Zaloguj się do konta

Namiot na nocne zasiadki wędkarskie

utworzono: 2012/02/15 15:37
erykom

Planuje zakupic namiot na nocne zasiadki.W roku bede na nockach moze z 6-7 razy i mysle ze taki namiot wystarczy  http://allegro.pl/markowy-namiot-3-osobowy-4-kolory-2500-mm-i2105965626.html myslicie ze taki namiot wytrzyma kilka wypraw w roku czy to wedlug was tandeta?chcialbym tez zakupic materac do namiotu.spal ktos z was w namiocie na materacu czy tylko na karimacie spicie?wydaje mi sie ze karimata jest za cienka zeby sie przespac i strasznie kosci beda boleć.Oczywiscie nie ide spac tylko na ryby ale jak bede mial 2-3 nocki spedzic na rybach to na jakis czas raz sie trzeba zdrzemnac,wiadomo...Dziekuje i pozdrawiam :) [2012-02-15 15:37]

bednar14

Jak dla mnie ten namiot to lipa zaraz podam ci nazwę tego co ja mam całkiem niezły jest na kilkunastu wyprawach był. Do namiotu wstawiamy sobie łóżko karpiowe a w drugiej sypialni wkładam materac jak by ktoś chciał dłużej przekimać.
[2012-02-15 15:55]

bednar14

Ja mam coś takiego Wehncke Mountain Range 4 niemieckiej firmy. Kosztuje więcej niż twój ale porządna ulewę wytrzyma. Tu masz link z allegro http://allegro.pl/swietny-namiot-4-osobowy-wehncke-15838-i2097782923.html

Nie chce mi się wieżyc że ten model co podałeś wytrzyma warstwę 2500 mm wody. A tylko ten namiot co ja mam to on ma dwie sypialnie a nie jak ten na zdjęciu z aukcji jedną.
[2012-02-15 16:04]

mateusz196

Moim zdanie nie ma co się kosztować jak to jest parę nocek w roku.Ja mam z marketu za 20zł a jak jest duża ulewa to i tak się siedzi w samochodzie.
[2012-02-15 16:21]

JKarp

CześćTylko czasem do auta jest 200m lub więcej...JK [2012-02-15 16:29]

Bednar 14  kolega chce kupić coś taniego a ty mu oferujesz za niecałem 400zł i do tego nic specjalnego  jak by dobrze poszukał i dołozyl pare groszy do tego co Ty masz to juz by kupił Namiot Traper [2012-02-15 17:11]

DM 101

A dlamnie jak na te kilka nocek to zupełnie starczy ,sam myślałem o takim bo jak na 1-2 nocek to czasami niechce mi sie targać mojego klamota.

-zerknij sobie na to bo chyba jest okazja

- http://allegro.pl/namiot-3-osobowy-nowy-okazja-i2099584600.html

[2012-02-15 17:38]

zibik33

Ja w takim z biedronki bez tropiku za 50 zł spędziłem kilkadziesiąt nocek przez 3 lata i nie mam mu nic do zarzucenia . Pewnie ten o który pytasz spokojnie da rade o ile zawsze po nocce go dokładnie wysuszysz przed złożeniem .
[2012-02-15 18:48]

Macloud25

Witam.Nie kupuj takiej malizny.Powiem tak dozbieraj jeszcze stówkę i coś lepszego zakup.Podstawa przy wyborze namiotu(jak dla mnie)To spory przedsionek.Prosta sprawa,w razie deszczu nie pakujesz gratów na siebie jak to będzie w przypadku twojej propozycji,no i gdy sobie pada rozstawiasz stoliczek i spokojnie siedzisz z rodzinką lub znajomymi.Ja posiadam coś takiego http://allegro.pl/wielki-namiot-fun-camp-6-osob-4000-mm-nowy-fv-i2073204191.html.Wiem że to nie ten przedział cenowy ale jak znajdę nazwę mojego poprzedniego to napiszę.Służył mi kilka lat a kosztował mnie niecałe 200zł i był spoko.Nigdy mi nie przeciekał i każdy ze znajomych się pchał do mojego w deszcz jak mieli coś takiego jak chcesz kupić.Póżniej wszystko mieli mokre.pozdro [2012-02-15 18:51]

zibik33

Macloud25 kolega by musiał się określić w ile osób będzie jeździł , gdzie i czy będzie zawsze samochodem nad wodą , bo czasami nie ma miejsca za dużo i ja np. nad Wisłą mam czasami problem żeby dwójkę gdzieś upchnąć na miejscówce . Tak jak piszesz obszerny przedsionek jest bardzo , bardzo przydatny .
[2012-02-15 18:59]

erykom

ogolnie bede lowil nad odra,zalewem...i we dwie osoby.kiedys kuzyn kupil w biedronce namiot za 60zl i tyle razy go juz uzywał ze ma go do dzis i nigdy nic nie zamoklo,zreszta jak wiem ze maja byc ulewy to nie jezdze na ryby... [2012-02-15 19:50]

bednar14

Bednar 14  kolega chce kupić coś taniego a ty mu oferujesz za niecałem 400zł i do tego nic specjalnego  jak by dobrze poszukał i dołozyl pare groszy do tego co Ty masz to juz by kupił Namiot Traper

Miałeś taki namiocik? Czemu mówisz że to nic specjalnego? No uzasadnij swoją wypowiedz. Oczywiście można w tej cenie kupić sobie tzw. karpiowy namiocik. Ten co ja mu proponuję to dobry i na rybki i na biwak ale swoją cenę ma. Choć ja trafiłem go w zimę po przecenie i kupiłem dużo taniej. Kolego erykom może ten namiot wcale nie jest ci potrzebny? Zastanów się dobrze nad tym. Na jedną nockę lub dwie to ja biorę ze sobą zwykły pawilon ogrodowy który chroni przed wiatrem a i deszczyk wytrzyma. Tylko jak jest porządna wichura to trzeba stac po katach i go trzymać aby nie odleciał :-)
[2012-02-15 20:01]

Macloud25

Nie znalazłem swojego poprzednika ale za to proponuję coś takiego http://xarchiwum.pl/namiot-fun-camp-sosnowiec-3-osobowy-i1442400511.html Aktualnie nie ma ofert na Allegro ale w tamtym roku takie namioty chodziły po 190zł.Jest to mniejszy model mojego obecnego namiotu.Nie widziałem namiotu na żywo ale jeśli jest tak samo wykonany jak mój to będzie ok.Wkońcu to ta sama firma.Jeśli będziesz łowił na bardzo małych miejscówkach to niestety będziesz skazany na iglo.Trzeba liczyć że namiot z przedsionkiem ma około 4m dł.Ja jednak nie polecam.Warto trochę dołożyć i mieć kawałek przedsionka...Pozdro [2012-02-15 20:15]

Ja polecam namiot firmy Wild Nature Nodus3.Używam go od kilku lat i jest niezawodny.Przeżył już nie jedną burzę czy ulewę.Typowy namiot dla wędkarzy.Najbardziej praktyczny jest w nim przedsionek,w którym spokojnie można stanąć.W trakcie deszczu można siedzieć i obserwować wędki ewentualnie coś ugotować.Namiot 3 osobowy ale najbardziej komfortowo śpi się we dwie osoby,bo wiadomo dochodzi jeszcze trochę bagażów.Koszt namiotu to nieco ponad 200 pln i w tym przedziale cenowym nie widziałem nic lepszego.Polecam
[2012-02-15 20:20]

zacytuje twoje słowa ,, jak dla mnie ten namiot to lipa..." też nie mialeś tego namiotu co on chce zakupic a odrazu mowisz,że lipa [2012-02-15 20:51]

zibik33

Kuchasz , jak jest miejsce to bardzo praktyczny namiot , ja mam w planach zakup hi-teca tundra 4 dla całej rodzinki . A na nocne zasiadki kupiłem na koniec zeszłego roku taki jak niżej żeby łatwiej obserwować wędki . Trudniej się rozkłada niż iglo będę testował w tym roku , zobaczymy , kupiłem za 160 zł.
[2012-02-15 21:25]

z tych wszystkich ktore Ci tu polecja to ja bym jednak wybrał ten Twoj [2012-02-15 21:35]

Kaszpirowski

Polecam namiot CAMPUS  http://allegro.pl/namiot-campus-monaco-4-kurier-0zl-wyprzedaz-i2069319588.html plusem są dwa wejścia do namiotu jak również możliwość odpinania podłogi gdzie pozostaje sam tropik.
[2012-02-15 22:02]

zibik33

Można polecić dużo fajnych namiotów tylko naprawdę trzeba się zastanowić nad wymiarami , bo znaleźć 12m kwadratowych w miarę równego terenu przy rzece wcale nie jest tak łatwo a jest to miejsce z którego musisz obserwować wędki i to chyba jest najważniejsze . Raczej wolę się trochę pościskać w mniejszym namiocie 5 metrów od wędek niż w wypasionym kilkanaście lub kilkadziesiąt , bo wybierać miejscówkę ze względu na możliwość rozstawienia dużego namiotu to chyba nie o to chodzi ?
[2012-02-15 22:13]

erykom

a co polecacie do namiotu?karimate czy materac? [2012-02-16 09:38]

To zależy na jak długo planujesz wypad.Jak na jedną nockę kalimata w zupełności wystarczy.Zależy tez od pory roku.Czy w nocy bedziesz siedział przy ognisku czy spał w namiocie.Matera jest dobry jak się jedzie typowo na biwak połączony z wędkowaniem.No i oczywiście jest wygodniej.
[2012-02-16 10:24]

bednar14

zacytuje twoje słowa ,, jak dla mnie ten namiot to lipa..." też nie mialeś tego namiotu co on chce zakupic a odrazu mowisz,że lipa

Chyba nie chcesz mi powiedzieć ze ten namiot co kolega podał w linku wytrzyma 2500 mm słupa wody. Owszem deszczyk wytrzyma ale taki namiocik to bardziej nadaje się jako osłona od wiatru.
[2012-02-16 15:38]

nie zamierzam z toba dyskutowac za wiele Zobacz sobie materiał z jakiego jest wykonany jego tropik i twoj Wiec jeśli jego nie wytrzyma 2500 slupa wody to twoj tez tych 2000 nie wytrzyma Poza tym jego namiot ma w tropiku wentylacje u ciebie jej brak wiec wszystko sie zkrapla A poza tym on chce namiot na ryby a nie namiot na rodzinny biwak bo jak byś jezdził po łowiskach to bys wiedzial ze nie zawsze jest miejsce na rozbicie namiotu a na niektorych jest zakazane uzywanie namiotów z podłoga [2012-02-16 16:15]

karimata to nieduzy wydatek wiec na chłodniejsze dni możesz wziąc i to i to zawsze lepsza izolacja [2012-02-16 16:18]

bednar14

Mój namiot ma wentylacje bo jam model z dwoma sypialniami. Zakończymy tę dyskusję bo ona i tak do niczego nie prowadzi. Ty swoje a ja swoje.
[2012-02-16 17:32]

Przemo-77

Ja używam zwykłego marketowego szajsu za 50 zł. Na nockach jestem około 5 razy w roku  plus kilka zasiadek przez 2-3 noce. Nie zawsze się śpi w nocy w namiocie. Po pierwsze trzeba uważać na brania ryb, a po drugie na brania złodziei. W moim namiociku mogę się swobodnie wyciągnąć i przespać kilka godzin. Jak pada nie siedzę w namiocie tylko w samochodzie. Samochód na ogół stawiamy blisko łowiska bo złodzieje wiedżą gdzie wędkarze parkują i obrabiają bryki. W namiocie śpie wtedy, gdy jestem pewny że inny kolega czuwa i wtedy mogę spokojnie odpocząć.

Powoli jednak zastanawiam się na zakupem :

https://www.youtube.com/watch?v=t91hJ-MvgDc&NR=1&feature=fvwp
[2012-02-16 17:36]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia