Zaloguj się do konta

Namawianie do wręczenia łapówki

utworzono: 2011/11/20 13:37
kwiatek

 Dwa tygodnie temu zaprosił mnie kolega na wspólny wypad do Płocka na jesiennego sandacza!    Ponieważ należę do okręgu mazowieckiego pojechaliśmy do miejscowego sklepu wędkarskiego wykupić jednodniowe zezwolenie  ! i tu zaczęła się dobra komedia ,gość ze sklepu  mówi że nie ma takiej opcji bo już jest wszystko po rozliczane i nie ma i nie będzie zezwoleń w tym roku !Pytam z ciekawością co mam robić ? Przejechałem 80 km chcę legalnie posiedzieć nad wodą a tu  co? A GOŚĆ ( WEŹ PAN 200 ZŁ W KIESZEŃ NA MANDAT I CZEKAJ NA KONTROLE ) I co wy o tym myślicie ???? pozdrawiam
[2011-11-20 13:37]

czyste żywe s...stwo. [2011-11-20 13:51]

ryukon1975

Jaki gospodarz wody (PZW) taka i organizacja, bo rozumie że chodziło o wodę PZW? Na komercji od prawdziwego gospodarza wody kupisz o każdej porze dnia czy roku tyle zezwoleń ile zdołasz unieść.:)
Co możesz zrobić? Możesz tak jak ja napisać co myślisz o PZW, zrobisz sobie wielu wirtualnych wrogów,bo nie każdy ceni szczerość.:)
[2011-11-20 14:00]

święte słowa:) [2011-11-20 14:10]

jurek

Danielu , po co nie skontaktowałeś się ze mną , byłeś w sklepie innego Koła niż moje , na drugi raz napisz do mnie ------- pozdrawiam Jurek .
[2011-11-20 15:08]

arekde

Nooooooo za 200 zł to masz teraz w Tesco 8kg łososia.....(25 zł/kg) to po jaką cholerę ryzykować ;-) [2011-11-20 18:49]

darek3523

Danielu Przyjacielu :) nieważne zezwolenie, nieważny mandat, ważne są wrażenia - taka woda, taki klimat, takie ryby, takie towarzystwo ;)! ... czyż my wędkarze nie dalibyśmy wszystkiego za takie chwile ?? [2011-11-23 08:30]

kwiatek

DARKU! OCZYWISTA SPRAWA !!!!!!!!!!!!
[2011-11-23 18:44]

Diablo

co ma tytuł posta wspólnego z historia?
[2011-11-23 18:51]

kwiatek

A na marginesie nie wiem kto tak zatytułował  mój wpis! bo ja nie napisałem że mnie namawiano do wręczenia łapówki  !!!!!( to takie małe sprostowanie )
[2011-11-23 18:52]

Diablo

A na marginesie nie wiem kto tak zatytułował  mój wpis! bo ja nie napisałem że mnie namawiano do wręczenia łapówki  !!!!!( to takie małe sprostowanie )

Wyraźnie piszesz o proponowaniu wzięcia pieniędzy na mandat. Ten kto tytułował wpis ma problemy z czytaniem albo doszukuje się taniej sensacji niczym w gazecie Fakt
[2011-11-23 19:14]

A na marginesie nie wiem kto tak zatytułował  mój wpis! bo ja nie napisałem że mnie namawiano do wręczenia łapówki  !!!!!( to takie małe sprostowanie )





Ja tu nie moderuję, a Łukasza nie ma na forum. Tylko nie wiem czemu tytuł Ci nie pasuje? Cyt."  ( WEŹ PAN 200 ZŁ W KIESZEŃ NA MANDAT I CZEKAJ NA KONTROLE ) I co wy o tym myślicie ???? pozdrawiam"..........

[2011-11-23 19:17]

Diablo

A na marginesie nie wiem kto tak zatytułował  mój wpis! bo ja nie napisałem że mnie namawiano do wręczenia łapówki  !!!!!( to takie małe sprostowanie )





Ja tu nie moderuję, a Łukasza nie ma na forum. Tylko nie wiem czemu tytuł Ci nie pasuje? Cyt."  ( WEŹ PAN 200 ZŁ W KIESZEŃ NA MANDAT I CZEKAJ NA KONTROLE ) I co wy o tym myślicie ???? pozdrawiam"..........


Moim zdaniem wpis dotyczy skamieliny jaką jest PZW Jej braku elastycznosci i całkowitym pomijaniu potrzeb wędkarzy a nie o jakichś łapówkach.
[2011-11-23 19:26]

 Dwa tygodnie temu zaprosił mnie kolega na wspólny wypad do Płocka na jesiennego sandacza!    Ponieważ należę do okręgu mazowieckiego pojechaliśmy do miejscowego sklepu wędkarskiego wykupić jednodniowe zezwolenie  ! i tu zaczęła się dobra komedia ,gość ze sklepu  mówi że nie ma takiej opcji bo już jest wszystko po rozliczane i nie ma i nie będzie zezwoleń w tym roku !Pytam z ciekawością co mam robić ? Przejechałem 80 km chcę legalnie posiedzieć nad wodą a tu  co? A GOŚĆ ( WEŹ PAN 200 ZŁ W KIESZEŃ NA MANDAT I CZEKAJ NA KONTROLE ) I co wy o tym myślicie ???? pozdrawiam




A ja w to nie wierzę. Swoją niekompetencję, zerową obrotność, niechlujstwo, olewactwo i zapominalstwo zwalił na skarbnika/księgowego Okręgu, bo to on rozlicza. Bzdura.

[2011-11-23 19:41]

cierpliwy1

Koledzy sprawa wygląda tak,że księgowi Okręgu sugerują do kiedy skarbnik ma zdać znaczki i dokonać całkowitego rozliczenia koła.
[2011-11-23 20:47]

jurek



cierpliwy1 Koledzy sprawa wygląda tak,że księgowi Okręgu sugerują do kiedy skarbnik ma zdać znaczki i dokonać całkowitego rozliczenia koła.

To też zależy od samego Koła i jego Skarbnika , napisałem ... kwiatkowi  ... , że w moim Kole taka dopłatę by uiścił
[2011-11-24 12:31]

kwiatek

Diablo !!!!! w 100 % odczytał intencje mojego wpisu  !!! W normalnym  kraju to opłacił bym w necie i by było po temacie !!! ale niestety !!!!!
[2011-11-24 18:38]

grzesiek35

Diablo !!!!! w 100 % odczytał intencje mojego wpisu  !!! W normalnym  kraju to opłacił bym w necie i by było po temacie !!! ale niestety !!!!!


Święta racja!!! Niesety naszego kraju z różnistych względów nie można nazwac normalnym


[2011-11-24 18:50]

ryukon1975

Diablo !!!!! w 100 % odczytał intencje mojego wpisu  !!! W normalnym  kraju to opłacił bym w necie i by było po temacie !!! ale niestety !!!!!


Święta racja!!! Niesety naszego kraju z różnistych względów nie można nazwac normalnym




Opłaciłbyś w necie czy na poczcie i było by fajnie(bez względu na godzinę i datę) .PZW ma kasę Ty łowisz jest dobrze.U nas wszystko stoi na głowie .Najdziwniejsze że są jeszcze ludzie którzy bronią tego komunistycznego betonu.
[2011-11-24 19:46]

wojtek75

panowie o  czym mowa.Jest prawie grudzien a ja taka sytuacje miałem juz w pazdzierniku ,ta sama gadka ,że już rozliczone itp.I to nie w sklepie a w jednym z głownych osrodkow torunskiego pzw w  Grzmiecy.Pazdziernik poczatek sezonu na drapieznika w sumie a oni znaczki rozliczone śmiech na sali i tyle.podrawiam [2011-11-24 21:13]

ryukon1975

panowie o  czym mowa.Jest prawie grudzien a ja taka sytuacje miałem juz w pazdzierniku ,ta sama gadka ,że już rozliczone itp.I to nie w sklepie a w jednym z głownych osrodkow torunskiego pzw w  Grzmiecy.Pazdziernik poczatek sezonu na drapieznika w sumie a oni znaczki rozliczone śmiech na sali i tyle.podrawiam



Czyli "władza" PZW ma już  kasę na pensje dla siebie do końca roku i więcej nie potrzebuje.
Przykre,śmieszne ?nie FAKTYCZNE.
[2011-11-24 21:24]

Diablo

Diablo !!!!! w 100 % odczytał intencje mojego wpisu  !!! W normalnym  kraju to opłacił bym w necie i by było po temacie !!! ale niestety !!!!!

czyli ktoś zmienił tytuł na zupełnie bezsensowny.
[2011-11-24 21:57]

kasalka

Diablo !!!!! w 100 % odczytał intencje mojego wpisu  !!! W normalnym  kraju to opłacił bym w necie i by było po temacie !!! ale niestety !!!!!

Nie wiem ile, ale są okręgi Normalne lub inaczej bardziej przychylne. Znam dwa takie swój kielecki i zamojski. Robisz opłatę w banku, na poczcie (nie wiem czy internetowe akceptują) u siebie w domu. Drukujesz ze strony okręgu i wypełniasz wg instrukcji zezwolenie okresowe. I nad wodę.

Co do całej sytuacji jaką przedstawił "kwiatek" Mam pytanie do kogoś ze strażników.
Gdyby udało się uzyskać na piśmie od takiego jegomościa wydającego zezwolenia, oświadczenie że, "wszystko już rozliczone itd" potwierdzone podpisem z pieczątką. To można wędkować?
Pomijam chęć lub niechęć sprzedawcy. Przyjmijmy że okręg nie ma już zezwoleń. To znaczy, że świadomie nakłania do kłusowania/lub zezwala, na dwa ostatnie miesiące roku, na wędkowanie za darmo.
[2011-11-24 23:16]

Nie wiem ile, ale są okręgi Normalne lub inaczej bardziej przychylne. Znam dwa takie swój kielecki i zamojski. Robisz opłatę w banku, na poczcie (nie wiem czy internetowe akceptują) u siebie w domu. Drukujesz ze strony okręgu i wypełniasz wg instrukcji zezwolenie okresowe. I nad wodę.

Co do całej sytuacji jaką przedstawił "kwiatek" Mam pytanie do kogoś ze strażników.
Gdyby udało się uzyskać na piśmie od takiego jegomościa wydającego zezwolenia, oświadczenie że, "wszystko już rozliczone itd" potwierdzone podpisem z pieczątką. To można wędkować?
Pomijam chęć lub niechęć sprzedawcy. Przyjmijmy że okręg nie ma już zezwoleń. To znaczy, że świadomie nakłania do kłusowania/lub zezwala, na dwa ostatnie miesiące roku, na wędkowanie za darmo. 



Ja i moi koledzy byśmy taki dokument z odpowiednimi adnotacjami, potwierdzony pieczątkami i podpisami, byśmy bez problemu uznali. To jest wina tak jak już wspomniałem, braku kompetencji skarbnika, niechęci sprzedawcy w sklepie etc, dlatego moim zdaniem wędkarz nie ma prawa ponosić za to konsekwencji, JEŻELI POTWIERDZI TO najprostszym choćby dokumentem z PZW. Jeżeli jakikolwiek strażnik by takiego dokumentu nie zaakceptował, to jest moim zdaniem zwykłym czepiaczem się i niewyrozumiałym dupkiem. Natomiast ja, odnotowałbym sobie dane koła i osoby wydającej taki dokument i dociekałbym dlaczego tak się stało i NA PEWNO wyciągałbym konsekwencje za takie niedociągnięcie z jej strony. 


[2011-11-25 10:22]

kasalka

Dzięki Maciek. Czyli jak się chce to zawsze jest wyście z sytuacji.
Tak jak zapytałem (że sprzedający nie miał znaczków).
Mieliśmy wyjazd nad wodę, trzeba zrobić dopłatę, zgodnie z porozumieniem. Wiadomo było kto będzie pierwszy na miejscu, więc zebrał dokumenty i pieniądze na znaczki. Niestety brakło znaczków dla kilku. Wydający je (znaki do legitymacji), sam z siebie wypisał pisemko, iż opłata za takich, a takich (wymienił z imienia i nazwiska, nr kart i legitymacji) została pobrana ..., że znaczki będą na następny dzień.
Przyjechali wszyscy na miejsce. Gadka szmatka, % i jakoś tak zeszło.
Wróciliśmy w to samo miejsce po pół roku. Pan w sklepie sam zapytał czy przypadkiem nie robiliśmy już opłaty? Tak. Pokazał znajomy wygniecioną karteczkę.
Facet miał wszystko u siebie "w komputerze".
Jednak da się. W grudniu znów tam jedziemy. Gdzie zrobimy zakupy?
Pozdrawiam
[2011-11-27 00:52]

konrad_leo

Co ma ten temat wspólnego z treścią postu?

Nie sądzicie że jest trochę bez sensu?

Jak ktoś mnie namawia " a jedź samochodem bez prawka co cie to najwyżej dostaniesz 500 mandatu" to znaczy że namawia mnie do wręczenia łapówki policjantowi?

To tylko pogratulować interpretacji i czytania ze zrozumienie.


Co do 2 sprawy jaką jest zamknięcie sprzedaży znaczków to fakt jest to chore ale tu powinien być troszkę inny temat.


Zależność tematu z tą treścią można przedstawić paradoksalnie tak:

"Temat: Korupcja w policji

Treść: Co sądzicie o drożejących cenach paliwa?"

[2011-11-28 12:19]