Zaloguj się do konta

Namiot karpiowy

utworzono: 2016/04/12 12:14
karp23

witam,mam zamiar kupić jakis używany namiot karpiowy lub nowy z czym tu może byc problem bo mam do przeznaczenia jakieś 700-800zł. I chce się was poradzic w sprawie używanego bo jak np; namiot miał by ok 8lat to nic się nie dzieje z materiałem i mozna go używac przez długi czas, czy juz nie warto?
jak z nowych to myslałem nad:
1 anaconda hisider l
2 tandem baits  enforcer 2p
3 traper force
4 mistrall 20sobowy za 600zl [2016-04-12 12:14]

SlawekNikt

Nie doradzę Ci w zakupię namiotu wyprodukowanego dla karpiarzy ... Za to doradzę Ci w zakupie niedrogiego namiotu, który takie założenia spełnia. Ja zakupiłem w zeszłym roku nowy z gwarancją namiocik fjord nansen andy III za całe 319 zł. i jestem, przynajmniej na razie bardzo zadowolony. [2016-04-12 12:33]

JKarp

Za 680 zł masz nówkę sztukę nieśmiganą ;-)
http://www.askari.pl/index.php/produkt/sanger-anaconda-moon-breaker

JK [2016-04-12 12:49]

karp23

JK  mam juz propozycję namiotu używanego jest to http://www.carper.com.pl/produkt/namiot-wedkarski-carper-cn001  nowy 1390zł namiot jest używany ok 8 lat był mało uzywany i moge go dostać za niecałe puł ceny co nowy, ale mi głównie chodzi czy materiał nie niszczeje i ile taki namiot można jeszcze poużywać 
  [2016-04-12 14:05]

karp23

a mogą koledzy karpiarze napisać ile uzytkuja juz swoje namioty. [2016-04-12 14:07]

Haryyy5

Bierz Anaconde moon breaker. Carper na pewno dużo większy ale czy rzeczywiście jest to aż tak potrzebne ?  Za ok 700zł możesz mieć albo 8 letniego carpera, gdzie o ile nie jest to od kogoś z rodziny czy chociaż dobrego kolegi to nie wiesz co się z nim działo i jakich niespodzianek możesz się spodziewać. Jak nie działo się z nim nic strasznego to i 8 letni i 20 letni będzie dobrym namiotem. Niemniej za tą samą cenę masz nową, pachnącą anacondę z 5 letnią gwarancją. Mogę potwierdzić że jest to dobry namiot, notabene kupiony również za namową kolegi jkarp (wszystkim go wciska, pewnie ma jakieś profity od Sangera :P). Generalnie jest to z tego co kojarze jedynka, ale sprawdzone doświadczalnie że do środka mieszczą się dwie osoby na łóżkach + cały samochód "niezbędnego" wyposażenia. Oczywiście przy takim upchnięciu jest dosyć ciasno ale jak się to z głową porozmieszcza to nie ma żadnego kłopotu czy przesadnego ścisku. Składa i rozkłada się stosunkowo szybko i raczej prosto, żadnych problemów użytkowych jak dotąd z nim nie miałem. 

Carpera tez nie ma co skreślać, prawdopodobnie jest w cenie z narzutą bo w takim zestawie są sprzedawane, dodatkowe centymetry też mogą się przydać.  Jedynie trzebaby go rozłożyć i dokładnie posprawdzać.  [2016-04-12 14:51]

karp23

ten carper jest z narzuta le jest jeden problem bo sprzedawca mówił ze za mocno go napiał szpilka i mu się rozerwał tak z 5cm [2016-04-12 15:11]

SlawekNikt

A ja napiszę tak. Jest masa rzeczy bardzo dobrej jakości i w bardzo dobrej cenie tyle, że bez napisu czy dedykacji "dla wędkarzy i karpiarzy". Tak samo jest i odwrotnie. Przykładów takich jest masa, ja się ograniczę na razie do poszukiwanego przez Ciebie namiotu. Zatem jeżeli nie musisz mieć sprzętu dedykowanego czyli dla karpiarzy to wierz mi proponowany przez mnie namiot spełnia swoje zadania bardzo dobrze, jest naprawdę bardzo dobrej jakości i co najważniejsze moim zdaniem jest też w świetnej cenie. Tyle ode mnie. Połamania. [2016-04-12 18:42]

Ja bym myślał nad anakonda lub tb. Co ja ci będę pisał,ma wytrzymać srogie mrozy jak i ochronić cię przed nimi,tak samo słońce,deszcz czy silny wiatr też będą ci towarzyszyć,ogólnie namiot ma chronić twoje zdrowie bo jest najważniejsze a resztę sam sobie kupisz  [2016-04-12 22:14]

daro22

Witam....mam namiot Anaconda Dawn Breaker 2 na Askari 790zł i niech mnie ćwiartują to twiedze że jest to najlepszy zakup jaki zrobiłem... [2016-04-12 23:11]

JKarp

Miałem sześć lat namiot Trakkera. Do końca nie przemakał. Z materiałem nic się nie dział - trochę tylko wyblakł. Kupiłem właśnie tego Carpera o którym mówisz. Duży, mocny, naprawdę polecam. Trudno ocenić czy osiem lat dla namiotu to dużo czy mało. Zależy jak był przechowywany, ile razy był rozkładanay na zasiadki i czy prawidłowo był suszony po zasiadkach. Rozłóż, obejrzyj na spokojnie i podejmij sam decyzję. Jeśli chodziłoby o nowy nie ma problemu - polecam coś z Andzi lub Carpera. Używany - nie wiem. 
Sławek co do funkcjonalności kilka słów. Rozumiem, że Twój też chroni od słońca, deszczu i wiatru. Tylko jedno ale - jak tam wstawić łóżko i fotel? On jest bardzo niski. I te zewnętrzne z włókna pałąki :-( 
JK [2016-04-13 06:09]

SlawekNikt

Na żadnym mrozie go nie używałem, z wstawieniem fotela nie ma problemu, w końcu nie masz go ustawionego non stop pod kątem 90 stopni, wręcz przeciwnie. Łóżka nie używam, używam pompowanego materaca (mało miejsca zajmuje). Nie spędzam też w nim za dużo czasu, ot tyle ile trzeba aby się w miarę wygodnie przespać albo deszcz czy burzę przeczekać. Faktem jest, że wyższy mógłby być, tak powiedzmy ze 20 cm., ale jak już pisałem w tych piniędzach jestem happy. Janusz o które zewnętrze pałąki chodzi ? O te, które są schowane w poszycie ? Tak to się fachowo nazywa ? Czy chodzi Ci o to, że są z włókna ? [2016-04-13 06:44]

JKarp

Jak oglądałem filmik na YT jak go się rozkłada w pewnej chwili w narzutę wkładane są te pałąki z włókna. Nie chodzi o to, że z włókna ale o to, że są tam właśnie wsadzane. Kiedyś, kiedyś miałem podobną konstrukcję. O ile jak namiot był sucho jakoś to szło jeszcze sprawnie zamontować o tyle np na deszczu już nie za bardzo. 
Chodzi też o czas rozkładania - te "karpiowe" jak już postawisz to praktycznie już wtedy można uciec do środka przed deszczem. Ten najpierw sypialnia a potem narzuta i dopiero wtedy można się chować. 
JK [2016-04-13 07:27]

SlawekNikt

Janusz, a kto rozkłada namiot w ostatniej chwili ... ?!
Ps. Oczywiście na pewno Wasze propozycję mają swoje niezaprzeczalne zalety. Ja nie spędzam w deszczu trzech czy pięciu dni, jak leje i nie zanosi się na poprawę to się po prostu pakuję i wracam. Wskazałem jedynie tanią alternatywę dla, co tu dużo pisać, tych dość drogich. [2016-04-13 08:22]

JKarp

Mi chodzi o to, że przyjeżdżam i zaczynam od namiotu. Wiadomo, że jak słońce świeci robię to na spokojnie. Ale np jak teraz u mnie za oknem - niby nie pada ale chmurzyska są jak na deszcz. I myk ... 3 minuty i namiot stoi ( nie mówię tu o podłodze bo jeśli z podłogą to ciut dłużej ) . I  nawet jak zacznie chlapać jak swoje M-2 mam postawione i mogę wszystko wtargać do środka. 
Powtarzam jeszcze raz - nie neguję namiotu jako namiotu bo wiadomo, że od słońca i deszczu chroni. Pewne rozwiązania bym powiedział mi się nie podobają tym bardziej, że jak mówiłem podobną konstrukcję miałem tyle że to było bez tej niby sypialni. Pomijam też fakt, że mój można postawić np bez przedniej ściany, mogę otworzyć okna jak jest gorąco. 
JK [2016-04-13 09:04]

umicha

No właśnie JKarp na to też trzeba patrzeć ,,myk 3m.'' i jest i dla tego dokupiłem sobie parasol z kurtynami , bo namiot który rozstawiam pól godziny nadaje sie na zasiadki 2- 3 dniowe . Trzeba zwrócić uwage na cenę jakość i wygodę . [2016-04-13 22:35]

Wasieek

Pooglądaj sobie kolego jeszcze Prologic Firestarter, w cenie razem z narzutą. [2016-04-24 23:58]

O wędce karpiowej to słyszałem ba mam nawet taką Cormoran 360 cw 60 drugą Dragon 390 cw 60. Ale na miły Bóg  mam już 60 siąty krzyżyk toż to dopiero jakieś Nowum.To znaczy że co że karpie nie wezmą przy innym namiocie . Wiem że wsadzam kij w mrowisko lecz bajery buzery ,szpanery to tamto owamto. Namiot jest albo dobry i funkcjonalny albo zwyczajny chłam i do d....Ludzie nie dajmy sie zwariować producentom i geszefciarzom i tandeciarzom.Mam krzesełko na którym jest wizerunek tej fajnej ryby z napisem Carpio. Toż to teraz mam zabitego ćwieka .Nie wiem czy ono jest wystarczająco karpiowe 
Julian
Ps. Patrzeć tylko jak Toyotę Karpiową albo Land Rovera Cyprinusa wyprodukują  [2016-04-25 18:21]