Naprawa/przeróbka rodpoda

/ 6 odpowiedzi
Witam .Kupiłem kiedyś tripoda w którym wszystkie zatrzaski (regulujące dł.nóg) popękały przez co nie możliwa jest regulacja. gdyby nie ta zatrzaski rodpod był by dobry -stabilny, lekki .Pytanie czy dało by sie jakoś domowym sposobem te popękane części powymieniać lub dać jakieś nowe rozwiązanie??

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

tobi088

Moja propozycja to:

Jesli jest wsuwany i ze stosunkowo grubszego materiału (min. 2mm) to możesz ponawiercać i nagwintować. Zasade działania prosta. Najlepiej poszukać śrub i gwintownika o drobnym zwoju, zapewne to aluminium więc bedzie się zużywać, bądź możesz znaleźć magika ktróry spawa alu i ci nadspawa aluminiowe nakrętki.

(2012/09/20 11:27)

użytkownik26223

hmmmmmobawiam sie że nogi tego poda są wykonane z jakiegoś tworzywa ,moge sie mylić ale nie wygląda to na aluminium. (2012/09/20 12:06)

Gieniusz

Jeżeli jest materiał na tyle silny to można ponawiercać w nogach stojaka otwory i jeden otwór w górnej podpórce. W tedy wystarczy, że będzie się przekładać jakąś zawleczkę lub bolec przez górną podpórkę i odpowiedni otwór w nodze. Troszkę więcej pracy przy rozkładaniu sprzętu ale zawsze będzie służył.
pozdrawiam (2012/09/20 12:19)

CZzesio

Cześć:) Niestety nie wiem jak to wygląda z bliska  ale myślę ,że jeśli nóżki są okrągłe - z rurek to można łatwo i szybko dorobić takie tulejki wzmacniająco-regulujące .... (2012/09/20 13:31)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.