Naprawa wędki podlodowej

/ 9 odpowiedzi
Witajcie.Zacznę od tego, iż dostałem w prezencie wędeczkę podlodową Miado Tele Ice. Wracając do domu uszkodziłem ją jednak w bardzo głupi sposób: otóż podczas pakowania jej do plecaka wypadła mi i pękła. Dosłownie idealnie pod przelotką szczytową. I tutaj powstaje mój problem. Jak ją naprawić? Myślałem o tym, aby na miejsce przelotki rąbnąć nasadkę z kiwokiem(miała być i tak pod mormyszkę), ale nie jestem pewien, czy wędka nie jest za sztywna. Proszę o pomoc.Z góry dzięki i pozdrawiam.
peterak


 jak chcesz to skożystaj z mojej rady -  ja zamowilbym o jeden rozmiar większą przelotkę, i ją wemienił, a jak nie, to zdjąć tą starą zastrugać (tzn. oszlifować) końcówkę wędki i ponownie nałożyć nagrzaną przelotkę. zdjąć można ją z tego kikuta przez podgrzanie jej zapalniczką, a następnie zdjęcie kombinerkami. nakladać należy ją także podgrzaną, poniewarz przez ogrzanie metal się rozszerza. 

1- zdejmij przelotkę z kikuta poprzez podgrzanie

2- nałóż roztopiony klej w pałce (no wiesz taki do pistoletu) roztopiony na zastruganą szczytówkę

3- podgrzej przelotkę i nalóż na klej i końcówkę wędki.

UWAGA !!! : strugać wędkę należy do rozmiaru tylko troszeczkę mniejszą od PODGRZANEJ przelotki


Powodzenia i połąmania kija pod rybą,. a nie od podlogi

(2013/12/05 17:44)

RuchPalikota2


 jak chcesz to skożystaj z mojej rady -  ja zamowilbym o jeden rozmiar większą przelotkę, i ją wemienił, a jak nie, to zdjąć tą starą zastrugać (tzn. oszlifować) końcówkę wędki i ponownie nałożyć nagrzaną przelotkę. zdjąć można ją z tego kikuta przez podgrzanie jej zapalniczką, a następnie zdjęcie kombinerkami. nakladać należy ją także podgrzaną, poniewarz przez ogrzanie metal się rozszerza. 

1- zdejmij przelotkę z kikuta poprzez podgrzanie

2- nałóż roztopiony klej w pałce (no wiesz taki do pistoletu) roztopiony na zastruganą szczytówkę

3- podgrzej przelotkę i nalóż na klej i końcówkę wędki.

UWAGA !!! : strugać wędkę należy do rozmiaru tylko troszeczkę mniejszą od PODGRZANEJ przelotki


Powodzenia i połąmania kija pod rybą,. a nie od podlogi

2- ten roztopiony klej to sylikon który się wkłada do pistoletu bo tak to raczej trudno się tym posługiwac :P

(2013/12/05 18:02)

89krzysztof


Powodzenia i połąmania kija pod rybą,. a nie od podlogi

2- ten roztopiony klej to sylikon który się wkłada do pistoletu bo tak to raczej trudno się tym posługiwac :P





http://www.contakt.pl/images/produkty/bosch_zielony/pkp18e_fr.jpg
Nie wiem czy to w środku to silikon, ale chyba o coś takiego chodziło? // Co do samej naprawy wędki. Koszt nowej podlodówki to jakieś 20zł, naprawa trochę mniej. Gra niewarta świeczki. (2013/12/05 18:58)

Artur z Ketrzyna


Peterak, nie obraź się ale lepiej wcale nie doradzać jak się na tym dobrze nie zna.
Ten klej co doradzasz to... bez komentarza.

krychu26 Możesz zrobić jak myslisz  "na miejsce przelotki rąbnąć nasadkę z kiwokiem(miała być i tak pod mormyszkę)" Sa takie z przelotką...
A jak chcesz tą naprawić tanio.
To możesz ta oczyścić i z powrotem nakleić. podgrzewasz sama końcówkę przelotki i wydłubujesz/wyjmujesz tkwiącą w niej pozostałość szczytówki.

Ponieważ mówisz że ułamała się idealnie za przelotką, to ta powinna pasować idealnie. tylko musisz ją dobrze oczyścić w środku z pozostałości. I powinna ciasno wejść na szczytówkę. Wystarczy by weszło około 5 mm szczytówki.
Jak nie będzie chciała wejść. To możesz za pomocą cienkiego wiertełka lepiej oczyścić środek gniazda w przelotce, a nawet lekko zebrać ze ścianek.
Możesz też lekko samą przelotką (tak jak byś nakrętkę nakręcał zeszlifować szkliwo z blanku. lub delikatnie nożykiem zebrać. Ale tylko do tego miejscami, do którego osadzisz przelotkę.
A przyklej ja na super glu. (pewnie w domu masz). Z braku laku to i lakier do paznokci też ją przylkei jak bedzie dobrze dopasowana.


A i jeszcze jedno.
Zanim przykleisz tą przelotkę możesz nałożyć na blank koszulkę ebonitową (taka z przewodu, ale musi być w miarę dopasowania, ale też musi pozwolić na wsuniecie kiwoka). Potem ją zsuniesz na stopkę/końcówkę przelotki i będzie służyć do montażu kiwoka. A jak nie będziesz używał kiwoka to nie będzie w niczym przeszkadzać. Są takie rozwiązania i w kupnych wędkach... (2013/12/06 23:07)

JKarp


"Peterak, nie obraź się ale lepiej wcale nie doradzać jak się na tym dobrze nie zna.Ten klej co doradzasz to... bez komentarza."
A używałeś, że tak piszesz?Właśnie do szczytówek nie powinno się używać tych super kropelek i temu podobnych klejów.
" Ponieważ mówisz że ułamała się idealnie za przelotką, to ta powinna pasować idealnie "Nie powinna i na pewno nie pasuje. Żadne czyszczenie lub zebranie ścianek przelotki nic nie da a na pewno zniszczy przelotkę.
W tej sytuacji najrozsądniej będzie dokupić przelotkę o rozmiar większą ( znaczy średnicę ) i wkleić ją na klej, który nie jest twardy i sztywny po wyschnięciu.I jeszcze jedno - zanim zaczniesz kleić odtłuść obie powierzchnie.JK (2013/12/07 08:55)

piotrcarp


Dokladnie tak jak Janusz pisze kropelka sie nie nadaje do klejenia przelotek bo jest to klej nie elastyczny i w razie koniecznosci ponownej wymiany przelotki jest problem:) A do klejenia przelotek uzywa sie wlasnie kleju termicznego tego w paleczkach bo wystarczajaco mocno trzyma, jest elastyczny a w razie koniecznosci wymiany na nowa wystarczy podgrzac zapalniczka:) (2013/12/07 10:06)

krychu26


No właśnie co do przelotki to jest mały problem. Otóż nie jest ona z "nasadką", tylko bezpośrednio przyklejona do blanku(czyli ponowne jej wklejanie nic nie da. Ale mam pewien pomysł(dzisiaj sprawdzę i opowiem o wynikach). (2013/12/07 11:02)

peterak


owszem używałem takiego kleju, i jest on niezwykle skuteczny, kupilem w fishing 24 i wedka wytrzymala 3 pstragi spod lodu i sporo innych ryb np. duzych leszczy wiec skad sa pozory ,, nie pisz jak sie nie znasz, ja to przetestowałem i działą, w feederku takze to zastosowalem wie cprosze pomyslec zanim sie cos napisze, bo mozna kogos obrazic... chba że taki byl cel panie arturze... a co do szczytówki to naprawe opisalem tak jak pan 

(2013/12/07 22:37)

peterak


ps. : dziękuje panu Piotrowi i Januszowi za poparcie w sprawie kleju i innych :D (2013/12/07 22:40)