Zaloguj się do konta

Namiot vs prawo

utworzono: 2010/06/19 22:30
Jigsaw14

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja rozbicia namiotu nad brzegiem jeziora i zrobienie biwaku powiedzmy 3 dni - czy istnieje prawo mówiące ,że jest to zabronione - tak jak biwakowanie w lesie (wiem że mozna tylko w niektórych miejscach do tego przeznaczonych) - czy jest to karalne a może trzeba zdobyć jakies pozwolenie? [2010-06-19 22:30]

misiekbd

Wydaje mi się, że jeżeli biwakowanie jest zakazane to powinna być nad wodą stosowna tablica... [2010-06-19 23:26]

Lony1

W spisie dostępnych łowisk dla każdego okręgu są wypisane dodatkowe zakazy i nakazy dotyczące łowisk, więc wydaje mi się że wystarczy dokładnie poczytać i tak jak napisał poprzednik raczej są jeszcze tablice informacyjne.
[2010-06-20 07:57]

hubi

Witam myślę że wszystko napisali ci koledzy ja bym tylko prosił żeby podczas takiego biwaku nie zostawiać nad wodą syfu bo to jest nie etyczne pozdrawiam i życzę dużych wrażeń i miłego odpoczynku. [2010-06-20 08:28]

Tak jak radza koledzy, a poza tym warto dowiedzieć sie w odpowiednim nadleśnictwie, lub konkretnego leśniczego dla danego rejonu. Ja organizując kiedyś biwak nad jeziorem dla kilkorga dzieci z obozu harcerskiego, informowałem sie właśnie u leśniczego i po uzyskaniu jego zgody na piśmie, byłem spokojny, że nikt sie do mnie z dzieciakami nie przyczepi i nie każe zwijać majdanu. W tym kraju lepiej miec pewność i jakiś świstek na niektóre inicjatywy w terenie i nie tylko.   [2010-06-20 08:37]

kamils125

Witam..

Zobacz tylko czy nad Jeziorem są tabliczki z zakazem biwakowania, jeśli nie ma śmiało możesz sie rozbijać, <nikt ci nic nie może zrobić>;)

Życzę miłego bowakowania..:)  

                                                                             Pozdrawiam..:) 

[2010-06-20 10:18]

Jigsaw14

Wielkie dzięki za odpowiedzi - uspokoiliście mnie - teraz moge już sie szykowac do biwakowania - więlkie dzięki:)

[2010-06-20 15:11]

Jigsaw14

A czy ktoś się orientuje jak to wygląda na zbiorniku Ostrowy nad Okszą? - żeby nie pisać nowego tematu zapytam tez czy mozna tam liczyć na karpika i z czym sie tam nastawić jako przyneta oraz zaneta - a może ktoś jakies fajne miejscóweczki przedstawi? [2010-06-20 15:34]