Zaloguj się do konta

Naprawa łodzi wędkarskiej

utworzono: 2014/03/09 18:05
Mankowski

Witam, mam łódkę z poliestru, ostatnio gdy robiłem przegląd przed zbliżającym się sezonem zauważyłem w paru miejscach pęknięcia ( pajączki ), i zastanawiam się co z tym zrobić, czy wystarczy pomalować np żelkotem czy w tych miejscach dać żywicę, pęknięcia nie są duże 5-10 cm średnicy.Dodam że po ostatnim wyciąganiu łodzi z wody w środku między komorami pojawiło się trochę wody, a poza tymi pajączkami nic więcej nie ma uszkodzonego.Proszę o jakąś rade co z tym zrobić, z góry Dziękuje i Pozdrawiam.
[2014-03-09 18:05]

enG1ne

Pęknięcia dobrze oczyścić, przeszlifować, na to dajesz łatę z tkaniny szklanej i żywice. Przy sporych pęknięciach najlepiej łatę dać zarówno na zewnątrz i wewnątrz łodzi. W zależności jak duże są te pęknięcia możesz dać np 2-3 warstwy tkaniny, albo wcale i wtedy tylko zamalować żywicą. Żelkot to też żywica, wiec w sumie może być.
[2014-03-09 20:45]

Mankowski

właśnie pęknięcia są małe i nie wiem czy trzeba dawać łatę, i dlatego myślałem o żelkocie ale nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy to wystarczy??
[2014-03-10 07:52]

ADAM180276

Witam
Kolego zajmuję się laminatami od 14 lat i powiem Ci tak nie stresuj się tymi pająkami, oczywiście jeśli to nie są pęknięcia przez całą warstwę laminatu ! Dokładnie sprawdź całą łódkę połączenie kadłuba z wkładką itp. Twoja łódka powinna mieć zamontowany korek spustowy do spuszczenia wody która zbiera się z powodu różnic temperatury, i po sezonie zimowym.
Jak masz pytania to pisz na priv na pewno postaram się Ci pomóc. Przydało by się jakieś zdjęcie tych miejsc
Pozdrawiam
[2014-03-10 08:22]