Zaloguj się do konta

Naprawa złamanej szczytówki w spiningu

utworzono: 2012/10/05 17:58
szczupak2518

Koledzy poradźcie bo złamałem spining na wypadzie na ryby przy zamykaniu drzwi nie zauważyłem szczytówki i bęc. Moje pytanie dotyczy czy można wkleić kawałek szczytówki węglowej tak aby zrobić wklejankę wędka jest pusta w środku jest to jaxon perseus casting do 25g wędka złamała się między drugą a trzecią przelotką doradźcie jak to wykonać lub podsuńcie jakiś inny pomysł oby był tani i abym mógł to wykonać jutro za nim mi sklepy zamkną.
[2012-10-05 17:58]

Jack14

Jak już sklepy zamknięte?

To może jakiś super klej :-)

Wybacz ale twoje pytanie to tylko do "parku" należy wysłać.

Najlepiej:

KUPIĆ NOWĄ ! 

[2012-10-05 18:42]

Draq

Na reklamację oddaj :) A pękła i masz teraz 2 części szczytówki czy pękła i trzyma się w kupie? Jak chcesz wklejankę zrobić to możesz kupić szczytówkę od feedera i wkleić.
[2012-10-05 19:24]

arcybiskup

Ja raczej sklejam wędki robię jakby własne wklejanki dwie złamane części wsadzam w grubszy kawałem wędki np. szczytówka od połamanego bata czy innego spiningu docinam brakujący kawałek tak by jedna połamana cześć i druga wchodziła w brakujący element ;D ciężko opisać ;D . Ale zmienia się wtedy czułość wędki niestety ;D bo ja mam wędkę od 2-12 gr ale bardzo dobrze czuje paproszki 1 gr i mniejsze gdzie przed złamaniem nie mogłem takim rzucić a teraz miotam na odpowiednie odległości. Ja sobie wkleiłem szczytówkę od pickera ;D możesz tez dorobić tak wędkę żeby nic nie doklejać ani nie sklejać dwóch połamanych części tylko jakby załagodzić 'nową' szczytówkę wędki. Próbuj albo nowiutką wędkę kupić :) [2012-10-05 19:28]

withanight88

Tak jak Draq napisał, wklej szczytówkę od feedera. Ja wkleiłem i nie narzekam. Klei się to na distal, lub inny epoksydowy dwuskładnikowy.
[2012-10-05 19:45]

Randal

Koledzy poradźcie bo złamałem spining na wypadzie na ryby przy zamykaniu drzwi nie zauważyłem szczytówki i bęc. Moje pytanie dotyczy czy można wkleić kawałek szczytówki węglowej tak aby zrobić wklejankę wędka jest pusta w środku jest to jaxon perseus casting do 25g wędka złamała się między drugą a trzecią przelotką doradźcie jak to wykonać lub podsuńcie jakiś inny pomysł oby był tani i abym mógł to wykonać jutro za nim mi sklepy zamkną.

Możesz zrobić to co koledzy radzą, jednak Wędka nie będzie już tą samą jaką była przed złamaniem. Może czas pomyśleć o nowej. Synowi jego kolega odłamał 15cm szczytówki morskiego kija ,,Red Pilk,, został naprawiony, jednak nikt nie chce nim łowić, to już nie jest ta akcja. Co do Twojej wędki, skłaniał bym się do zrobienia wklejki.W sklepie wędkarskim coś dobierzesz. [2012-10-05 21:35]

grzesiu92

I wlasnie dlatego nie lowie na weglowki. Zbyt czesto mialem takie przypaki ;-) W sumie wklejanka to nei glupi pomysl. Ale nei wiem czy nie mozna tego specjalna tasmą weglowa skleic. Koeldze pekla tyczka jak my spadla z rolek podporki czy jak to sie tam nazywa. Zamiast wymieniac caly element dal to gdzies gdzie mu to skleili nawet niedrogo wyszedl. Musisz poszukac na internecie co i jak dokladnie.
[2012-10-05 23:37]

szyspinn29

Spróbuj na szczytke od feedera,lub kup sobię szklaną i zamontuj przelotki. [2012-10-06 09:31]