Naprawa spinningu i desek do łódki

/ 3 odpowiedzi
Witam

Mam pytanie odnośnie pękniętego kija spiningowego. Nabawiłem sie pęknięcia blanku, nie jest ono w jakimś szczególnym miejscu, można powiedzieć ze na środku między przelotkami w pierwszej części tj, częśc z kołowrotkiem.. Wędka nie jest złamana ale jest popękany lakier i powierzchnia wędki. Wędka jest z włókna węglowego. Pęknięcie przebiega na skos. Kształt jest nie zmieniony. Zależy mi bardzo na tej wędce ponieważ dostałem ją w prezencie a sama wędka jest bardzo dobrym kijem do spinningu. Rozważałem różne opcje naprawy, jak dotąd do tej pory najlepszą opcją wydaje się być siatka z włókna szkolanego i żywica, ponoć najtrwalsze połączenie. Może ktoś miał podobny problem i wie jak zrobić to jeszcze lepiej, jak pisałem zależy mi na najlepszej naprawie wędki. Jeśli ktoś może pomóc, ma wiedzę i doświadczenia proszę o podpowiedż jak Wy byście to zrobili.

Druga sprawa dotyczy desek do pontonu. Niedawno kupiłem ponton tylko bez podłogi. Deski dorobiłem sobie sam ponieważ posiadam maszyny do obróbki drewna, pytanie tylko czym najlepiej zakonserwować deski żeby nie brały wody np, w przypadku zalania. Znajomy z zakładu lakierniczego podpowiedział mi żywicę epoksydową, ale myślę że tutaj temat był przerabiany nie raz i wędkarskie doświadczenie będzie praktyczniejsze. Jeśli ktoś bawił się w konserwacje, malowanie desek do pontonu, konserwację drewnianych elementów łodzi itp. proszę o pomoc i z góry dziękuję :) Pozdrawiam
Randal


Na pęknięcie możesz nawinąć cienką omotkę i zabezpieczyć lakierem żywicznym. Żeby było ładnie musiał byś mieć obrotnik, wtedy lakier równo się rozprowadzi. Jeśli nie zależy Ci na efekcie wizualnym możesz omotkę polakierować klejem Patex z pędzelkiem. Przez chwilę wędkę będziesz obracał w dłoniach. (2021/06/20 15:02)

4sandacze


Wskazane byłoby , szczególnie przy pęknięciach poprzecznych,wklejenie od wewnątrz kawałka rurki np ze starego blanku ,o tej samej zbieżności . Z zewnątrz oczywiście nitka lub rowing węglowy i lakier.Wiąże się to jednak z demontażem końcówki uchwytu. (2021/06/24 15:55)