Naprawa wędziska

/ 10 odpowiedzi
Witam. Mam w piwnicy stary spining. Jest uszkodzony, mianowicie gdy przechodziłem przez rów koło jeziora potknąłem się i złamałem górną część spinningu w 3/4 długości, ok 20-30cm złamałem. Leży w piwnicy i się kurzy. Da sie to jakoś naprawić? Dałbym ją mojemu młodszemu adeptowi spinningu czyli kuzynkowi. Wędka to lekka okoniówka o cw 5-15g. Da rade wkleić szczytówkę od drgającej, czy może szczytówkę węglową od bata i założyć przelotki?
pioter94


Ja tak zrobiłem tylko że przy spiningu cw 15-25g. Spisuje się bardzo ładnie mogę powiedzieć że nawet lepiej jak było fabrycznie zrobione. Nie wiem czy przy takiej delikatnej wędeczce można wkleić ale na moim miejscu bym zaryzykował. (2012/01/06 21:45)

spokojny


Możesz dokupić sobie delikatną szczytówkę od feederka, przy odrobinie zręczności idzie to połączyć, poszukaj w necie sposobów naprawy. Szczytówka taka będzie miała podobne ugięcie i pracę do spiningu okoniowego. Ja przynajmniej bym pokombinował w tym kierunku, chyba że jest coś o czym nie wiem albo koledzy mają lepszy pomysł. (2012/01/06 21:46)

irex


Jeśli umiesz zakładać przelotki to radziłbym kupno surowej wklejki węglowej odpowiednio delikatnej do tego kija.Możesz ją zamontować w dwojaki sposób: 1.obciąć kij w odpowiednim miejscu(chodzi o średnicę) i wkleić wklejkę lub2.włożyć ją od dołu składu i wysunąć (tak jak w teleskopie). Drugi sposób jest o tyle lepszy ,że łatwiej w razie późniejszej awarii  będzie go  wymienić.Ja najczęściej stosuje sposób 3.dopasowuje szpic do składu i wkładam go od góry.Wymaga to trochę pracy ale w ten sposób mogę zmieniać wklejkę w zależności od potrzeb(mam kilka szpicy o różnej sztywności) (2012/01/06 22:09)

pioter94


Ja sklejałem super glue po czym łączenie zalałem lakierem (2012/01/06 22:10)

spokojny


@irexFajnie to opisałeś, trzy nowe pomysły i w przystępny sposób, cóż człowiek całe życie się uczy.To twoje rozwiązanie z wymiennymi jak to napisałeś "szpicami" może spowodować że ten kij będzie bardziej uniwersalny niż ten który kolega @Drag posiada obecnie ;)
Pozdrawiam (2012/01/06 22:21)

Draq


No dzięki za pomysły. Myślałem, że już będę miał ten kijek w plecy. Zobaczę co mają w wędkarskim i pokombinuję coś. Skłaniałbym się bardziej ku metodzie 3. Zobaczę co jutro z tego wyjdzie. (2012/01/06 22:31)

spokojny


Powodzenia, i poinformuj nas jak coś wykombinujesz. (2012/01/06 23:07)

Draq


Dzisiaj zabrałem się za to. Kupiłem w wędkarskim szczytówkę do feedera za 14zł. Delikatna do 14g wiec do okoniówki jak znalazł. Zacząłem powoli brzeszczotem ucinać wędkę od góry, aby znaleźć takie miejsce w którym szczytówka będzie wchodzic a wędkę. Miejsce to jest akurat takie, że przerwy między przelotkami są w sam raz. Skleiłem to kropelką, miejsce wyrównałem czarną nicią i zamalowałem lakierem. Wygląda dobrze. Tylko miejsce łaczenia widać dosyć mocno i kolor szczytówki jest szary, a wędka czarna :D Wydaję mi się, że bedzie dobrze, wędka ugina się równomiernie na całej długości. Dzięki za rady :) (2012/01/07 15:22)

irex


Cieszę się ,ze moglem pomóc. (2012/01/07 15:24)