Namierzyłem dużego szczupaka

/ 32 odpowiedzi
baron88


jessli widzisz jak szczupak pluska sie ciagle w tym samym miejscu zucaj tam blache alga nr2 lub inna takiej wielkosci. jesli jest to spory szczupak raczej malej przynety nie bedzie brał bo nie warto mu tracic energi. co do tej blachy to zwijaj powoli ja na takie oznaki zerowania wiecznie trafiam w srodek tego jego tancowania :D i zawsze mam go.   miałem przypadek ze błysk nie wpadł jeszcze do wody a szczupak wyskoczył z wody i go zjadł szkoda ze to pikus 1kg był;/ (2012/12/03 11:18)

wirefree


Obawiam sie ze duze szczupaki takie 70-90cm wciagaja tez chetnie drobnice wielkosci 4-6cm a i mniejszymi nie pogardza wiec bajki w stylu szczupak kalkuluje czy mu sie oplaci ruszyc dupsko mozna wlozyc miedzy bajki. (2012/12/03 14:10)

Larog


gdyby wędkarstwo posiadało złote środki to nie było by to takie wspaniałe . Lecz wydaje mi sie że przy okresie jesienno - zimowym szczupak jest bardziej łasy na tłustą ofiarę niż wychudzone  płateczki (2012/12/03 14:33)

wirefree


Wydaje ci sie ! Te ktore ostatnio złapałem połakomiły sie na małe twistery 2-3cm a w brzuchu  takiego 67cm znalazlem 4 małe rybki dlugosci 3-4cm.  To co można znależc w trzewiach szczupaka to wszystko co pływa w wodzie ale nigdy nie trafilem na cos wiekszego niz 10cm.

Faktem jest tez ze te wieksze sztuki sa o tej porze roku dosyc ospałe i chwytaja tylko to co wpada im samo w paszcze i jesli to bedzie mała larwa to tez nie pogardza to tyle z moich obserwacji.

(2012/12/03 14:48)

u?ytkownik132079


Witam Cie.
Fajna sprawa namierzyć taką rybkę. Tak jak, wspominają wędkarze, szczupak bardzo często zatrzymuje się w miejscu gdzie jest mu dobrze, na dłużej. Problem w tym, że idą mocne przymrozki i bardzo szybko może zniknąć z tego miejsca.
Jeżeli wiesz, że rybka kręci się w okolicy, to odstaw spining na bok - szczególnie, że lubisz łowienie na żywca.
Jeżeli zielska jest na prawdę dużo, pozostaje łowienie na spławik. Jeżeli mniej - zestaw gruntowy z pop up stickiem.
Przede wszystkim, proponuję martwą rybkę. Szczupaki o tej porze roku, tej wielkości są bardzo leniwe i ruchliwy, nieduży żywiec na nic się nie zda.
Jeżeli standardowe trupki nic nie dadzą, spróbuj bardziej "Egzotycznych" a zarazem łatwo dostępnych przynęt - makrela, stynka, kawałek węgorza,  lub minoga.Nie wiem jak z minogami morskimi, ale małe węgorze powinieneś dostać spokojnie. Jest to super przysmak dużych ryb.Poza tym trupek powinien być duży i wyróżniający się. Tutaj spora, pachnąca ogórkiem stynka, lub barwione i maczane w atraktorze makrele powinny być bardzo skuteczne.Jeżeli regulamin pozwala, uzbrój takiego trupka nawet w dwie kotwiczki i upewnij się, że Twój zestaw będzie w stanie zaciąć i poradzić sobie z metrową rybą.
Połamania i pozdrawiam ! (2012/12/03 15:01)

Przemas83


Porada od Johna Wilsona te makrele ;] , ale może faktycznie skuteczne ! Tylko problem z makrelą świeżą , prędzej wędzoną dostanie ;] (2012/12/03 19:46)

u?ytkownik132079


W sklepach wędkarskich są fajne mrożone makrel, często w świetnych atraktorach, dosyć łatwo można dostać.A John Wilson ahh... One and only ^^ (2012/12/03 20:59)