Naprawa wędki

/ 14 odpowiedzi
WitamMam mały problem z uszkodzoną wędką, mianowicie przygniotłem sobie dolną część rękojeści w drzwiach samochodu. I tutaj moje pytanie do was, jak najlepiej, najszybciej i zarazem najtaniej(no chyba że się nie da według tych trzech kryteriów) naprawić ta usterke?Oddawać to do serwisu czy może lepiej samemu  poszukać czegoś w rodzaju masy korkowej i spróbować to naprawić. Byłem z tym w lokalnym sklepie i gość mi doradził żebym kupił sobie szpachli samochodowej wymieszał z dużą ilością korka (może być korek od wina) i sam sobie ulepił taką kulkę, ale średnio mi się ten pomysł widzi. Czekam na wasze porady. Z góry dzięki za pomoc;]
PS. nie mogę dodać zdjęcia z jakiegoś dziwnego powodu więc wklejam link do zdjęcia z usterką          http://i48.tinypic.com/k12o9d.jpgPozdro ;] 
luzy


Nie kombinuj za wiele. Odetnij na wysokości tych pierścieni i czymś zaślep. Może korkiem plastikowym z np . rozpuszczalnika jeśli wejdzie a jak nie to psiknij do środka troszkę pianki poulieretanowej . Obetnij piankę i pokryj ją poxipolem i pomaluj. (2013/03/24 18:00)

u?ytkownik27096


Może da rade coś z korkiem od winka albo szampana zmajstrować.  (2013/03/24 18:38)

marekr


Witam. Jeżeli nie jest to taleskop / a patrząc po średnicy dolnika , chyba nie jest/ , to nie skracaj dolnika , bo znając życie potem połamiesz szczytówkę , gdyż będzie dłuższa o te parę centyetrów :-). A co do naprawy to obczyść wystający koniec "rurki" i  dorób podobną / na wzrór starej  /  końcówkę najlepiej z korka od "gąsiora" i wklej na butapren. Pozdrawiam (2013/03/24 19:06)

withanight88


Za wiele skracać nie trzeba, bo to tylko końcówka wędki z której spadł(rozleciał się) korek.

Tak jak pisano wyżej ściął bym to na równo z tym czarnym, dziurę zatkał i zalał klejem dwuskładnikowym, klej ładnie się rozpłynie, jak stwardnieje to nawet możesz go szlifować i nic się do środka nie dostanie. (2013/03/24 20:43)

golden2le


Takie zakończenia można dokupić w necie koszt od ok. 20zł czyścisz wklejasz i wędka jak nowa dodatkowo można wybrać zakończenie z systemem pierścieni doważających co pomaga w wyważeniu wędki z kołowrotkiem montaż dziecinnie prosty :) (2013/03/25 13:43)

Artur z Ketrzyna


Kolego, zepsułeś tylko zatyczkę. Możesz ją sobie zam zrobić z koka od wina, czy grubej gimi i wkleić na miejsce tej zniszczonej.
Dopasuj średnice i wywierć otwór taki jak wystający blank, przyklej na polipropylen i gotowe.
Lub kupić oryginał... (2013/03/25 17:25)

elgordo


Witam.Złamał mi się trzeci segment feedera(nasuwany) jak to zreperować?Jak patrzę na blank z korkową rękojeścią idrugi segment,to mi szkoda to wyrzucić.Jestem rencistą,niepełnosprawnym,to i nie mogę kupić nowego feedera.Może ktoś ma trzeci segment lub ma pmysł jak to zreperować.Pozdrawiam. (2018/08/14 15:43)

ogtw


Dołącz zdjęcie, wtedy będzie jaśniej. (2018/08/14 15:57)

barrakuda81


Jaka to wędka?Model i producent? (2018/08/14 20:12)

elgordo


Witam.Wędka to jaxon telstar feeder 360/80 (2018/08/22 19:49)

barrakuda81


W warunkach domowych naprawa jest raczej niemożliwa ale zawsze jest możliwość oddania wędki do serwisu Jaxona.Można spróbować za pośrednictwem sklepu gdzie wędka została zakupiona nawet jeśli jest już po gwarancji.Sklep ma najczęściej kontakt np z przedstawicielem danej firmy i moze przekazać sprzęt do naprawy ( tak w uproszczeniu ).Jeśli naprawa będzie płatna czyli pogwarancyjna można poprosić o wycenę naprawy przed jej dokonaniem. Jednak nie powinien to być jakiś wysoki koszt.Jak jest na gwarancji to tym lepiej.Można wędkę przekazać,wysłać do serwisu autoryzowanego w tym przypadku Jaxona bezpośrednio ale najlepiej najpierw zadzwonić i obgadać sprawe co i jak.

http://www.jaxon.pl/About/247_175_kontakt.aspx

Powyżej link do strony z adresem serwisu Jaxona.
Serwis:
tel.: +48 61 8463116
e-mail: serwis@jaxon.pl
Pozdrawiam. (2018/08/22 20:18)

elgordo


Serdeczne dzięki.Wędka kupiona u P.Grażyny na Kilińskiego ,ale jakieś15 lat temu. (2018/08/23 15:16)

barrakuda81


O to kiepsko bo już dawno nie produkowana...Ale warto popytać w serwisie bo często jest model - następca danej serii i bywa że segmenty mogą pasować. W ostateczności można spróbowac naprawy własnymi siłami.Ja tak kiedys zrobiłem i kij działał i łowił.Pięknie to nie wyglądało:-) Miałem złamany element przy szczytówce.Wstawiłem kawałek starej szczytówki ,skleiłem nasuwając elementy wędki na kawałek starej szczytówki i tak się to scaliło.Objechałem omotką byle jaką nicią i lakier do paznokci bo akurat taki miałem.Ta wędka do tej pory gdzieś leży i jeszcze mogłaby łowić.Uginała sie normalnie i ryby też ciągnęła. Nie ma to jednak jak profesjonalna naprawa. (2018/08/23 20:49)