzować w tym gmachu na wiejskiej,chodzi o jednakowa opłatę ,dla mnie mogła by być jednakowa na wszystkie wody,wiadomo,że składka roczna może nieco wzrosnąć  "pożyjom uwidiom:
[2013-03-09 15:05]

johnkelly

Mam wrażenie, że panowie zapominacie, iż PZW i wędkarstwo będzie działaś w takich ramach na jakie będzie pozwalać prawo. Więc obrażanie się na tych co je stanowią nie brzmi poważnie.
[2013-03-09 15:39]

albercik

Juz Ruch palikota to nic dobrego nie zrobi, a napewno nie za darmo
[2013-03-09 15:57]

Artur z Ketrzyna

Witam. Zapewniam kolegę,że nie należę do "Ruchu Palikota" ani do żadnej innej partii.Artykuł przeczytałem przypadkowo we wspomnianej gazecie i pomyślałem,że dobrze byłoby doczekać się zmian na lepsze w prawie dotyczącym nas-wędkarzy.
Nie mam nic wspólnego z żadną propagandą,ale mam dość siedzenia z wędkami nad pustymi,martwymi  wodami,więc  w dobrej wierze -chciałem podzielić się przeczytanymi wiadomościami.Pozdrawiam.

Jeśli masz dość takiej sytuacji, to zrób coś by się to zmieniło. A zacznij od aktywnego uczestnictwa w zebraniach koła. No i jak tak patrzę na Pana to myślę że nawet mógł by startować do władz koła i się wykazać.
[2013-03-09 21:13]

Artur z Ketrzyna

Odpowiedź ZG PZW

"PZW nie kontroluje wód, bo to wykonuje państwo poprzez swoją administrację oraz odpowiednie służby, ale użytkuje te 217 tys. ha wód zgodnie z przyjętymi w operatach rybackich naukowymi zasadami racjonalnej gospodarki rybackiej"

Dziwne,ale ja tych naukowych zasad racjonalnej gospodarki jakoś nie mogę zaobserwowac. 8(

Jestem w posiadaniu takiego operatu. I powiem wam że jest tak napisany że gospodarz wody ma naprawdę luzik... (znikome wymagane ilości zarybienia co do ogromu ha wody).
Tyle że to od nas członków zależy, czy wyegzekwujemy racjonalne zarybianie. To znaczy zgodne z uzyskanym pożytkiem (odłowionymi rybami). Gospodarz ma za zadanie utrzymać zdrową populację ryb i nie może degradować naturalnego środowiska jak tęż zagrażać naturalnym gatunkom ryb....
[2013-03-09 21:26]

pawelslupca

Nie no panowie tylko nie dopuszczajcie do tego by politycy zaczeli rzdzic nam w łowisku.Moze i dzialania pzw nie podobaja sie wszystkim,ale ja osobiscie nie wierze w to co niektorzy z was pisza,mianowicie ze mamy puste zbiorniki. One wcale nie sa puste a ze nie mozecie zlowic duzej ryby to wcale nie znaczy ze jej tam nie ma,moze byc co prawda bardzo ograniczona jej ilosc  (klusownictwo) ale czyja to wina,kto wedkuje nad tymi zbiornikami ,My czy szefostwo z Pzw.   Kazdy z Nas widzi co sie dzieje nad woda,ale ilu z nas cos z tym zrobi osobiscie... [2013-03-09 22:20]

Paweł masz 100% racji. Sam jeżdzilem w latach 70-siątych do Kuligowa nad Bug do Janówka na Narew. Co wynika z moich paru letnich obserwacji ? Zaczęły się działki skończyła się ryba.
Ps. Do tego doszło że tkzw.,,działkowicze "  śmiali się nam wędkarzom w żywe oczy. Bo jak mówi stare Polskie przysłowie. Chłop żywemu nie przepuści. A kto twierdzi że tak nie jest niech pierwszy rzuci kamieniem.
Julian
[2013-03-10 08:34]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia